فضانوردان ناسا در آمریکا در زمینه آزمایش تاریخی پرواز اشیاء خدمه SpaceX اژدها از آمریکا پرتاب می شوند

واشنگتن، 30 مه سال 2020 / PRNewswire / – برای نخستین بار در طول تاریخ ، فضانوردان ناسا از سفینه فضایی خدمه آمریکایی تجاری و تجاری که از راه تجاری به ایستگاه فضایی بین المللی ساخته شده و از آن استفاده می کنند ، از خاک آمریکا پرتاب کرده اند. فضاپیمای SpaceX Crew Dragon حامل فضانوردان ناسا است رابرت بهنکن و داگلاس هورلی بلند شد در 3:22 p.m. EDT شنبه روی موشک شرکت Falcon 9 شرکت Launch Complex 39A در ناسا مرکز فضایی کندی که در فلوریدا.

مدیر ناسا گفت: “امروز دوران جدیدی در پرواز فضایی انسان آغاز می شود ، هنگامی که ما بار دیگر فضانوردان آمریکایی راکد های آمریکایی را از خاک آمریکا در مسیر خود به ایستگاه فضایی بین المللی ، آزمایشگاه ملی ما که در مدار زمین قرار دارد ، پرتاب کردیم.” جیم بردینشتین. “تشکر می کنم و تبریک می گویم باب بهنکن، داگ هورلیو تیمهای SpaceX و NASA برای این موفقیت چشمگیر ایالات متحده. راه‌اندازی این سیستم فضایی تجاری که برای انسان طراحی شده است ، نمایشی عالی از تعالی آمریکا است و گامی مهم در مسیر ما برای گسترش اکتشافات انسانی به ماه و مریخ است. “

این ماموریت که به عنوان SpaceX Demo-2 ناسا شناخته شده است ، یک پرواز آزمایشی پایان به پایان برای اعتبارسنجی سیستم حمل و نقل خدمه SpaceX ، از جمله عملیات پرتاب ، درون مدار ، لنگرگاه و فرود است. این دومین آزمایش پرواز فضایی SpaceX از Crew Dragon و اولین آزمایش آن با فضانوردان در داخل کشور است که راهی برای صدور گواهینامه آن برای پروازهای منظم خدمه به ایستگاه به عنوان بخشی از برنامه خدمه تجاری ناسا را ​​هموار می کند.

گفت: “این یک رویا برای من و همه در SpaceX به واقعیت پیوست.” الون ماسکمهندس ارشد SpaceX. “این اوج کار فوق العاده ای است که توسط تیم SpaceX ، توسط ناسا و تعدادی دیگر از شرکای دیگر در روند تحقق این امر اتفاق افتاده است. شما می توانید هنگام اضافه کردن ، به این نتیجه نتایج صدهزار نفر نگاه کنید. همه تهیه کنندگان و هرکسی که به سختی کار می کنند تا این روز اتفاق بیفتد. “

این برنامه تعهد ناسا مبنی بر سرمایه گذاری در شرکت های تجاری را از طریق مشارکت های دولتی و خصوصی نشان می دهد و بر موفقیت شرکت های آمریکایی از جمله SpaceX که قبلاً محموله ها را به ایستگاه فضایی تحویل داده اند ، تقویت شده است.

گفت: “دشوار است كه به كلمات بگویم كه من از كسانی كه امروز ما را به اینجا رسانده اند ، افتخار می كنم.” کتی لودرز، مدیر برنامه خدمه تجاری ناسا. وی گفت: “وقتی در مورد همه چالش های بر طرف شده فکر می کنم – از طراحی و آزمایش ، گرفته تا بررسی های کاغذی ، کار کردن از خانه در طی یک بیماری همه گیر و متعادل کردن خواسته های خانواده با این مأموریت مهم – من به سادگی متحیر می شوم که تیم های ناسا و SpaceX در کنار هم چه کارهایی را انجام داده اند. این تازه آغاز است ؛ من با پیش بینی بسیار زیادی تماشا خواهم کرد چون باب و داگ فردا و از طریق هر مرحله از این مأموریت تاریخی ، می توانند به ایستگاه فضایی مستقر شوند. “

SpaceX کنترل پرتاب موشک Falcon 9 را از اتاق آتش نشانی کنزدی Launch Control Center 4 ، اتاق کنترل سابق شاتل فضایی که SpaceX آن را به عنوان مرکز کنترل پرتاب اولیه خود اجاره داده است ، کنترل کرد. در هنگام صعود Dragon Crew به فضا ، SpaceX فرماندهی این فضاپیما را از مرکز کنترل ماموریت خود در داخل برد هاثورن ، کالیفرنیا. تیم های ناسا عملیات ایستگاه فضایی را در طول پرواز از مرکز کنترل ماموریت در مرکز فضایی جانسون آژانس در حال نظارت دارند هیوستون.

