انتشار موقت گروه فروپورت – سه ماهه اول سال 2020: درآمد و سود خالص به شدت تحت تأثیر COVID-19 همه گیر

فرانکفورت ، آلمان، 6 مه 2020 / PRNewswire / – FRA / gk – در سه ماه اول سال 2020 ، فعالیت اپراتور فرودگاه Fraport به دلیل شیوع همه گیر COVID-19 به شدت تحت تأثیر قرار گرفت. برای اولین بار از زمان IPO گروه در سال 2001 ، سود خالص آن (نتیجه گروه) در قلمرو منفی بود. اقدامات برای کاهش هزینه ها تنها تا حدی توانست جبران کاهش درآمد ناشی از افت شدید حجم مسافر در ماه مارس باشد. در آن ماه ، تعداد کل مسافران در مقایسه با سال گذشته 62 درصد کاهش یافته است مارس 2019با این اختلاف در هفته پایانی سه ماهه به 90 درصد افزایش یافته است. این روند در ماه آوریل ادامه یافت ، هنگامی که این کاهش به طور هفتگی به 97 درصد افزایش می یابد. در تمام فرودگاههای گروه Fraport در سراسر جهان ، حجم ترافیک نیز کاهش یافته است مارس 2020با کاهش در ماه آوریل

مدیرعامل شولت: “بدترین بحران هواپیمایی جهانی”

رئیس هیئت مدیره شرکت Fraport AG ، دکتر استفان شولته، گفت: “ما بدترین بحران هواپیمایی جهانی را تجربه می كنیم. با وجود اقدام به موقع و جامع برای كاهش هزینه ها ، اوضاع به شدت بر شركت ما تأثیر می گذارد. در حال حاضر امكان پیش بینی دقیق برای سال وجود ندارد. به طور کلی ، از آنجایی که ما هنوز نمی دانیم محدودیت های سفر تا چه زمانی در جای خود باقی می ماند یا احتمالاً اقتصاد جهانی تا چه اندازه منقبض خواهد شد. ما فرودگاه و شرکت خود را آماده می کنیم تا با چالش ها روبرو شویم. “

درآمد به طور قابل توجهی کاهش می یابد – نتیجه گروه در قلمرو منفی است

درآمد گروه 17.8 درصد کاهش یافت و به 661.1 میلیون در سه ماهه اول سال 2020 رسید. با تنظیم درآمد مربوط به هزینه های سرمایه برای اقدامات گسترش (براساس IFRIC 12) ، درآمد گروه با 12.6 درصد کاهش یافت و به 593.2 میلیون رسید. گروه EBITDA با 129.1 میلیون 35.6 درصد کمتر از رقم مربوط به سه ماهه مشابه سال قبل بود. گروه EBIT 12.3 میلیون درآمد ، که 85.7 درصد کاهش یافته است. EBT سقوط کرد و به منهای 47.6 میلیون (Q1 2019: 36.5 میلیون ). نتیجه گروه (سود خالص) منهای 35.7 میلیون بود ، در مقایسه با به علاوه 28.0 میلیون در سه ماهه اول سال 2019. کلیه شرکت های گروه در سبد بین المللی Fraport – تنها استثناء آن در لیما، پرو – همچنین نتایج منفی را در سه ماهه اول سال 2020 گزارش داده است.

اقدامات جامع صورت گرفته برای مهار هزینه ها

برای کوشش تأثیر بیماری همه گیر COVID-19 تا حد امکان ، فرپورت در مراحل اولیه برای تأمین هزینه ها و معرفی کار کوتاه مدت برای کارمندان خود قدم بردارد. بیش از 18000 از تقریباً 22000 کارمند فروپورت در این کشور حضور دارند فرانکفورت اکنون ساعت ها کاهش یافته اند. متوسط ​​نیروی کار در کل در حدود آوریل و ماه مه 60 درصد پایین تر از حد معمول خواهد بود. در پاسخ به وضعیت جدید ، این شرکت هم عملیات هوایی و هم زمینی را تلفیق کرده است. فرودگاه باند و شمال غربی باند فرودگاه فرانکفورت و باند فرودگاه 18 غربی فعلاً تعطیل شده اند. حمل و نقل مسافر در Concourses A و B ترمینال 1 بسته شده است و تا اطلاع ثانوی دیگر هیچ پرواز مسافری در ترمینال 2 پردازش نخواهد شد.

