وسیله نقلیه خود را حتی اگر در حالت آماده کار نباشد حفظ کنید

BETHESDA ، Md.، 9 آوریل 2020 / PRNewswire / – با وجود اکثر صاحبان وسایل نقلیه که در مناطقی از کشور زندگی می کنند و دارای سفارشات در خانه هستند ، بسیاری از وسایل نقلیه ممکن است به طور همزمان روزها یا هفته ها بیکار باشند. شورای مراقبت های غیر انتفاعی خودرو توصیه می کند حداقل یک بار در هفته ماشین خود را راه اندازی کنید و از مراقبت روزمره مراقبت کنید تا از مشکلات احتمالی نگهداری جلوگیری کنید.

وی گفت: “همانطور که توصیه می شود افراد در این مدت مسافت اجتماعی فعال باشند ، ماشین شما نیز باید فعالیت خاصی داشته باشد.” غنی سفید، مدیر اجرایی ، شورای مراقبت از اتومبیل. “اگر وسیله نقلیه شما بیش از حد طولانی در حالت بیکار باشد ، ممکن است باتری از بین برود ، لاستیک می تواند نقاط مسطح ایجاد کند و روغن موتور ممکن است شروع به خراب کند. فقط کافی است یک بار رانندگی انفرادی کوتاه یک بار در هفته و کمی مراقبت از اتومبیل شما را به طور کارآمد کار کند و بدون خطر.”

هنگام شروع کار هفتگی اتومبیل خود ، بگذارید حداقل پنج دقیقه کار کند. اگر وسیله نقلیه در یک گاراژ شروع شده است ، اطمینان حاصل کنید که درب گاراژ باز است و تهویه زیادی وجود دارد. علاوه بر این ، شورای مراقبت از اتومبیل پیشنهاد می کند در صورت نشستن برای مدت طولانی ، مناطق زیر وسیله نقلیه خود را رصد کنید.

باتری – وسایل نقلیه امروزی چندین رایانه دارند که همیشه در حال کار هستند ، بنابراین اگر یک ماشین بدون شارژ مجدد خیلی طولانی بنشیند ، باتری می تواند ظرف دو هفته از بین برود.

لاستیک ماشین – فشار مناسب تایرها را برای بهبود عملکرد خودرو و مسافت پیموده شده از گاز حفظ کنید. انجام این کار برای ایمنی خودرو نیز مهم است. اگر ماشین برای مدت زمان طولانی پارک شود ، بررسی فشار تایرها به طور مکرر از اهمیت بیشتری برخوردار است. وسایل نقلیه که بیش از حد بیکار هستند می توانند لکه های مسطح ایجاد کنند ، بنابراین استفاده از یک درایو کوتاه هر چند وقت یکبار به جلوگیری از لکه های طاس و شارژ باتری نیز کمک می کند.

سوخت – سیستمهای سوخت رسانی مدرن امروزی به حفظ عمر بنزین در مخزن شما کمک می کنند و همچنین از اکسیداسیون سوخت جلوگیری می کنند. نگه داشتن مخزن کامل گاز به محدود کردن تراکم مخزن بنزین کمک می کند. اگر هنوز نگران بنزین موجود در مخزن خود نگران هستید ، ممکن است یک تثبیت کننده سوخت به افزایش عمر سوخت شما کمک کند.

روغن – اگر یک ماشین بیش از حد طولانی نشسته است ، روغن می تواند بدتر شود ، بنابراین در فواصل زمانی مناسب ، حتی در صورت رانندگی مسافت پیموده شده خود ، همچنان روغن را تغییر دهید. همیشه بهتر است حداکثر زمانی که باید منتظر تغییر روغن باشید ، کتابچه راهنمای مالک را بررسی کنید.

ترمز – اگر ماشین بیکار باشد ، زنگ زدگی می تواند شروع به شکل گیری روی روتور ترمز کند ، به خصوص اگر ماشین در خارج پارک شود. رانندگی اتومبیل حداقل هفته ای یک بار به جلوگیری از ایجاد زنگ زدگی کمک می کند.

تمیز کردن – از بین بردن سنگ آهک و رسوباتی که در قسمت بیرونی ماشین شما ایجاد می شود ، به جلوگیری از زنگ زدگی کمک می کند و تمیز کردن فضای داخلی نیز مهم است. داشبورد ، فرمان ، نگهدارنده لیوان ، دستگیره درها ، دریچه ها و کنسول را با یک پاک کننده با کیفیت تمام اتومبیل پاک کنید که به ضد عفونی کننده مناطق داخلی خودرو کمک می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد حفظ وسیله نقلیه خود برای ایمنی ، قابلیت اطمینان و ارزش ، به سفارش راهنمای مراقبت از اتومبیل 80 صفحه ای شورای مراقبت های ویژه مراجعه کنید به www.carcare.org/car-care-guide.

درباره شورای مراقبت از اتومبیل
شورای مراقبت از خودرو غیر انتفاعی منبع اطلاعاتی برای کمپین آموزشی آموزش مصرف کنندگان “مراقب باشید از اتومبیل آگاه باشید” که مزایای استفاده منظم از مراقبت ، نگهداری و تعمیر خودرو را برای مصرف کنندگان ترویج می کند. برای آخرین اخبار مراقبت از خودرو ، به اتاق رسانه آنلاین شورا به آدرس http://media.carcare.org مراجعه کنید. برای سفارش یک نسخه رایگان از راهنمای محبوب مراقبت از اتومبیل ، به وب سایت آموزش مصرف کننده شورا به آدرس www.carcare.org مراجعه کنید.

SOURCE شورای مراقبت از اتومبیل

لینک های مربوطه

http://www.carcare.org

پاسخی بگذارید