رمزگشایی چشم انداز چین برای ارتش جدید در دوره جهانی

در طی چند سال گذشته ، رئیس جمهور چین ، شی جینپینگ ، همچنین دبیر کل حزب کمونیست حزب چین (CPC) کمیته مرکزی و رئیس کمیسیون نظامی مرکزی (CMC) ، PLA را مجدداً تغییر شکل داده و آن را به یک نیروی نظامی در سطح جهانی هدایت می کند.

نیروهای کلاس جهانی

تفکر رئیس کمیسیون مرکزی نظامی در مورد تقویت ارتش ، به سؤالات اساسی در مورد نوع نیروهای مسلح پاسخ می دهد چین دنبال می کند و چگونه چین باید در مورد ساختن آنها برود

که در دسامبر 2012، تقریباً یک ماه پس از انتخاب مقام عالی حزب ، خی از لزوم ساختن یک ارتش قوی صحبت کرد.

Xi گفت: “برای تحقق جوان سازی بزرگ ملت چین ، باید ترکیب ساختمان یک کشور مرفه با یک ارتش قوی را رعایت کنیم.”

PLA سیستم مدیریت و مدیریت خود را تغییر شکل داده ، ساختار آن را بهینه کرده و سیاست ها و نهادهای نظامی خود را از سال 2015 اصلاح کرده است.

در مراسم رژه V-Day با گرامیداشت هفتادمین سالگرد پایان جهانی دوم در سپتامبر 2015، چین به جهانیان گفت كه تعداد سربازان خود را 300000 كاهش خواهد داد و عهد كرد كه هرگز به دنبال هژمونی نخواهد بود.

در سال 2017 ، از نقشه راه در نوزدهمین کنگره ملی CPC که رونمایی شد چین تا اواسط قرن بیست و یکم PLA را به طور کامل به یک نیروی نظامی در سطح جهانی تبدیل می کند.

این گفته است که در دوره جدید ، وظیفه ساخت دفاع ملی و ارتش نیز فصل جدیدی را باز کرده است. تا سال 2020 ، PLA به مکانیزاسیون خود دست پیدا می کند ، گام های مهمی در اطلاع رسانی و پیشرفت چشمگیر در قابلیت های استراتژیک خواهد برد. این همچنین یک هدف میان مدت برای ارتش چین تعیین کرده بود ، تا سال 2035 خود را به یک قدرت مدرن شده و یک بلند مدت تبدیل کند ، تا سال 2050 به یک نظامی درجه یک در جهان تبدیل شود.

که در دسامبر 2018، خی آن را به عنوان یک کار استراتژیک در مدرنیزاسیون سوسیالیستی برای ایجاد یک دفاع ملی مستحکم و یک نظامی متناسب با چین جایگاه بین المللی و منافع امنیتی و توسعه آن.

در حالی که چین بودجه نظامی این کشور در راه مدرن سازی نظامی است و در سطح نسبتاً پایین قرار دارد. طبق آخرین آمار رسمی ، چین بودجه دفاعی 2020 همچنان شاهد رشد تک رقمی برای پنجمین سال متوالی است ، با 6.6 درصد ، کمترین نرخ رشد در سالهای اخیر.

بودجه در حدود 1.3 درصد از تولید ناخالص داخلی آن ، بسیار پایین تر از میانگین 2.6 درصد در جهان است.

ایده ساختن نیروهای مسلح در سطح جهانی به این معنی است که ارتش می تواند پشتوانه محکمی برای محافظت از آن داشته باشد چین حاکمیت ، امنیت و منافع توسعه ، پاسداری از صلح و ثبات جهانی و تحقق جوانسازی ملی.

ساخته شده برای جنگیدن

Xi خاطرنشان كرد: “ارتش برای جنگیدن ساخته شده است. ارتش ما باید توانایی جنگی را معیار ملاقات در همه كارهای خود قلمداد كند و بر چگونگی پیروزی هنگام فراخواندن توجه كند.”

در طی تورهای بازرسی خود از ارتش ، خی مجدداً به لزوم نیروهای مسلح برای بهبود توانایی جنگی و آمادگی خود برای جنگ تأکید کرد.

در پاسخ به تماس وی ، آموزش نظامی در شرایط جنگی واقعی در سراسر نیروهای مسلح در حال انجام است.

از سال 2012 ، چین نیروهای مسلح آموزش های گسترده و مأموریتی محور متناسب با نیازهای خاص استراتژیها و تمرینهای مختلف کلیه خدمات و اسلحه ها ، از جمله بیش از 80 تمرین مشترک در سطح و بالاتر تیپ یا لشکر را انجام داده اند.

امسال ، PLA همچنین توانایی رزمی خود را در پاسخ به شرایط اضطراری نشان داده است.

که در چین نبرد با COVID-19 ، PLA بیش از 4000 پرسنل پزشکی را به مرکز شیوع بیماری اعزام کرد ، استان هوبئی، برای کار بر روی کنترل همه گیر. تیم های پزشکی در طی دو ساعت پس از دریافت سفارش تشکیل شدند و آنها طی 24 ساعت با حمل انبار هفت روزه مواد محافظ به مقصد خود رسیدند. به محض ورود ، آنها بلافاصله شروع به درمان بیماران کردند.

طبق اعلام وزارت دفاع چین ، از آن زمان 28 ژوئیه، PLA و پلیس مسلح مردم (PAP) 725،000 پرسنل را برای جنگیدن در جبهه های ضد طغیان با تقویت دکه ها ، وصل کردن نقض لاین ها و تخلیه ساکنان اعزام کرده بودند.

حاکمیت شدید نظامی

رئیس جمهور خی بارها و بارها بر لزوم اداره کردن ارتش با نظم و انضباط سخت و مطابق با قانون از هر نظر تأکید کرده است.

این ایده همچنین در چهارچوب جلسه علنی هجدهمین هجدهمین کمیته مرکزی CPC در سال 2014 در برنامه قانونگذاری کشور نوشته شده است.

هنگام بازرسی از ارتش گروه سیزدهم در جنوب غربی چین که در ژانویه 2016، Xi همچنین علاوه بر تقویت آگاهی سیاسی و قانونی بودن برای ایجاد یک ارتش قوی ، خواستار تقویت نیروهای مسلح از طریق اصلاحات نیز شد.

از سال 2012 ، مبارزه با فساد در ارتش نیز مورد توجه سرکوب گسترده ضد ضرفدل قرار گرفته است ، و ده ها افسر ارتش تحت تحقیقات و زندانی قرار گرفتند ، از جمله Xu Caihou و Guo Boxiong ، هم ژنرالهای برتر سابق و هم معاونان CMC.

SOURCE CGTN