فضاپیمای SpaceX Crew Dragon قرار است به ایستگاه فضایی در آن سوار شود 10:29 صبح یکشنبه31 مه. تلویزیون ناسا و وب سایت آژانس در حال پخش زنده از سفر خدمه اژدها به آزمایشگاه مدار هستند. بهنکن و هارلی با کنترل مأموریت SpaceX همکاری خواهند کرد تا تأیید کند که فضاپیما همانطور که در نظر گرفته شده است با آزمایش سیستم کنترل محیط زیست ، نمایشگرها و سیستم کنترل و از جمله چیزهای دیگر مانور رانشگرها را انجام می دهد. اولین مانور لندینگ آغاز شد شنبه 30 اردیبهشت، در 4:09 p.m.و فضاپیما از نزدیک نزدیک به ایستگاه شروع خواهد شد 8:27 ظهر یکشنبه، 31 مه. Crew Dragon به گونه ای طراحی شده است که به صورت مستقل بارانداز شود ، اما خدمه موجود در فضاپیما و ایستگاه فضایی به محض نزدیک شدن ، کارایی این فضاپیما را با دقت زیر نظر می گیرند و به بندر رو به جلو ماژول هارمونی ایستگاه متصل می شوند.

پس از اسکله موفقیت آمیز ، خدمه در داخل ایستگاه فضایی بین المللی مورد استقبال قرار می گیرند ، جایی که آنها به عضویت خدمه اکسپدیشن 63 تبدیل می شوند ، که در حال حاضر فضانورد ناسا را ​​شامل می شود. کریس کاسیدی. ناسا پوشش زنده را از طریق باز کردن دریچه و مراسم استقبال از خدمه ادامه خواهد داد. خدمه علاوه بر انجام تحقیقات و سایر کارها با خدمه ایستگاه فضایی ، آزمایشاتی را در مورد Crew Dragon انجام خواهند داد.

سه فضانورد در ایستگاه فضایی بین المللی در یک کنفرانس خبری خدمه تلویزیونی ناسا مستقر در مدار تلویزیون شرکت می کنند دوشنبه اول ژوئنبا شروع از ساعت 11:15 دقیقه بعد از ظهر در تلویزیون ناسا و وب سایت آژانس.

فضانوردان Demo-2
بهنکن فرمانده عملیات مشترک برای مأموریت است ، مسئولیت فعالیتهایی مانند رندزو ، لنگر انداختن و باز کردن ، و همچنین فعالیت های Demo-2 در حالی که فضاپیما به ایستگاه فضایی متصل است. وی در سال 2000 به عنوان فضانورد ناسا انتخاب شد و دو پرواز شاتل فضایی را نیز انجام داده است. بهنکن STS-123 را در پرواز کرد مارس 2008 و STS-130 در فوریه 2010در طول هر ماموریت ، سه فضاپیما انجام می دهد. متولد سنت آن ، میسوریوی دارای مدرک لیسانس فیزیک و مهندسی مکانیک از دانشگاه واشنگتن که در سنت لوئیس و فوق لیسانس و دکترای مهندسی مکانیک را از آن کسب کرد انستیتوی فناوری کالیفرنیا که در پاسادنا. او قبل از ورود به ناسا ، مهندس آزمایش پرواز با نیروی هوایی ایالات متحده بود.

Hurley فرمانده فضاپیمای Demo-2 است ، مسئولیت فعالیت هایی مانند پرتاب ، فرود و بازیابی را بر عهده دارد. وی در سال 2000 به عنوان فضانورد انتخاب شد و دو پرواز فضایی را به پایان رسانده است. هورلی به عنوان خلبان و اپراتور روباتیک سرب برای هر دو 127 پوند STS در خدمت بود ژوئیه 2009 و 135 STS ، ماموریت شاتل فضایی نهایی ، در سال ژوئیه 2011. نیویورک بومی در اندیکات متولد شد اما آپالاچین را زادگاه خود می داند. وی دارای مدرک لیسانس علوم در مهندسی عمران از دانشگاه تولان که در نیواورلان و فارغ التحصیل دانشکده خلبانی تست نیروی دریایی ایالات متحده در رودخانه Patuxent ، مریلند. وی قبل از پیوستن به ناسا ، یک خلبان جنگنده و خلبان آزمایش در تفنگداران دریایی ایالات متحده بود.

