ناسا پنجاهمین سالگرد روز زمین را با #EarthDayAtHome علامت گذاری می کند

واشنگتن، 10 آوریل 2020 / PRNewswire / – همانطور که جهان 50مین سالگرد روز جهانی زمین را مشاهده می کند چهارشنبه 22 فروردین، ناسا با یک هفته از وقایع آنلاین ، داستان ها و منابع ، سهم بسیاری از آژانس را برای حفظ و بهبود محیط زیست سیاره خانه ما برجسته می کند.

سرمایه گذاری ناسا در فضا – هم علم منحصر به فرد زمینی که ما از مدار آن انجام می دهیم و هم فناوری ای که با زندگی در فضا و کشف منظومه شمسی و کیهان ما ساخته ایم – هر روز مزایایی را برای مردم در سراسر جهان به ویژه کسانی که در حال کار بر روی آنها هستند بر می گرداند. مسائل زیست محیطی. از مستند سازی تغییر وضعیت آب و هوای زمین تا ایجاد فناوری های سبز برای صرفه جویی در انرژی و منابع طبیعی ، ناسا به ما کمک می کند تا همه ما با پایداری بیشتری در سیاره خانه خود زندگی کنیم و با تغییرات طبیعی و ناشی از انسان سازگار شویم.

با توجه به ادامه بیماری همه گیر COVID-19 ، هیچ فعالیتی حضوری ناسا برای روز زمین پیش بینی نشده است. با این حال ، ناسا با محتوا ، برنامه نویسی و فعالیت های جدید آنلاین ، از جمله مجموعه گسترده ای از پروژه های در خانه ، در مجموعه #EarthDayAtHome ، واقعاً برای روز زمین را گرد هم می آورد. پنجشنبه ، 16 آوریل.

مشاهدات ناسا در سالگرد طلایی روز زمین آغاز شد سوم مارس با “شمارش معکوس 50 روزه” از پست های روزانه رسانه های اجتماعی که بسیاری از تصاویر زمین و آژانس های پروژه های زیست محیطی را نمایان می کند. همه این پست ها در وبلاگ روزانه در وب سایت روز ناسا ، که شامل مجموعه ای از فعالیت ها برای دانش آموزان و خانواده ها است ، نیز موجود است. محتوای جدید تا ابتدای سایت ارسال می شود دوشنبه ، 13 آوریل. حساب Facebook Facebook NASA و NASAEarth در توییتر و اینستاگرام نیز از طریق Earth Day مطالب ویژه ای خواهند داشت.

نکات برجسته مطالب و فعالیتهای روز زمین ناسا طی دو هفته آینده:

دوشنبه ، 13 آوریل

پادکست Universe Curious NASA از دیدنی ها و صداهای جنگلهای بارانی آمازون ، جایی که دانشمندان مطالعه می کنند که چگونه این اکوسیستم عظیم تغییر می کند ، به لس آنجلس، جایی که یکی از دانشمندان ناسا خواستار مطالعه آلودگی هوا شد ، این قسمت شنوندگان را با استفاده از روشهای مختلفی که آژانس در سیاره خانه ما مشاهده می کند ، مورد مطالعه قرار می دهد.

چهارشنبه 15 آوریل

نمای ماهواره ای خود را از زمین بسازید – 20 سال از نمایش ماهواره ای از سیاره خانه ما را در بایگانی داده های آنلاین ناسا کاوش کنید و عکس فوری یا متحرک GIF خود را با برنامه تجسم داده های NASA Worldview خود ایجاد کنید. رابط کاربری آسان برای استفاده از نقشه ، به شما امکان می دهد تا در این بایگانی جهانی کاوش کنید تا طوفان ها در حال شکل گرفتن ، گسترش آتش سوزی ، شناور یخ ها و موارد دیگر باشند. یک گالری ویژه روز زمین با تصاویر در دسترس خواهد بود چهارشنبه 15 آوریل برای الهام گرفتن به همراه یک آموزش برای کمک به شما در استفاده از جهان بینی برای ایجاد تصاویر روز زمین خود.

پنجشنبه ، 16 آوریل

روز زمین ناسا در خانه – اگرچه مردم در سراسر جهان از نظر اجتماعی فاصله دارند ، ناسا با مجموعه #EarthDayAtHome فعالیت ها و اطلاعات جدید و اصلاح شده و اطلاعاتی را آغاز می کند که می تواند روز زمین را به طور واقعی مشاهده کند. پنجشنبه ، 16 آوریل، در nasa.gov/earthday. این مجموعه شامل فعالیت های علمی در خانه ، فیلم هایی از زمین و فضا ، پوسترهای قابل بارگیری ، تعامل رسانه های اجتماعی و موارد دیگر می باشد. منابع زیادی به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی در دسترس خواهند بود. از همه تشویق می شود تا با استفاده از هشتگ #EarthDayAtHome ، تصاویر مربوط به آنچه را برای مشاهده روز زمین انجام دادند ، به اشتراک بگذارند.

