زمین USRA از موسسه فضایی مجموعه داده های مرمر سیاه را برای عموم منتشر می کند

کلمبیا ، م.، 25 آگوست 2020 / PRNewswire / – دانشمندان انجمن تحقیقات فضایی دانشگاه ها از موسسه فضایی رسما مجموعه محصولات سنگ مرمر سیاه (VNP46A2) ناسا (VNP46A2) بسیار مبتنی بر فضا را به طور رسمی منتشر کردند. Black Marble یکی از مجموعه های اطلاعات علمی مهتاب های مهتاب است که هر روز از مجموعه رادیاتور تصویربرداری مادون قرمز قابل مشاهده (VIIRS) و باند بصورت ماهواره Suomi-NPP گرفته می شود.

داده های Nightlights شیوه ردیابی شهرنشینی ، برآورد تولید ناخالص داخلی ، نظارت بر آلودگی نوری ، اجرای پاسخ به فاجعه و حتی اندازه گیری اثرات اقتصادی COVID-19 در مناطق شهری را تغییر داده است.

امروزه ، مناطق شهری به محرک اصلی تغییرات محیطی جهانی تبدیل شده اند ، و در عین حال به شدت تحت تأثیر حوادثی مانند افزایش سطح دریا ، طوفان ها ، خشکسالی و امواج گرما ، تقویت شده توسط تغییرات آب و هوایی قرار می گیرند. به همین ترتیب ، مناطق شهری و زیر شهری محور مدیریت حوادث ، برنامه ریزی و سیاست های پایداری و تحقیقات زیست محیطی در سطح ملی و جهانی است. انتشار Black Marble VNP46A2 – در حال حاضر رایگان ، باز و قابل بارگیری – به همه این تلاشها می انجامد ، درک و مراقبت بهتر از سیاره ما را قادر می سازد ضمن حمایت از توسعه پایدار اقتصادی اقتصادی برای نسل ما و کسانی که پیروی می کنند.

انتشار Black Marble Dataset اوج رسیدن به 8 سال کار سخت و سخت است که در طی آن محققان الگوریتم هایی را برای حذف پیکسل های آلوده به ابر ایجاد کرده اند ، صحیح برای شرایط جوی ، زمین ، برف و تأثیرات نور ولگرد و مهمترین آنها برای حذف اثر مهتاب. با از بین بردن این اثرات ، می توان از داده های مرمر سیاه به طور مؤثر برای مشاهده تغییرات در مناطق شهری در سراسر جهان استفاده کرد. محصول در طول زمان کالیبره می شود ، در برابر اندازه گیری های زمین اعتبار می یابد ، و شامل شاخص های کیفیت است به گونه ای که می توان برای ردیابی تغییرات در طول زمان به طور مؤثر استفاده کرد. داده های مرمر سیاه یک منظره جدید از زمین در شب را برای بررسی اثرات متقابل بین فعالیت های انسان و محیط ارائه می دهد.

این مجموعه داده به طور گسترده پخش می شود و برای پاسخ به سؤالات پرسیده در مورد پایداری شهرنشینی و تاب آوری شهرها در اثر خطرات زیست محیطی مورد استفاده قرار می گیرد. برای کمک به انتشار ، حتی برای کاربران تازه وارد داده های ماهواره ای ، تیم تحقیق در حال آماده سازی یک آموزش وبینار در مورد محصول VNP46A2 و برنامه های بالقوه فعلی و آینده آن هستند.

منابع مرتبط: https://arset.gsfc.nasa.gov/webinars. یک وبینار آموزشی در مورد استفاده از داده های سنگ مرمر سیاه در نظر گرفته شده است دسامبر سال 2020 و پس از نهایی شدن تاریخ ، در وب سایت ناسا ARSET ثبت می شود. این آموزش قابلیت های محصول VNP46A2 ، کاربردهای مناسب و نمای کلی برخی برنامه ها را ارائه می دهد.

https://ladsweb.modaps.eosdis.nasa.gov/missionions-and-measurements/products/VNP46A2/

برای اطلاعات بیشتر به این آدرس مراجعه کنید – https: //blackmarble.gsfc.nasa.gov/

درباره USRA
انجمن تحقیقات فضایی دانشگاهها (USRA) در سال 1969 ، تحت حمایت آكادمی ملی علوم ، بنا به درخواست دولت آمریكا تأسیس شد ، یك شركت غیرانتفاعی است كه برای پیشبرد علم ، فناوری و مهندسی مرتبط با فضا منشور می شود. USRA مؤسسات و تسهیلات علمی را اجرا می کند ، و سایر برنامه های مهم تحقیقاتی و آموزشی را نیز با بودجه فدرال انجام می دهد. USRA جامعه دانشگاه را درگیر می کند و از رهبری علمی داخلی ، تحقیق و توسعه ابتکاری و تخصص در مدیریت پروژه بهره می برد. اطلاعات بیشتر در مورد USRA در www.usra.edu در دسترس است.

تماس با روابط عمومی:
سوریا فرخی، دکتری
[email protected]
443-812-6945

منابع انجمن تحقیقات فضایی دانشگاه ها

لینک های مربوطه

http://www.usra.edu