اهداف ماموریت
ماموریت Demo-2 آخرین آزمایش بزرگ قبل از تأیید برنامه خدمه تجاری ناسا ، خدمه دراگون برای مأموریت های عملیاتی و طولانی مدت به ایستگاه فضایی است. به عنوان آزمایش پرواز نهایی SpaceX ، تمام جنبه های سیستم حمل و نقل خدمه خود از جمله فضاپیمای Crew Dragon ، فضاهای فضایی ، وسیله نقلیه پرتاب Falcon 9 ، پد پرتاب 39A و قابلیت های عملیات را تأیید خواهد کرد.

در حالی که در مسیر ایستگاه قرار دارند ، بهنکن و هورلی کنترل Crew Dragon را برای دو تست پرواز دستی کنترل خواهند کرد ، در صورت بروز مشکل در پرواز خودکار فضاپیما ، توانایی آنها در کنترل فضاپیما را نشان می دهد. بر شنبه 30 اردیبهشت، در حالی که فضاپیما در حال ساحل است ، خدمه رول ، زمین و خمیازه خود را آزمایش می کنند. هنگامی که Crew Dragon حدود 1 کیلومتر (0.6 مایل) زیر ایستگاه قرار دارد و به طرف محور حوضه حرکت می کند ، خدمه در صورت نیاز موردنظر خود را به صورت دستی در مدار مدار سیستم کنترل انجام می دهند. پس از مکث ، ریزگردها از سر گرفته می شوند و مدیران ماموریت تصمیم نهایی را در مورد اینکه آیا با نزدیک شدن خدمه اژدها به 20 متر (66 فوت) نزدیک می شوند ، تصمیم بگیرند تصمیم بگیرند.

برای مأموریت های عملیاتی ، Crew Dragon می تواند چهار عضو خدمه را همزمان انجام داده و بیش از 220 پوند بار حمل کند ، امکان افزایش تعداد خدمه خدمه در ایستگاه فضایی و افزایش زمان اختصاص داده شده برای تحقیق در منحصر به فرد. محیط ریزگردها و همچنین بازگشت علوم بیشتر به زمین.

خدمه اژدها که برای این آزمایش پرواز استفاده می شود می تواند حدود 110 روز در مدار بماند و مدت زمان ماموریت مشخص یک بار بر اساس آمادگی برای پرواز بعدی خدمه تجاری مشخص می شود. فضاپیمای عملیاتی Crew Dragon قادر خواهد بود حداقل 210 روز در مدار باقی بماند.

در پایان این مأموریت ، بهنکن و هارلی سوار بر Crew Dragon می شوند که پس از آن به طور مستقل قفل می شوند ، ایستگاه فضایی را ترک می کنند و دوباره وارد جو زمین می شوند. بعد از خاموش شدن فلوریدا خدمه توسط کشتی بازیابی SpaceX جمع می شوند و به حوض در آن باز می گردند کیپ کاناورول.

برنامه خدمه تجاری ناسا با SpaceX و Boeing برای طراحی ، ساخت ، آزمایش و بهره برداری از سیستم های حمل و نقل ایمن ، مطمئن و مقرون به صرفه انسانی به مدار پایین زمین کار می کند. هر دو شرکت پیش از انجام مأموریت های پرواز خدمه به ایستگاه فضایی ، بر روی مأموریت های آزمایش از جمله تظاهرات سیستم سقط جنین و آزمایش پرواز خدمه متمرکز شده اند. پروازهای خنثی شده هر دو شرکت اولین بار در تاریخ خواهند بود که ناسا فضانوردان را به فضا بر روی سیستم های متعلق ، ساخت ، آزمایش و بهره برداری توسط شرکت های خصوصی اعزام کرده است.

درباره برنامه خدمه تجاری ناسا بیشتر بدانید:

https://www.nasa.gov/commercecrew

منبع ناسا

لینک های مربوطه

http://www.nasa.gov