مدیر عامل شركت: “ما دائماً در حال ارزیابی مجدد هستیم كه آیا اقداماتی كه اكنون در جهت كاهش هزینه ها صورت گرفته است برای خلبان ایمن شركت ما كافی خواهد بود اگرچه این بحران باشد. الزامات پرسنل ما نیز تا حد زیادی به حجم ترافیك هوایی بستگی دارد. چقدر عمیق اقتصاد جهانی به رکود می خورد ، و تا چه اندازه بازار حمل و نقل هوایی قبل از شروع احیای اقتصاد منقبض می شود ، ممکن است ما نیز نیاز داشته باشیم که به درستی هزینه های خود را برای مواد و کارمندان کاهش دهیم. “

ادامه پروژه های سرمایه گذاری بلند مدت – افزایش ذخایر نقدینگی

فروپورت در مورد چشم انداز بلند مدت بازار حمل و نقل هوایی خوشبین است و همچنان با پروژه های استراتژیک خود برای گسترش ظرفیت پیش می رود. مهمترین آنها ساخت ترمینال 3 در فرودگاه فرانکفورت ، و همچنین پروژه های گسترش در است یونان و برزیل. با توجه به کاهش در دسترس بودن برخی از ارائه دهندگان خدمات و پیمانکاران فرعی ، با این وجود مدت زمان ساخت و سازهای انفرادی افزایش یافته است ، همچنین قسمت هایی از ترمینال 3 را نیز تحت تأثیر قرار می دهد. پرو با تعطیلی موقت فرودگاه برگزار شده است. در نتیجه این تحولات ، هزینه ها در طول سال مالی جاری کمتر از حجم پیش بینی شده قبلی خواهد بود.

فروپورت طی سه ماهه اول سال جاری وام های اضافی بالغ بر 900 میلیون یورو به دست آورد. بر 31 مارس 2020 این گروه بیش از 2.2 میلیارد یورو دارایی نقدینگی و خطوط اعتباری متعهد داشت و از آن زمان تاکنون اینها با بیش از 300 میلیون یورو تقویت شده اند. این ذخایر شرکت را قادر می سازد در صورت لزوم وضعیت فعلی را برای ماههای دیگر باران بخشد.

چشم انداز

از آنجا که همچنان سطح بالایی از عدم اطمینان وجود دارد ، نمی توان پیش بینی های مفصلی در این زمان انجام داد. با این حال ، هیئت اجرایی چشم انداز خود را تأیید می کند که کلیه شاخص های کلیدی عملکرد کاهش قابل توجهی خواهد یافت ، و نتیجه منفی گروه را برای سال مالی کامل 2020 پیش بینی می کند.

مدیر عامل شرکت Fraport Schulte: “طی شش هفته گذشته به سختی مسافری در فرودگاه فرانکفورت وجود داشته است. اما ما آن را باز نگه می داریم ، زیرا این یک دروازه مهم برای اطمینان است آلمان عرضه کالا و کالا. تأثیرات اقتصادی در سه ماهه جاری نسبت به دوره گزارش حتی قابل توجه خواهد بود ، زیرا در ژانویه و فوریه حجم مسافرها هنوز هم در تقریباً عادی بودند. در حال حاضر ما در حال تعیین این مسئله هستیم که چگونه ما ، هم به عنوان بخشی از صنعت حمل و نقل هوایی و هم به عنوان فرودگاه فرانکفورت ، می توانیم با اتکا به زمان اطمینان دوباره عملیات را مجدداً تقویت کنیم. در این جهان جهانی ، حمل و نقل هوایی همچنان محرک اصلی رشد اقتصادی و رونق خواهد بود. بنابراین ما اطمینان داریم که در طولانی مدت دوباره شاهد رشد پایدار خواهیم بود. با این وجود ، ممکن است چند سال طول بکشد تا از رقم مسافر سال 2019 صعود کنیم. “

گزارش پایداری منتشر شد

همزمان با انتشار گزارش مالی موقت در سه ماهه اول سال 2020 ، امروز Fraport AG همچنین آخرین گزارش پایداری خود و گزارش سازگار با GRI را برای کل سال مالی 2019 منتشر کرد. این گزارش ها اطلاعات مربوط به فعالیت های Fraport و پیشرفت برای اطمینان از مسئولیت پذیری مسئولیت شرکت ها را ارائه می دهند. می توان آنها را در قالب PDF بارگیری کرد www.fraport.com/ بی مسئولیت. نسخه چاپی گزارش پایداری Fraport AG را نیز می توانید با ارسال ایمیل به آن درخواست کنید [email protected].

Fraport AG
توربن بکمان
ارتباطات شرکت
روابط رسانه ای
60547 فرانکفورت، آلمان
تلفن: +49 69 690 70553
پست الکترونیک: [email protected]
اینترنت: www.fraport.com
فیس بوک: www.facebook.com/FrankfurtAirport

برای اطلاعات بیشتر در مورد Fraport AG لطفا اینجا را کلیک کنید.

SOURCE Fraport AG

لینک های مربوطه

fraport.com