وسایل نقلیه برای گردش در یک شهر باستانی کمک می کند

به رغم اینکه یک مرکز مدرن بودن ، شیان طرح “checkerboard” خود را از سلسله تنگ ، با مرز آن از دیوارهای بلند و باستانی ، حفظ می کند. با این وجود ، در حالی که رشد اقتصادی باعث توسعه شهر شده است ، دیوارها محدودیت های بزرگی را برای حرکت روزانه شهر – به ویژه برای ترافیک زیاد آن – ایجاد می کنند. وسایل نقلیه فقط می توانند از طریق دروازه های شهر وارد و خارج شوند ، اما با حدود سه میلیون وسیله نقلیه در سطح شهر ، تعداد محدودی از ورودی ها شروع به ایجاد گرفتگی جدی می کرد.

از این گذشته ، ویرانه های باستانی بسیاری نیز در این شهر وجود دارد که توسعه منطقه شهری را محدودتر می کرد. به علاوه از سال 2018 ، این شهر بیش از 10 میلیون نفر در آن زندگی می کردند ، در حالی که تعداد پروژه های ساختمانی به طور پیوسته در حال افزایش بود.

مدیریت یک شهر در حال رشد و در عین حال که از تاریخ خود محافظت می کند ، یک چالش جدی را ایجاد کرده است شیان. برای رسیدگی به این موضوع ، اداره راهنمایی و رانندگی شهری شیان به Hikvision و دوربین های هوشمند آن روی آورد.

راه حل: یک سیستم مدیریت هوشمند ترافیک از Hikvision

شیان دیوارهای شهر افزایش وسعت منطقه را غیرممکن می کند. بنابراین فقط از طریق فناوری توانستیم به شهر مدرن اجازه دهیم رشد و توسعه یابد. ” لیهو ما، مدیر پروژه از Hikvision. “بخش اصلی راه حل های Hikvision شامل فناوری ویدیوی ما با هوش مصنوعی است.”

شیان پلیس راهنمایی و رانندگی برای طراحی و اجرای یک سیستم هوشمند مدیریت ترافیک با کارشناسان Hikvision و همچنین کارشناسان برنامه ریزی شهری ، ارائه دهندگان خدمات اینترنتی و سایر شرکت های فناوری همکاری کرده است. ساخت این سیستم کاملاً از مزایای اصلی Hikvision در اطلاعات حمل و نقل شهری استفاده می کند و از ویدئویی مبتنی بر هوش مصنوعی برای ایجاد سیستم قدرتمند سنجش ترافیک استفاده می کند. “به طور مؤثر ، ما در حال ساختن پلی بین دنیای هوشمند دیجیتال و شبکه حمل و نقل شهری فیزیکی هستیم شیان، “توضیح می دهد Lihu.

راه حل فنی

سیستم هوشمند مدیریت ترافیک داده های جامع و مفصل راجع به حرکت ترافیک از طریق شهرها تجزیه و تحلیل می کند شیان منطقه ، و از بینش جمع شده برای سهولت بیشتر گردش در سه راه اصلی استفاده می کند.

1 نظارت جامع تخلف از راهنمایی و رانندگی

شیان پلیس راهنمایی و رانندگی به عنوان بخشی از یک سیستم نظارتی که می تواند رفتار غیرقانونی وسیله نقلیه را در تقاطع ها تشخیص دهد ، دوربین های ضبط و بازرسی نقض تقاطع های نقره را نصب کرده است.

این دوربین های کاملاً بزرگ با زوم فوق العاده ، وسایل نقلیه را که مانور غیرقانونی دارند – مانند اجرای چراغ قرمز ، ایجاد چرخش ممنوع و تغییر خط غیرقانونی در خط – در زمان واقعی ضبط می کنند. علاوه بر این ، جدیدترین تجهیزات مانیتورینگ سونار برای کشف غیرقانونی شاخ های ماشین در مناطق ممنوعه مورد استفاده قرار می گیرد.

2 فرمان یکپارچه و بستر اعزام بصری

استفاده از جریانهای ویدئویی در زمان واقعی از دوربین های ضبط ترافیک جریان Hikvision ، تعدادی از فن آوری های درک وضعیت جاده ، به علاوه برنامه های هوشمند تلفن همراه ، شیان پلیس راهنمایی و رانندگی به همراه یک سیستم اعزام پلیس هوشمند ، یک مرکز کنترل و کنترل تصویری ایجاد کرده است.

