موقعیت نقدینگی شدید حدود 140 میلیون یورو در FY20 نزدیک و امضای میثاق SSRCF برای منافع رقابتی هنگام رفع محدودیت ها

بارسلونا، اسپانیا، 21 آوریل 2020 / PRNewswire / – eDreams ODIGEO (‘eDreams’ یا ‘گروه’) ، یکی از بزرگترین شرکت های مسافرتی آنلاین در جهان و یکی از بزرگترین مشاغل تجارت الکترونیکی در اروپا امروز وضعیت اقتصادی و نقدینگی قوی و اقدامات انجام شده در پاسخ به ویروس COVID-19 را به روز می کند. گسترش COVID-19 دارای هزینه انسانی غم انگیز و تأثیر بسیار مهمی در صنعت سفر جهانی است. با این حال ، اقدامات محتاطانه مدیریتی از ابتدای بحران ، موقعیت گروه را برای اطمینان از بازگشت سریع به كارآیی كامل پس از سرگیری فعالیتهای عادی تضمین كرده است.

پیش از بحران ، eDreams با استفاده از موقعیت پیشرو خود در پروازها و مزایای مقیاس پایدار در یک بازار جذاب ، عملکرد خوبی داشته و در حال رشد بوده است. با توجه به مدل کسب و کار قوی ، رزرو در دسامبر 2019 نسبت به سال قبل از آن 11٪ رشد داشت و در ژانویه و اوایل فوریه قبل از وقوع بحران رشد چشمگیر خود را نشان داد ، که انتظار می رود با وجود کاهش در حدود 70 مورد از رزرو ، کاهش 3٪ قابل توجهی در رزرو برای FY20 داشته باشد. در ماه گذشته FY20. ثابت شده است که تجارت با 80٪ از هزینه ها متغیر است و همراه با سبد محصولات ، مقیاس و جغرافیای متنوع و انعطاف پذیر.

از تاریخ 20 ژانویه ، اعلام عمومی شیوع COVID-19 در سال جاری آغاز شد چیناقدامات قابل توجهی انجام شده است:

 • برای صرفه جویی در پول و بیرون آمدن از بحران در موقعیتی بسیار قدرتمند ، پایه هزینه کاهش یافته و سازماندهی مجدد فعالیتها در حالی که وضعیت COVID-19 همچنان به شرکت امکان می دهد از کلیه مشاغل کارمندان محافظت کند.
  • eDreams در حال حاضر پس انداز 23٪ در مقابل هزینه ثابت را در 3Q FY20 اجرا کرده است ، عمدتا به دلیل کاهش در هزینه پرسنل ، IT ناخالص ، هزینه های خارجی و هزینه های سفر. این درصد به یکباره عامل eDreams در تأثیر پس انداز capex به 25٪ افزایش می یابد. پیش بینی شده اقدامات پیش بینی شده ، نیازهای سالانه نقدی سالانه خود را در حدود 28 میلیون در مقابل 3Q FY20 کاهش دهد.
  • eDreams از پشتیبانی دولت (ERTE) استفاده کرده و از آنها سپاسگزار است ، زیرا هزینه حقوق و دستمزد کارمندان به طور موقت برای بیشتر کارمندان غیر مشتری مقیم 20 درصد کاهش می یابد.
  • تمام هزینه های capex ، opex و خارجی بررسی شده و مذاکرات با موفقیت با تامین کنندگان انجام شده است.
 • مدیریت همواره رویکرد محتاطانه ای را نسبت به پایه هزینه و هزینه های خود اتخاذ کرده است و با بهره گیری از الگوی تولید پول نقد خود ، یک موقعیت مالی قوی را حفظ کرده است.
  • تست استرس با فرض كاهش قابل توجه در رزرو از هم اكنون تا هفته گذشته از زمان انجام شده است فوریه 2021 (یعنی هیچ بهبودی) و بازپرداخت بدهی ها تا سال 2023 وجود ندارد. جالب توجه است که eDreams شاهد شواهد قابل توجهی از وفاداری به مارک های خود است و بنابراین ممکن است برنامه ریزی سناریو در آینده اثبات شود که بسیار محتاطانه باشد.
  • با وجود کاهش در حدود 70٪ از رزرو در مارس 2020این گروه همچنان دارای ترازنامه قوی است و موقعیت نقدینگی فعلی حدود 140 میلیون یورو در پایان ماه مارس وجود دارد و به محض شروع فعالیتهای عادی ، ما را در موقعیت قدرت قرار می دهد.
  • علاوه بر این ، امروز eDreams اعلام می کند که بحث های موفقیت آمیز با وام دهندگان منجر به این شده است که تسهیلات اعتباری Revolving Super Senior (“SSRCF”) تنها عهدی که نسبت ناخالص ناخالص را برای سال مالی 2021 محروم کرده است ، به انعطاف پذیری مالی بیشتری برای این گروه بدست می آورد. علاقه به SSRCF و یادداشت های ارشد 2023 همچنان طبق معمول پرداخت می شود.

مدیریت بر ادامه اقدامات صحیح برای حفظ جایگاه نقدینگی و نقدینگی خود ، حفظ اعضای تیم خود در سراسر کشور و اطمینان از مشاغل اولیه برای استقبال از مشتریان ، هنگامی که برای رفع محدودیت ها بی خطر باشد ، متمرکز است. این گروه دارای محصولات ، خدمات و روابط بسیار قدرتمندی است که به شما اجازه می دهد تا با بازگشت فعالیت ، رشد چشمگیری پیدا کند.

دانا دان، مدیرعامل eDreams ODIGEO گفت:

وی گفت: “این یک لحظه چالش برانگیز برای همه کشورها ، صنایع و مهمتر از همه ما به عنوان افراد است. eDreams ODIGEO یک شرکت بسیار قوی از نظر مالی و فرهنگی است و چشم پوشی از پیمان توسط وام دهندگان SSRCF نشان می دهد که ما به طور مستمر تجارت را با احتیاط انجام داده ایم ، که ما را در موقعیتی قرار داده است كه بتوانیم در این مواقع چالش برانگیز ببینیم. ما اعتقاد داریم كه از طریق این شرایط فرصت هایی وجود دارد و شركت پس از بازگشت بازار ، بر روی موقعیت حتی قوی تر تمرکز كرده است. “

درباره eDreams ODIGEO

eDreams ODIGEO یکی از بزرگترین شرکت های مسافرتی آنلاین در جهان و یکی از بزرگترین مشاغل تجارت الکترونیکی در اروپا. تحت چهار مارک آژانس مسافرتی آنلاین خود – eDreams ، GO Voyages ، Opodo ، Travellink و موتور metasearch Liligo – بیش از 18 میلیون مشتری در سال در 46 بازار خدمات ارائه می دهد. eDreams ODIGEO که در بازار بورس اسپانیا قرار دارد با بیش از 665 خط هوایی کار می کند و با 130 شرکت همکاری دارد. این مارک بهترین پروازها را در پروازهای معمولی ، خطوط هوایی کم هزینه ، هتل ها ، سفرهای دریایی ، کرایه اتومبیل ، بسته های پویا ، بسته های تعطیلات و بیمه مسافرتی ارائه می دهد. سفر را برای مصرف کنندگان در سراسر جهان آسان تر ، در دسترس تر و با ارزش بهتر می کند.

SOURCE eDreams ODIGEO

پاسخی بگذارید