محقق NRL به صورت نوری ذرات آئروسل کوچکتر از طول موج نور را در زمان واقعی اندازه گیری می کند

فونتانا گفت: “ما ابزاری ساخته ایم كه به طور مؤثر ذرات معلق در ذرات نانومتری ایجاد می كند. از آنجا كه ذرات پلاسمونی هستند ، می توانیم آنها را در زمان واقعی ببینیم.” “این یک دنیای جدید را می سازد تا بتواند گازهای نانوذرات را در بن بست مطالعه کند.”

مواد پلاسمونی – مانند ذرات طلا ، نقره و پلاتین – حاوی الکترونهای نوسانی هستند که به طور مؤثر به نور تابیده می شوند.

هنرمندان قرن هاست که از پلاسمونیک استفاده می کنند بدون اینکه اصطلاح را بدانند. در عکسهای اولیه با نام daguerreotypes از یدید نقره در پردازش استفاده می شد. استفاده از نقره در daguerreotypes تصاویر مرئی ایجاد می کند زیرا خوشه های کوچک نقره ای که رسوب کرده اند دارای خاصیت پلاسمونی هستند.

تیم Fontana قبلاً روی مواد پلاسمونی در فاز مایع یا روی سطوح جامد 2D کار کرده است ، اما تبدیل آنها به گازهای همگن و پایدار جدید است.

فونتانا گفت: “دیدن ذرات ریز در ذرات معلق در هوا در زمان واقعی بسیار دشوار بوده است زیرا آنها تمایل به ضعف کم نور به نور دارند یا از نظر اندازه و ترکیب آنها یکنواخت هستند.” “اکنون که می توانیم ببینیم که چگونه آنها با محیط خود ارتباط برقرار می کنند ، می توانیم ببینیم که چگونه آنها بر تشکیل ابر ، همرفت و سایر برنامه های سنجش از دور تأثیر می گذارند.”

محققان در حال حاضر بررسی می کنند که چگونه این نکات کوچک بر آب و هوا تأثیر می گذارد. مقاله فونتانا همچنین بیان می کند که چگونه ذرات معلق در هوا وابسته به ترافیک دریایی از صاعقه و شدت طوفان در دریا تأثیر می گذارد.

علاوه بر کاربردهای هواشناسی ، درک چگونگی رفتار ذرات به اندازه نانومتر نیز می تواند بر تحقیقات در پزشکی و میکروالکترونیک تأثیر بگذارد.

فونتانا گفت: “این فوق العاده است که تیم چقدر سریع این تیم را به هم نزدیک کرد.” “ما خوشحال هستیم که این کار را برای آزمایشگاه های دیگر برای کارشان در دسترس قرار داده ایم.”

ثبت اختراع در انتظار Fontana به عنوان 110326-US3 برای دستگاه برای تولید و توصیف نوری از یک آئروسل تعیین شد. بودجه این کار بودجه دفتر تحقیقات دریایی.

درباره آزمایشگاه تحقیقات نیروی دریایی ایالات متحده

NRL یک فرمان علمی و مهندسی است که به تحقیقات اختصاص داده شده است و پیشرفت های نوآورانه ای را برای نیروی دریایی و دریایی از زیر دریایی به فضا و در حوزه اطلاعات هدایت می کند. دفتر مرکزی NRL در واقع است ایالت واشنگتن.، با سایت های میدانی اصلی در مونتری ، کالیفرنیا؛ کی وست ، فلوریدا؛ فضای استنیس مرکز ، می سی سی پی، و حدود 2500 دانشمند غیر نظامی ، مهندس و پرسنل پشتیبانی.

توسط ویکتور چن، آزمایشگاه ارتباطات شرکت آزمایشگاه تحقیقات نیروی دریایی ایالات متحده

تماس با رسانه:
جی ریزل کوچ
[email protected]
(202) 424-9955 تلفن همراه

لابراتوار تحقیقات دریایی ایالات متحده