بخش گردشگری پورتوریکو در حراست از سلامت و ایمنی بازدید کنندگان ، استاندارد را به خود اختصاص داده است

هدف از برنامه ارتقاء است پورتوریکو صنعت گردشگری و قرار دادن آن به عنوان استاندارد جدید طلا در بهداشت و ایمنی مقصد. هدف PRTC افزایش اعتماد مصرف کننده به آن است پورتوریکو به عنوان مقصدی که آماده شده و متناسب با شرایط فعلی باشد. لیست برنامه بعدی از آغاز می شود دوشنبه 4 اردیبهشتهفتم. تا زمانی که تجارت گردشگری بازگشایی شده و مقصد آماده استقبال مجدد از بازدیدکنندگان است ، انتظار می رود که اکثریت قریب به اتفاق مشاغل مرتبط با گردشگری این اقدامات را انجام داده و از امنیت همه افراد محافظت کنند.

این سیستم دو سطح بر اساس دستورالعمل ها برای جلوگیری از شیوع COVID-19 ایجاد شده توسط مرکز کنترل بیماری ها (CDC) ، سازمان بهداشت جهانی ، گزارش OSHA 3990 ، دستورالعمل های وزارت بهداشت پورتوریکو ، فرماندار طراحی شده است. واندا وازکز گارسید دستورات اجرایی و برنامه های با کالیبر بالا مانند سنگاپور مهر ایمنی و انجمن ملی رستوران ها. سطح اول یک راهنمای عملیاتی بهداشت و ایمنی گردشگری است ، یک راهنمای عملی با اقدامات لازم برای حفظ سلامت کارمندان ، بازدید کنندگان و مراجعین محلی. مورد دوم ، مهر و موم سلامت و ایمنی است. یک برنامه صدور گواهینامه برای کلیه مشاغل تأیید شده در صنعت گردشگری که از اجرای و اجرای اقدامات در حال انجام فراتر رفته اند یا از آن فراتر رفته اند.

“این راهنماهای عملیاتی و برنامه صدور گواهینامه برای بازگشایی بخش سفر و گردشگری در کشور بسیار حیاتی هستند پورتوریکو و عوامل مهمی هستند که پس از بازگشایی بازار سفر و گردشگری ، ما را در موقعیتی بسیار رقابتی قرار می دهند. مصرف کنندگان هنگام تهیه برنامه سفر خود ، مقصدهایی را که به بهترین شکل آماده شده اند تا اقدامات و منابع لازم را برای حفاظت از سلامت خود در اختیارشان قرار دهند ، در نظر می گیرند. مشارکت جمعی در اجرای آن ، هم توسط شرکت ها و هم مشتریان ، برای اتخاذ عادات شخصی لازم و انجام مسئولیت های اجتماعی ، مهم خواهد بود. مدیر اجرایی شرکت جهانگردی پورتوریکو گفت: این بهترین راه برای ارائه استانداردهای ایمنی و بهداشتی است که از مردم انتظار می رود و از آن برخوردار هستند. کارلا کامپوس.

این راهنما شامل اقداماتی از قبیل: ایجاد پاسگاه های بهداشتی برای کارمندان و مهمانان ، روند ورود به سیستم جدید و تکمیل فرم اعلامیه سفر و ردیابی تماس ، راهنمایی اقدامات دوردست ایمن و اجتماعی برای هر نوع تجارت و فعالیت است. محدودیت ها و اقدامات بهداشتی اضافی برای سیستم های غذایی سلف سرویس: پروتکل های تمیز کننده و ضد عفونی کننده تقویت شده. دستورالعمل های مربوط به ایستگاه های ضدعفونی دستی؛ و آموزش استفاده از PPE – تجهیزات حفاظت شخصی.

این استانداردهای جدید بهداشت برای کلیه مشاغل گردشگری در جزیره از جمله هتل ها ، استراحتگاه ها ، پارادورها ، پادادا ها ، تختخواب و صبحانه ها ، مسافرخانه های کوچک ، مهمانخانه ها ، خواص مشترک ، اجاره های کوتاه مدت ، کازینوها ، اپراتورهای تور ، حمل و نقل های توریستی ، مدیریت ، رستوران ها ، کافه ها ، کلوپ های شبانه و جاذبه های مختلف را تجربه می کنید.

SOURCE شرکت گردشگری پورتوریکو