ناسا جلسه توجیهی راه اندازی مریخ 2020 perseverance rover را برگزار می کند

واشنگتن، 15 ژوئن سال 2020 / PRNewswire / – رهبری ناسا و هیئت علمی از دانشمندان و مهندسان ، در یک نشست خبری در مأموریت بعدی ناسا در سیاره سرخ ، مریخ نورد مریخ 2020 استقبال خواهند کرد. 2 پ.م. چهارشنبه EDT، 17 ژوئن ، جلسه توجیهی مستقیم در فیس بوک ، Ustream ، YouTube ، Twitter ، تلویزیون NASA و وب سایت آژانس پخش می شود.

perseverance یک دانشمند روباتیک است که وزن آن زیر 2300 پوند (1،043 کیلوگرم) وزن دارد. مأموریت اخترشناسی شناسی این مریخ نورد به دنبال نشانه هایی از زندگی میکروبی گذشته در مریخ ، توصیف آب و هوا و زمین شناسی سیاره ، نمونه گیری از سنگ و خاک برای بازگشت آینده به زمین خواهد بود و راه را برای اکتشافات انسان از سیاره سرخ هموار می کند.

شرکت کنندگان در جلسه توجیهی عبارتند از:

  • مدیر ناسا جیم بردینشتین
  • لری گلیزمدیر بخش علوم سیاره ناسا در دفتر مرکزی ناسا در واشنگتن
  • کیتی استاک مورگان، معاون پروژه perseverance در آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا (JPL) در جنوب کالیفرنیا
  • مت والاس، معاون مدیر پروژه perseverance در JPL
  • لوئیس دومینگوز، ادغام برقی معاون رهبری perseverance و سرب آزمون در JPL
  • عمر بائزمدیر راه اندازی برنامه خدمات پرتاب ناسا در ناسا مرکز فضایی کندی که در فلوریدا.

برای شرکت در تماس ، رسانه ها باید ظهر RSVP باشند سه شنبه 16 ژوئن، به رکسانا ویتزا یا مارک پتروویچ دفتر اخبار و رسانه های دیجیتال JPL در [email protected] یا [email protected] یا با شماره 818-354-5011 تماس بگیرید. اعتبار رسانه معتبر لازم است. رسانه ها و عموم مردم نیز ممکن است در جریان برنامه توجیهی با استفاده از #AskNASA از رسانه های اجتماعی سؤال کنند.

این ماموریت قرار است از مجتمع فضایی پرتاب 41 در ایستگاه نیروی هوایی کیپ کانااورال در سال 2014 پرتاب شود فلوریدا در ساعت 9:15 صبح EDT (ساعت 6:15 بامداد PDT) 20 ژوئیه. این پرتاب توسط برنامه خدمات پرتاب ناسا اداره می شود. در دهانه Jezero مریخ روی زمین فرود خواهد آمد 18 فوریه 2021.

برای اطلاعات بیشتر در مورد مراجعه حضوری:

https://nasa.gov/perseverance

و

https://mars.nasa.gov/mars2020/

منبع ناسا

لینک های مربوطه

http://www.nasa.gov