سخنرانی: “چگونه ناسا زمین را از هوا و مدار مشاهده می کند” – آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا در پاسادنا ، کالیفرنیا، میزبان جریان زندگی سخنرانی ماهانه خود فون کرمان در مورد چگونگی نظارت ناسا بر تغییرات جهانی از فضا و نزدیکتر شدن به زمین ، با هواپیما ، قایق و شناور خواهد بود. این پخش اینترنتی از طریق کنفرانس ویدئویی انجام می شود ، و بلندگوها از راه دور از خانه به آن ملحق می شوند. تماشای زنده در 10 پ.م. EDT از طریق YouTube و سؤالات خود را از طریق ویژگی گپ ارسال کنید.

چهارشنبه 22 فروردین

“NASA Science Live” پخش شد – قسمت روز زمین با حضور متخصصان در سراسر آژانس در مورد چگونگی استفاده از علم و فناوری ناسا برای درک و بهبود محیط زیست ما برگزار خواهد شد. این برنامه نیم ساعته اکتشافات مهمی در مورد سیاره خانه ما ، پیشرفت در فن آوری سبز و هواپیما ، و یک برنامه تعاملی جدید را در اختیار شما قرار می دهد تا به هر کسی در خانه کمک کنیم تا ناسا بتواند از صخره های مرجانی در سراسر جهان نقشه برداری کند. برنامه پخش می شود در 3 پ.م. در تلویزیون ناسا ، پریمایر یوتیوب ، پارتی تماشای فیس بوک و پریسکوپ / توییتر.

گفتگوهای ویدئویی علوم زمین – کارشناسان علوم ناسا زمین یک سری فیلم کوتاه را در طیف گسترده ای از موضوعات ثبت کرده اند ، از پیشرفت های علمی از اولین روز زمین تا تحقیقات اعزامی در هوا و زمین. این سریال در یک لیست پخش در کانال YouTube مدیریت علمی ماموریت ناسا ارسال خواهد شد.

Q&A را با فضانورد کریس کاسیدی زندگی کنید – ناسا کریس کاسیدی، که تازه وارد ایستگاه فضایی بین المللی شد 9 آوریل، به سؤالات ارسال شده توسط کاربران رسانه های اجتماعی که مایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد تجربه پرواز در فضا و دیدگاه های او در مورد سیاره خانه ما هستند از 250 مایل بالاتر پاسخ خواهد داد. بینندگان می توانند از تلویزیون ناسا شروع کنند 12:10 p.m. برای دیدن سوالات پاسخ داده شده به طور مستقیم از آزمایشگاه مدار

زمان پاسخ Tumblr: علوم زمین ناسا – با همکاری Tumblr ، ساندرا کافمن، مدیر مسئول بخش علوم زمین ناسا ، و توماس زوربوچنسرپرست دانشیار ناسا مدیر ماموریت علوم ناسا ، به طور مستقیم در وبلاگ ناسا پاسخ خواهد داد تا به سؤالات ارائه شده توسط پیروان در مورد چگونگی استفاده آژانس از فضا برای محافظت و حفظ سیاره خانه ما پاسخ دهد. کاربران در سراسر فیس بوک ، توییتر و Tumblr قادر خواهد بود از ابتدا سؤالاتی را ارائه دهد دوشنبه ، 13 آوریل. این دو کارشناس با ضبط پاسخ های ویدئویی از خانه های خود برای اولین بار پاسخگویی آژانس به میزبانی رهبری علوم ناسا ، مستقیماً با کاربران درگیر می شوند. فیلم ها از 1-2 ص. در وبلاگ Tumblr ناسا.

تصاحب اینستاگرام با فضانورد جسیکا میر – در همکاری با اینستاگرام ، ناسا جسیکا میر مجموعه ای از فیلم های کوتاه از ایستگاه فضایی بین المللی در مورد علم انجام شده در ایستگاه و چگونگی بازگشت آن به زمین ایجاد کرد. این ویدئوها در حالی که حساب های رسانه های اجتماعی ناسا مطالب مرتبط با آنها به اشتراک می گذارند ، در روز زمین از اینستاگرام منتشر می شوند. اینستاگرام همچنین نامه ای عاشقانه به زمین از فضایی که توسط میر در حالی که در ایستگاه قرار دارد نوشته شده است.

درباره برنامه های علوم زمین ناسا بیشتر بدانید:

https://www.nasa.gov/earth

منبع ناسا

لینک های مربوطه

https://www.nasa.gov


پاسخی بگذارید