خلبانان اتحادیه و مکانیک از این شرکت برای تصمیم گیری در گفتگوها خواستار شدند تا از تصمیم یکجانبه بریستو برای قطع بیش از 350 شغل خوب پردرآمد استفاده کنند.

NEW IBERIA ، لا.، 5 آگوست 2020 / PRNewswire / – بیش از 150 خلبان هلیکوپتر و مکانیک به نمایندگی از دفتر و اتحادیه بین المللی کارمندان حرفه ای (OPEIU) محل های 107 و 407 در هلیکوپترهای Bristow از تصمیم یکجانبه این شرکت که بعد از ظهر چهارشنبه اعلام شد ، شوکه شده اند. لوئیزیانا امکانات در هر دو ایبریا جدید و گالیانوو منجر به از بین رفتن بیش از 350 شغل خوب و با ثبات در خانواده می شود.

در ماه ژوئن ، Bristow ادغام خود را با Era Group انجام داد که دو نیروی کار ، خلبانان OPEIU و مکانیک در Bristow و خلبانان Nonunion و مکانیک در Era. OPEIU پروسه ای را با هیئت ملی میانجیگری برای اتحادیه به منظور نمایندگی از نیروی کار مشترک خلبانان و مکانیک های بریستو و بریستو آغاز کرده است.

وی گفت: “بجای ادامه برنامه ترکیب نیروهای کار برای یک شرکت قوی تر ، بریستو با تأسف تصمیم گرفته است به نوبه خود بماند و دو تسهیلات را ببندد.” کن برونررئیس جمهور خلبانان 107 محلی OPEIU. وی گفت: “این تصمیم کوتاهی ، بهزیستی جوامع ما را در یک زمان بحرانی به مخاطره می اندازد ، زیرا همه گیر COVID-19 باعث ایجاد خسارات شغلی عظیم شده است و تهدید می کند که بودجه بسیار مورد نیاز برای مدارس کودکان ، زیرساختهای جوامع ما و از همه مهمتر را از بین می برد. تلاش های ما برای مبارزه با همه گیر

“این شرکت و بیش از 350 فرد تحت تأثیر این تصمیم قرار گرفته اند ، بخشی اساسی از اقتصاد محلی ما هستند و تأثیر تعطیلی ها در سرتاسر منطقه موج می زند. جوامع ما بی نیاز از یک کاهش شدید در درآمد مالیاتی که باید بیش از گذشته آنها را حفظ کنیم. ”

این شرکت ادعا می کند تصمیم به بسته شدن دو تسهیلات به کاهش تقاضا برای خدمات تسهیلات و کاهش کارآیی عملیاتی در نتیجه می رسد.

“کارمندان بریستو مدت ها است که از پیشرفت هایی که می تواند ما را رها کند ، دفاع می کنند لوئیزیانا تسهیلات سودمندتر ، کارآمدتر و موقعیت بهتری برای موفقیت در یک بازار با سرعت در حال تغییر ” جورج ایوانزرئیس جمهور مکانیک محلی 407 OPEIU. وی گفت: “ما از شرکتی که ما به آنها کمک کرده ایم می خواهیم تا قدمی عقب بردارند و بدانند که این مشاغل و درآمدهای مالیاتی برای جوامع ما و کارمندانی که به ساخت Bristow به یک شرکت موفق کمک کرده اند معنی دارد.

“ما نمی توانیم اجازه دهیم جوامع و خانواده های ما مسئولیت تصمیم گیری را بر اساس یک انتخاب نادرست تحمل کنند. ما می توانیم امیدوار باشیم که در کنار مدیریت Bristow کار کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که شرکت سودآور است و این شغل های پردرآمد همچنان در آنجا تعلق دارند.” “ایوانز گفت. وی گفت: “شاید بیشترین دردسر ، بریستو در حالی که این نوارهای صورتی را به کارمندان خود تحویل می دهد چتر نجات طلایی را برای مدیران شرکت فراهم کرده است.”

SOURCE OPEIU محلات 107 و 407