نامهای ناسا مدیر برنامه بین المللی ایستگاه فضایی

واشنگتن، 16 ژوئن سال 2020 / PRNewswire / – کتی لودرزمدیر دستیار ناسا برای اکتشاف و عملیات انسانی نامگذاری کرده است جوئل مونتالبانو به عنوان مدیر عامل برنامه بین المللی ایستگاه فضایی. قرار ملاقات مؤثر است جمعه 26 خرداد، تاریخ کرک شیرمن، که از سال 2015 در این سمت بوده است ، از آژانس بازنشسته می شود تا در صنعت خصوصی موضع بگیرد.

لودرز گفت: “کرک 35 سال از کار خود را در پیشبرد و بهبود جریان فضایی انسان و انجام آن به صورت مشارکتی اختصاص داده است.” “روابط او در ناسا و با شرکای بین المللی و تجاری ما ، ایستگاه فضایی بین المللی را به الگویی برای دستاوردهای باورنکردنی از طریق همکاری های جهانی تبدیل کرده است. من از کرک تشکر می کنم که از خدمات وی به برنامه فضایی آمریکا استفاده کرده است. من اطمینان دارم که رهبری جوئل این برنامه به گسترش نقش ایستگاه فضایی به عنوان یک دارایی ملی برای اکتشاف ، علم و استفاده تجاری ادامه خواهد داد. ”

مونتالبانو از سال 2012 به عنوان معاون برنامه مدیریت فعالیت داشته است. کنت تاد به عنوان معاون برنامه برنامه ادامه خواهد داد.

Montalbano قبل از معاون مدیر برنامه ، مدیر برنامه پرواز فضایی انسانی ناسا در سال 2003 بود روسیه از سال 2008 تا 2012. او مدیر پرواز ناسا از 2000 تا 2008 بود. مونتالبانو فعالیت خود را در ناسا در سال آغاز کرد ژانویه 1989بعد از اخذ مدرک لیسانس مهندسی هوافضا ، هوانوردی و فضانوردی از دانشگاه ایالتی آیووا، که در ایمس ، آیووا.

مونتالبانو چندین جایزه ناسا از جمله مدالهای سرویس برجسته و خدمات استثنایی کسب کرده است. وی همچنین به جوایز اسنوائی نقره ای فضانوردان و پیشرفت انجمن بین المللی انجمن نجوم آمریکایی اهدا شد.

وی گفت: “ایستگاه فضایی بین المللی سنگ بنایی برای پرواز در فضا در جهان است ، ایجاد مشارکت های جهانی و اثبات وجود اقامت دائم انسانی در فضا.” مارک گایرمدیر مرکز فضایی جانسون ناسا در هیوستون، که محل دفتر برنامه ایستگاه فضایی است. “رهبری کرک در این دستاوردها نقش مؤثر داشته است. خدمت او به ناسا این ایستگاه را راهنمایی کرده است که امسال 20 سال اشغال دائمی را مشخص کند. ما آرزو می کنیم برای او آرزوی موفقیت کنیم.”

شیرمن از سال 2015 مدیر برنامه بوده و در این مدت ایستگاه فضایی نقش خود را به عنوان یک آزمایشگاه بی نظیر ریزگردها گسترش داده و میزبان بیش از 2 هزار و 800 تحقیق تحقیقاتی از سوی محققان در 108 کشور و منطقه بوده و از طریق نقش خود به عنوان مزایای خود ، مزایایی را برای آمریکاییان روی زمین برمی گرداند. آزمایشگاه رسمی ملی ایالات متحده. در دوره تصدی وی ، این برنامه حمایت از فرصت های تجاری و بازاریابی ، ماموریت های فضانوردان خصوصی ، ماژول های تجاری و تولید درون فضا را گسترش می دهد تا بتواند یک اقتصاد مدار زمین پایین را تقویت کند. تحت رهبری وی ، شرکای ناسا SpaceX و Northrop Grumman بیش از 30 مأموریت تجاری را برای تأمین مجدد به اتمام رساندند و SpaceX نخستین پرواز آزمایش خدمه تجاری به ایستگاه را آغاز کرد. شریرمن در سال 1985 به ناسا پیوست.

شیرمن گفت: “این افتخار یک عمر بوده است که از طریق توسعه ایستگاه فضایی بین المللی از تأسیسات تازه کار تا یک آزمایشگاه در سطح جهانی فعالیت داشته باشیم.” وی ادامه داد: ایستگاه فضایی بین المللی در سالهای آینده به گسترش و شکوفایی خود ادامه خواهد داد و زمینه را برای کاوشگرهای آینده در حال حرکت به جلو به ماه ، بهبود زندگی در روی زمین و افتتاح فعالیت های تجاری مدار پایین زمین و رشد اقتصاد مقاومتی در آنجا فراهم می کند. افراد خارق العاده و اختصاصی به همراه شرکای بین المللی ما برجسته کار حرفه ای من بوده اند. من واقعاً معتقدم ISS مکانی در تاریخ به عنوان پیچیده ترین موفقیت مهندسی بشر در تمام دوران بدست آورده است. “

تقریباً 20 سال است که انسانها در ایستگاه فضایی بین المللی زندگی می کنند و به طور مداوم کار می کنند ، دانش علمی را نشان داده و فناوری های جدیدی را نشان می دهند ، و پیشرفت های تحقیقاتی روی زمین امکان پذیر نیست که امکان کشف طولانی مدت انسان و رباتیک را در فضا عمیق فراهم کند. براساس این همکاری بین المللی بی نظیر ، 239 نفر از 19 کشور جهان از این ایستگاه بازدید کرده اند.

درباره ایستگاه فضایی بین المللی بیشتر بدانید:

https://www.nasa.gov/station

منبع ناسا

لینک های مربوطه

https://www.nasa.gov/station