بخشدار آبا روز 2020 میراث فرهنگی و طبیعی را جشن می گیرد

این رویداد با نمایشگاه و اجراهای با محوریت میراث فرهنگی نمامان نمادین ناحیه آبا از جمله تویگان و فلوت Qiang آغاز شد. توي گان ورزشی سنتی منحصر به فرد است که مورد علاقه گروه قومی Qiang است و معمولاً با چند دور بازی محبوب و رقابتی ، جشنواره‌ها ، عروسی و برداشت را جشن می گیرد.

شرکت کنندگان در این رویداد با ارائه چندین اجرای موسیقی سنتی که شامل برخی از نمادهای ترانه عامیانه منطقه ، از جمله بانگ جین می دوو، دا مای Ge (آهنگ “گندم کشنده”) ، زوزانگسان (آخرین آهنگ آواز عامیانه اقلیت تبت واقع در بخش غربی آن است استان سیچوان) و سایر ترانه های چند منظوره Qiang ، و همچنین Dance Drum Sheepskin و سایر رقص ها برای جشن گرفتن برداشت سالانه و همچنین جشنواره های Waerezu و Qiang New Year.

این رویداد با ترکیبی از تجارب آنلاین و آفلاین در میدان Sha Lang ، محلی دیگر در منطقه منظره ، درگیر بازدیدکنندگان شد. اعضای جامعه محلی که به عنوان وراثت تعیین شده بودند ، 16 هنر و سازهای سنتی سنتی را که بخشی از میراث فرهنگی نامحسوس این منطقه را تشکیل می دهند ، به نمایش گذاشتند ، از جمله نمونه های مختلفی از گلدوزی های کراس استیک تبت ، گلدوزی Qiang و فلوت Qiang. این نمایشگاه همچنین به صورت زنده در Taobao.com توسط پادکست های انفرادی ، تأثیر گذاران آنلاین و وراثت میراث فرهنگی نامحسوس در اقدامی برای ارتقاء فروش اقلام نمایش داده شده پخش می شد.

وارث میراث فرهنگی نامشهود نامو گسانگ ارائه مقاله در مورد موضوع گلدوزی دوزی Cross-Stitch. او از کودکی به صنایع دستی محلی علاقه مند بوده و مهارت سنتی را از مادر و مادربزرگ خود آموخته است. صنایع دستی گلدوزی تبت که وی ساخت ، اکنون در سراسر کشور موجود است چین. وی گفت: “به عنوان یک تکنیک صنایع دستی اجدادی ، باید ادامه یابد و ادامه یابد. این صنایع دستی 100٪ با دست ساخته شده اند و عناصر سنتی بافندگی و گلدوزی تبت را تقویت می کنند که با رنگ و الگوی سنتی طراحی شده است.”

لانگ زینگمدیر میراث فرهنگی ناملموس در اداره فرهنگ ، ورزش و گردشگری بخشدار خودمختار ابا تبت و کیانگ گفت: “صنایع دستی و ابزارهای سنتی منحصر به فرد بخشدار ابا به عنوان اقلام میراث فرهنگی نامشهود از طرف مسئولان ثبت شده است ، شامل 19 فقره در سطح ملی ، 73 در سطح استان ، 457 در سطح بخشداری و بیش از 800 در سطح شهرستان است. جشنواره سال نو Qiang در فهرست میراث فرهنگی نامشهود یونسکو در حمایت از فوریت در فهرست یونسکو گنجانده شده است. ” وی اظهار داشت: روز میراث فرهنگی و طبیعی این بخشدار فرصتی را فراهم کرده است که میراث فرهنگی نامشهود آن را بیشتر مورد بررسی و حمایت قرار دهد. به عنوان بخشی از برنامه های بخشدار برای تقویت تلاش ها در جهت آموزش بیشتر مردم به اهمیت و اهمیت میراث فرهنگی نامشهود ، این بخشدار با استفاده از رویکردهای نوآورانه با پشتوانه ادغام میراث فرهنگی نامشهود و منابع گردشگری ، به تقویت میراث ادامه خواهد داد. علاوه بر این ، بخشدار ابا قصد دارد با بهره گیری از ترکیب منحصر به فرد فرهنگ و گردشگری و همچنین گردشگری و میراث فرهنگی نامشهود و با هدف تبدیل کل بخشدار به یک رشد و توسعه مبتنی بر کیفیت و نوآوری در اطراف بخش گردشگری فرهنگی ، رونق ببخشد. مقصد گردشگری پیشرو.

منبع آبا تبت و بخشدار استقلال خودگردان Qiang فرهنگ ، ورزش و جهانگردی