نقش ارتش چین در کمک های بشردوستانه داخلی و نجات از فاجعه

در ماه ژوئیه ، وزارت منابع آب پاسخ اضطراری کشور را برای کنترل سیلاب به سطح دوم ، رتبه دوم در سیستم پاسخگو مطرح کرد.

طی دو ماه گذشته ، ارتش آزادی بخش خلق و نیروی مسلح پلیس بیش از 1.2 میلیون سرباز را در مأموریت های کنترل سیلاب در 17 منطقه در سطح استان اعزام کرده اند.

این سربازان به تخلیه بیش از 170،000 نفر کمک کرده و خاکریزهای تقویت شده بیش از 900 کیلومتر را تقویت کرده اند.

شی جینپینگ ، رئیس جمهور چین در سخنرانی در مراسمی با عنوان 90 سالگرد تأسیس PLA گفت: “PLA باید همیشه بخشی از مردم باشد ، برای منافع خود کار کند ، روابط نزدیکی برقرار کند و اوقات خوب و بد را با آنها به اشتراک بگذارد.” بر 1 آگوست 2017.

وی گفت: “ارتش مردم به هر جایی كه دشمن وجود داشته باشد ، می روند و هر كجا كه وجود دارد خطر است.”

در حالی که بازرسی دقیق خود را از کار پاسخگویی به سیل در مرکز ادامه می دهد چین استان آنهویی، خی از “پیشرفت چشمگیر” که ارتش در کار امدادرسانی در برابر بلایا انجام داده است ، استقبال کرد.

رئیس جمهور چین ، روز پنجشنبه در گفت و گو با افسران نظامی ، رئیس جمهور چین ، همچنین دبیر كل كمیته مرکزی حزب كمونیست چین و رئیس كمیسیون نظامی اظهار داشت: نیروهای مسلح در این زمان بحرانی نقش مهمی را به عنوان كماندوها (در برابر سیل) ایفا كرده اند.

خی خواستار تلاش برای ادامه عملیات نجات ضمن کمک به بازسازی پس از فاجعه شد.

وی گفت: “ما باید از نظر جسمی و پولی ایمنی مردم را حفظ کنیم.”

چین اغلب از بلایای طبیعی مانند زلزله ، سیل و رانش زمین ناشی از سیل رنج می برد.

عملکردهای غیر نظامی از جمله بشردوستانه و نجات از فاجعه تحت رهبری خی بهبود یافته و به ارتش چین کمک کرده است تا حمایت گسترده مردم را بدست آورد.

بر چین پلت فرم رسانه های اجتماعی شبیه توییتر ، سینا ویبو ، تلاش های سربازان در پاسخ به سیلاب ها با ریختن حسن نیت و غرور همراه بوده است. فیلم هایی که مردم محلی در هنگام انجام مأموریت های کنترل سیل در داخل ، غذای سربازان را نشان می دهند آنهویی و جیانگشی به طور گسترده ای به اشتراک گذاشته شده اند

منبع CGTN