فضانورد جانباز رکس والیم از جانب ناسا بازنشسته می شود

واشنگتن، 27 ژوئیه سال 2020 / PRNewswire / – فضانورد جانباز و سرهنگ بازنشسته نیروی هوایی ایالات متحده رکس والیم در حال ترک ناسا است 27 ژوئیه بعد از تقریباً 36 سال خدمت دولت ، 36 روز در فضا و 36 ساعت پیاده روی در فضا. از سال 2017 ، وی معاون مدیر ایمنی و ماموریت مرکز فضایی جانسون ناسا بوده است.

مارك گاير مستقيماً مركز فضايي جانسون گفت: “ركس يك رهبر بزرگ هم به عنوان فضانورد و هم به عنوان يك رهبر در عمليات پرواز و سازمان هاي امنيت مركز فضايي جانسون بوده است.” رکس نوع شخصیتی است که از لحاظ فنی بسیار عالی است اما همچنین نشان می دهد که او به نیروی کار اهمیت می دهد. این امر باعث شد که رکس به ویژه در مشاغلی که در جانسون برگزار می کرد مؤثر باشد.

به عنوان افسر نیروی هوایی ، والیم در سال 1986 وارد مرکز فضایی جانسون شد تا یک کنترل کننده پرواز سیستم های مکانیکی و مهندس عملیات سرب برای تجهیزات دنده فرود شاتل فضایی ، ترمزها و موانع باند اضطراری باشد. در سال 1984 به عنوان ستوان دوم در نیروی هوایی ، وی منتقل شد و در سال 1989 در مدرسه خلبانی تست نیروی هوایی تدریس شد. سپس وی قبل از انتخاب در سال 1996 به عنوان فضانورد ، فرماندهی پرواز F-16 هواپیما و تسلیحات را انجام داد. بازگشت به جانسون

اولین پرواز فضایی والهایم در سال 2002 به عنوان بخشی از STS-110 در شاتل فضایی آتلانتیس رخ داد. وی برای نصب خرپای ایستگاه فضایی بین المللی S0 (مرکزی) در دو چهار ماموریت فضایی شرکت کرد و اولین فضانوردی بود که از بازوی رباتیک Canadarm2 ایستگاه استفاده کرد. وی در سال 2008 دوباره به ایستگاه فضایی بازگشت ، دوباره به هواپیمای آتلانتیس ، به عنوان سفینه فضایی اصلی برای مأموریت STS-122. وی برای نصب آزمایشگاه آژانس فضایی اروپا کلمبوس اروپا و آماده سازی آن برای استفاده ، در هر سه فضاپیمای پرواز شرکت کرد.

پرواز نهایی والیم ، STS-135 نیز آخرین ماموریت برنامه شاتل فضایی ناسا بود. مأموریت 2011 در Atlantis آخرین محموله حمل و نقل لوازم ، قطعات یدکی و تدارکات را به ایستگاه فضایی تحویل داد. در طول سه پرواز فضایی خود ، والیمم بیش از 15 میلیون مایل را طی کرد.

پس از STS-135 ، والهایم رئیس شعبه اکتشافات فضانوردان بود. او به عنوان نماینده فضانوردان برنامه Orion مشغول خدمت بود ، زیرا این فضاپیمای جدید پیش از اولین آزمایش پرواز مجهز به آن ، Exploration Flight Test-1 ، در سال 2014 ساخته شد. والهایم به عنوان دستیار مدیر عملیات در اداره عملیات پرواز دست یافت.

متولد شده ردوود سیتی ، کالیفرنیا، والیم معتقد است سان کارلوس ، کالیفرنیا، به زادگاه او. وی مدرک لیسانس مهندسی مکانیک را از دانشگاه دریافت کرد دانشگاه کالیفرنیا ، برکلیو فوق لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه هوستون.

بیوگرافی کامل والیم را در اینجا مشاهده کنید:

https://www.nasa.gov/astronauts/biographies/rex-j-walheim/biography

تحقیق فیلم و تصاویر ناسا در:

http://www.nasa.gov/content/download-nasa-videos-for-cinespace

درباره تلاش های ابتکاری و مشارکتی ناسا در این زمینه مطلع شوید:

https://www.nasa.gov/offices/COECI/index.html

برای انجمن های هنری سینما هوستون اطلاعات بیشتری کسب کنید:

Cinhtx.org

منبع ناسا

لینک های مربوطه

http://www.nasa.gov