ناسا رابین گاتنس مدیر عامل ایستگاه بین المللی فضایی را نامگذاری می کند

واشنگتن، 27 آگوست 2020 / PRNewswire / – کتی لودرز، مدیر همکار ناسا در تحقیقات و تحقیقات انسانی ، نامگذاری کرده است رابین گتنز به عنوان مدیر عامل ایستگاه فضایی بین المللی در مقر ناسا. قرار م effectiveثر بود 25 آگوست. سام Scimemiمدیر سابق ، مسئولیت های جدیدی را به عنوان دستیار ویژه اداره امور اکتشافات انسانی و عملیات ماموریت بر عهده گرفته است.

لودرز گفت: “رابین رهبری و چشم انداز استراتژیک خود را برای ایستگاه فضایی بین المللی و تلاش های ما برای فعال کردن اقتصاد مدار پایین زمین ثابت نشان داده است و من اطمینان دارم که او همچنان به عنوان مدیرعامل این کار را خواهد کرد.”

در این نقش ، گاتنس استراتژی ، سیاست ، یکپارچه سازی و تعامل ذینفعان را برای برنامه ایستگاه فضایی در سطح آژانس هدایت می کند ، و از نزدیک با مدیر برنامه ایستگاه فضایی بین المللی همکاری می کند جوئل مونتالبانو در مرکز فضایی جانسون ناسا در هیوستون. گاتنز مشاوره فنی را برای برنامه و همچنین نظارت بر اجرای برنامه و مدیریت خطرات ارائه می دهد.

گاتنس معاون مدیر ایستگاه فضایی بین المللی بوده است و مسئولیت مدیریت روزانه را با مدیر در میان می گذارد. او در حال برنامه ریزی استراتژیک ناسا برای استفاده از ایستگاه فضایی برای ایجاد یک اقتصاد قوی در مدار کم زمین بود. وی همچنین در پاسخ ناسا به یک بررسی خارجی مستقل از عملیات و مدیریت آزمایشگاه ملی ایستگاه فضایی بین المللی ایالات متحده ، که مرکز پیشرفت علم در فضا مدیریت می کند ، نقش رهبری را ایفا کرد و رهبری جهت استراتژیک جدید را برای آزمایشگاه ملی ایالات متحده علاوه بر این ، او به عنوان رهبر توانایی سیستم ها برای کنترل محیط زیست و پشتیبانی از زندگی و سیستم های بهداشت و عملکرد خدمه خدمت می کند و تیمی متشکل از متخصصان موضوع خاص سیستم را هدایت می کند.

گاتنز 35 سال تجربه در ناسا هم در برنامه ایستگاه فضایی و هم در توسعه و مدیریت سیستم های پشتیبانی زندگی برای مأموریت های پرواز فضایی انسان دارد. او کار خود را در سال 1985 در ناسا در مرکز پرواز فضایی مارشال آژانس در آغاز کرد هانتسویل ، آلابامااو در آنجا مقام های مختلف رهبری ، از جمله سیستم هایی را برای سیستم کنترل زیست محیطی احیا کننده ایستگاه و سیستم پشتیبانی از زندگی (ECLSS) ، رئیس تقسیم ECLSS و مدیر پشتیبانی و پشتیبانی سیستم های حرارتی اوریون به عهده گرفت.

وی دریافت کننده مدال های برجسته رهبری و استثنایی برجسته ناسا است. وی دارای مدرک لیسانس مهندسی شیمی از دانشگاه می باشد موسسه فناوری جورجیا.

تقریباً 20 سال است که انسانها در ایستگاه فضایی بین المللی زندگی کرده و کار می کنند ، دانش علمی را نشان داده و فن آوری های جدیدی را نشان می دهند ، و پیشرفت های تحقیقاتی روی زمین امکان پذیر نیست که بتواند اکتشافات انسانی و روباتیک طولانی مدت را به فضا عمیق تبدیل کند. بر اساس این همکاری بین المللی منحصر به فرد ، 240 نفر از 19 کشور جهان از این ایستگاه بازدید کرده اند که میزبان بیش از 3،000 تحقیق تحقیقاتی از محققان در 108 کشور و منطقه است.

درباره ایستگاه فضایی بین المللی اطلاعات بیشتری در اینجا کسب کنید:

https://www.nasa.gov/station

منبع ناسا

لینک های مربوطه

http://www.nasa.gov