کلیه داده ها جمع شده و بصورت پویا در صفحه بزرگ در مرکز فرمان و کنترل نمایش داده می شوند. در صورت بروز حادثه راهنمایی و رانندگی ، این سیستم با توجه به موقعیت مکانی و توزیع مأمورین پلیس راهنمایی و رانندگی در سطح شهر ، توصیه های اعزام را به صورت هوشمند تولید می کند. افراد نزدیک به یک حادثه یک پیام خودکار به پایانه های تلفن همراه خود دریافت می کنند و این امکان را می دهد که به سرعت به صحنه بیایند.

مهمتر از همه ، سیستم هوشمند مدیریت ترافیک از قابلیتهای پیشرفته یادگیری ماشینی برای بدست آوردن بینش در الگوهای معمولی تراکم استفاده می کند ، تا فعالیتهای بالقوه راهنمایی و رانندگی را قبل از وقوع به طور فعال شناسایی کند. با تجزیه و تحلیل حجم زیادی از داده ها و اطلاعات وضعیت جاده از دوربین های فیلمبرداری هوشمند Hikvision ، این سیستم می تواند پیش بینی کند که کدام تقاطع ها بیشتر مستعد احتقان هستند و چه موقع ، پلیس پلیس راهنمایی و رانندگی را قادر می سازد تا قبل از بروز مشکلات جدی اقدامات فرار را انجام دهد.

3 ظرفیت جریان بهبود یافته وسیله نقلیه با کنترل سیگنال هوشمند

شیان تیم مدیریت ترافیک همچنین از روشهای مدیریت تراکم برای سهولت در جریان ترافیک ، عمدتاً از طریق بهینه سازی زمان بندی سیگنال ، استفاده می کند.

سیستم هوشمند مدیریت ترافیک با استفاده از دوربین های فیلمبرداری هوشمند Hikvision همراه با فناوری واقعیت افزوده ، داده های جریان ترافیک را تجزیه و تحلیل می کند و به طور پویا زمان لامپ های سیگنال را تغییر می دهد. این کار بر ترافیک ، طول صف و میانگین سرعت رانندگی در کلیه جهات تقاطع در زمان واقعی نظارت خواهد کرد و به طور خودکار تنظیم زمان سیگنال را برای بهینه سازی جریان وسایل نقلیه تنظیم می کند.

مزایا: توان ترافیکی 10٪ ، زمان سفر 12٪

شیان اکنون سیستم مدیریت راهنمایی و رانندگی با تعداد زیادی از داده های راهنمایی و رانندگی آموزش داده شده است ، از جمله فیلم های Hikvision ، امکان ساخت چندین الگوریتم هوشمند برای مدیریت تراکم در شهر.

اول از همه ، گزارش های تراکم مبتنی بر نقشه نشان می دهد که شیان رتبه بندی تراکم به طور قابل توجهی بهبود یافته است. در حقیقت ، در مقایسه با نتایج تست جاده های پایلوت قبل از اجرای سیستم زنده ، کنترل سیگنال هوشمند به تنهایی توان عبور و مرور 10٪ را افزایش داده است ، در حالی که میانگین زمان سفر وسیله نقلیه حدود 12٪ کاهش می یابد.

علاوه بر این ، رفتار راننده در حال بهبود است و رانندگان با قوانین جاده سازگارتر می شوند. داده های اجرای قانون راهنمایی و رانندگی نشان می دهد که ترافیک تخلفات بطور کلی در یک مشاهده کوتاه مدت تخلفات راهنمایی و رانندگی در حال کاهش است.

علاوه بر این ، به لطف عملکرد هشدار دهنده حوادث رانندگی فعال ، میزان ردیابی حادثه نیز در مقایسه با مدل سنتی بیش از 30 درصد افزایش یافته است. با بهینه سازی مداوم الگوریتم سیستم ، به علاوه نصب مداوم تجهیزات نظارت ، صحت این شناسایی فقط بهبود می یابد.

در فرایند شهرسازی ، مقابله با ازدحام تنها به معنای بهبود جریان شبکه حمل و نقل نیست: بلکه برای ساختن یک شهر هوشمند دولت نیز اساسی است.

می توانید اطلاعات بیشتری در مورد راه حل هوشمند ترافیک Hikvision در اینجا کسب کنید.

SOURCE Hikvision