برای توسعه بیشتر ، شهرهای SEZ دست به دست هم داده اند

ZHUHAI ، چین، 25 آگوست 2020 / PRNewswire / – چین نخستین بار اجرای منطقه های ویژه اقتصادی (SEZ) را در سال 1980 در منطقه ساحلی جنوب شرقی آغاز کرد که Zhuhai یکی از آنها بود. SEZ ها به عنوان یک منطقه آزمایشی در زمینه اصلاح و گشایش ، فراتر از مشوق های مالیاتی برای سرمایه گذاران خارجی ، از روشهای ساده گمرکی و محدودیتهای نظارتی کمتری برخوردار هستند.

امسال چهارمین سالگرد Zhuhai SEZ است. به گفته دفتر اطلاعات شهرداری Zhuhai ، “در 40 سال ، Zhuhai با گسترده ترین فضای توسعه ، بهترین محیط توسعه و سیاست های موجود در دلتای رود مروارید به یکی از شهرها تبدیل شده است.”

افتتاح ، Zhuhai را جذاب تر کرده و پتانسیل توسعه آن را باز کرده است. بسیاری از شرکت های با بودجه خارجی به شهری رسیده اند که شرکت های با کیفیت رشد سریع را تجربه می کنند.

چاپ مناسک گروه ، هنگ کنگشرکت سرمایه گذاری ، فرصت های SEZ را به دست آورده است و کارخانه تولید روبان چاپگر چاپ Rite خود را در Zhuhai راه اندازی کرده است. او Liangmei ، رئیس هیئت مدیره شرکت چاپ Rite Holdings ، آموزشی ویبولیتین ، گفت: “نزدیک است هنگ کنگ و ماکائو، Zhuhai برای زمین و کار هزینه کم دارد. دولت در نوآوری و تحول و نوسازی و ارتقا از شرکتها حمایت کرده است. “اکنون این شرکت محصولات خود را به بیش از 120 کشور و منطقه در سطح جهان صادر کرده است.

این مکانیسم های نظارتی کارآمد و ترخیص کالا از گمرک مناسب است که Zhuhai را به یک مقصد محبوب برای شرکت های چند ملیتی تبدیل کرده است. در سه ماهه اول سال جاری ، Zhuhai در حال حاضر بیش از 30 پروژه کلیدی جدید از تولید تجهیزات ، مواد جدید ، فناوری اطلاعات گرفته تا داروهای دارویی را امضا کرده است ، که ارزش آن بیش از 5.8 میلیارد دلار.

برای حفظ سرمایه در طولانی مدت ، شهر باید بطور مداوم با تصفیه و گسترش مزایایی که به سرمایه گذاران ارائه می دهد ، حاشیه مقایسه خود را حفظ کند. برای این منظور ، Zhuhai مزیت استراتژیک بعدی خود را مشخص کرده است: تقویت همکاری با ماکائو و شنژن ایجاد کانون برای تخصیص کارآمد از منابع مانند سرمایه انسانی ، فناوری و بودجه.

پل هنگ کنگ-Zhuhai-Macao Zhuhai را به هم متصل کرده است ، هنگ کنگ و ماکائو از نزدیک با پل ، سفر از Zhuhai به هنگ کنگ از رانندگی 4.5 ساعته تا یک ساعت به شدت کاهش یافته است.

پس از افتتاح این پل ، بسیاری از شرکت های کالاهای مصرفی چند ملیتی به دنبال راه اندازی انبارها در Zhuhai هستند. شرکت ها از هزینه های ثابت پایین و خدمات کارآمد در اینجا بهره می برند و همچنین توانایی دسترسی آسان به استعدادهای مدیریتی را دارند.

دینگ Liqiang از نزدیک با تغییر لرزه ای که این زیرساخت ها برای Zhuhai به ارمغان آورده است آشنا است. دینگ برای راه اندازی شرکتی متخصص در تجارت الکترونیکی مرزی ، به Zhuhai مراجعه کرد که نرخ رشد فروش سالانه بیش از 50٪ را در سه سال گذشته به ثبت رسانده است. دینگ معتقد است که Zhuhai می تواند به یک مرکز لجستیک ، یک ارتفاعات برای خدمات مدرن و یک دروازه جدید که بازارهای چین و خارج از کشور را متصل می کند ، تبدیل شود.

Guo Yonghang ، دبیر کمیته حزب شهرداری Zhuhai ، اظهار داشت که برای تقویت همکاری با ماکائو، Zhuhai نه تنها حمایت از سیاست و زمینه های همکاری گسترش داده است ، بلکه تلاش های بیشتری را نیز برای توسعه صنایع در حال ظهور انجام داده است ، برنامه ریزی برای ایجاد یک منطقه همکاری عمیق بین گوانگدونگ و ماکائو.

به عنوان یک منطقه اصلی برای همکاری بین ماکائو و Zhuhai ، منطقه تجارت آزاد Hengqin Zhuhai ، بیش از 440 دستاورد در نوآوری سیستم در توسعه ده سال جمع کرده است. تولید ناخالص داخلی منطقه اکنون با میانگین سالانه 64٪ رشد می کند.

اکنون ، همکاری با شنژن رشد ژوآی بیشتر را تقویت می کند. “Zhuhai برای انجام منابع انتقال صنعتی از ابتکار عمل می کند شنژن، ارتقاء جریان فاکتورهای سطح بالا ، برای ساختن یک سیستم صنعتی مدرن با رقابت بین المللی ، “.

منبع دفتر اطلاعات شهرداری Zhuhai