رابرت دبلیو گور ، رئیس برجسته دبلیو. ال گور و همکاران ، و مخترع فناوری GORE-TEX® در 83 سالگی درگذشت

باب گور، که اکتشافات علمی آن باعث تولید لباس GORE-TEX شد و راه را برای پیشرفت در صنایعی متنوع مانند پارچه های عملکردی ، تجهیزات پزشکی ، اکتشافات فضایی و فیلتراسیون هموار کرد ، پس از 57 سال خدمت در هیئت مدیره Gore ، در سال 2018 رئیس برجسته را به عهده گرفت از کسانی که به عنوان رئیس باب همچنین از سال 1976 تا 2000 به عنوان رئیس گور فعالیت داشت.

در زمان تصدی ریاست جمهوری ، گور به یک شرکت میلیارد دلاری تبدیل شد. باب با اشاره به این مناسبت در سال 1996 ، “ما در نظر داریم که میراثی را به جامعه و به نسل های آینده بسپاریم: نوزادانی با قلب بازسازی شده توسط جراحی که به دلیل محصولات پزشکی ما زندگی می کنند. دولت های جوامع آزاد که به دلیل دفاع بهتر قادر به محافظت از خود هستند. محصولات ؛ جوامع با محیط های تمیزتر و سالم به دلیل محصولات فیلتراسیون و درزگیر ما ؛ و بله ، افرادی که به دلیل لباس های بیرونی GORE-TEX® ما در بیرون از خانه بیشتر سرگرم می شوند. ”

یک مخترع پولی

تعهد باب به تحقیق و توسعه منجر به کشف یک نوع پلیمر جدید متنوع و همه کاره ، پلی تترا فلورواتیلن منبسط شده (ePTFE) شد. معرفی این ماده جدید و پیشگامانه دنیایی از امکانات را برای محصولات و نوآوری های بیشتر فراهم کرد. این ماده برنامه های جدید بی شماری از جمله پارچه های GORE-TEX® ، اولین لباس خارجی قابل تنفس ضد آب در جهان و محصولی را که در طول سال ها مترادف با خارج از منزل است ، فراهم می کند.

نوآوری ePTFE باب در دوره ای در اواخر دهه 1960 بوجود آمد که چالش بزرگ تحقیقاتی برای گور تولید محصولات برای محاسبات ، اکتشافات فضایی و دفاع بود. گرایشهای الکترونیک در آن زمان روشن ساخت که مدارهای مجتمع مینیاتوری موج آینده هستند و با کوچک شدن رایانه ها به کابل کمتری نیاز خواهد بود.

یک شب در اکتبر 1969، باب در حال تحقیق بر روی فرآیند جدیدی برای کشش PTFE اکسترود شده به نوار نخ لوله بود که متوجه شد پلیمر می تواند “منبسط شود”. این کشف به دنبال یک سری آزمایش های ناموفق انجام شد که در آن او سعی داشت میله های گرم شده PTFE را حدود 10 درصد گسترش دهد.

همانطور که مشخص شد ، شرایط مناسب برای کشش PTFE ضد بارداری است. او به جای کشیدن آرام ماده گرم شده ، یک ناگهانی ناگهانی و تسریع کننده ای اعمال کرد که به طور غیرمنتظره ای باعث شد تا تقریباً به 1000 درصد گسترش یابد. این منجر به تبدیل PTFE جامد به یک ساختار ریز متخلخل شد که بیشتر هوا بود.

پیشرفت مداوم در فن آوری و استفاده از ePTFE گور را قادر می سازد راه حلهای پیشگامانه ای را به طیف گسترده ای از صنایع ارائه دهد. امروزه ePTFE قلب محصولاتی است که از اعماق فضا گرفته تا عملکردهای داخلی بدن انسان در همه جا یافت می شوند. در طول راه ، به خاطر کار با فلوروپلیمرها ، 9 حق اختراع ثبت شده به باب تعلق می گیرد. وی به دلیل دستاوردهای فنی خود به عضویت آکادمی ملی مهندسی انتخاب شد و در سال 2006 به تالار مشاهیر مخترعین ملی راه یافت.

وی در طول زندگی طولانی خود افتخارات اضافی زیادی از جمله انجمن مهندسان پلاستیک دریافت کرد جان دبلیو هیات جایزه ای برای مزایای جامعه از طریق استفاده از پلاستیک ها و مدال پرکین برای نوآوری در شیمی کاربردی که منجر به توسعه تجاری انجمن صنایع شیمیایی (بخش آمریکایی) می شود. باب همچنین عضوی فعال در انجمن شیمی آمریکا و دریافت کننده جایزه Carothers 2019 (بخش دلاور) بود.

اوایل زندگی

متولد شد 15 آوریل 1937، که در سالت لیک سیتی ، یوتا، باب بزرگترین فرزند از پنج فرزند بود ویلبرت ال. (بیل) و Genevieve W. (Vieve) Gore، بنیانگذاران W. L. Gore و همکاران (Gore). بیل پس از جنگ جهانی دوم به نیروی کار DuPont پیوست و در نهایت به ایستگاه تجربی DuPont در دلاور.

در حالی که هنوز در حال گذار بود ، بیل و ویوو زمینی را خریداری کردند نیوآرک ، دلاور، و با کمک باب و بقیه خانواده گور شروع به ساخت خانه کرد. باب زندگی نوجوانی نسبتاً معمولی داشت ، ترومبون بازی می کرد ، در دو و میدانی شرکت می کرد و در دولت دانشجویی خدمت می کرد.

باب لیسانس خود را در رشته مهندسی شیمی از دانشگاه دریافت کرد دانشگاه دلاور و فوق لیسانس و دکترا. در مهندسی شیمی از دانشگاه مینه سوتا.

باب نیز مانند پدرش یک کارآفرین متولد بود. وی به عنوان دانشجوی دبیرستان دوم کالج ، یک چالش فنی اولیه را حل کرد که به راه اندازی شرکت والدینش کمک کرد که در سال 1958 در زیرزمین آنها تأسیس شد دلاور خانه

با تمرکز بر کشف پتانسیل استفاده نشده از فلوروپلیمر PTFE ، گور در سالهای اولیه خدمات خود به صنعت سیم و کابل خدمت کرد. در سال 1969 ، فناوری کابل این شرکت به عنوان بخشی از مأموریت تاریخی آپولو 11 روی ماه فرود آمد.

مربی دیگران

در سال 1976 ، باب جانشین پدرش به عنوان رئیس جمهور و مدیر عامل شرکت Gore شد. تحت رهبری او ، دستاوردهای فن آوری شرکت شکوفا شد. “باب گور قدردانی کرد که اگر روحیه کارآفرینی تشویق و پرورش یابد نوآوری می تواند از مکانهای مختلف بوجود آید. ” جیسون فیلد. “نوآوری به عنوان فعالیت ، انجام کارها با دست خود ، آزمایش ، آزمایش و مشاهده ، در طول دوره تصدی باب به عنوان رئیس جمهور و رئیس جمهور به طور مداوم و مثمر ثمر در شرکت ما ایجاد شده است.”

باب همچنین تمرکز و نظم و انضباط را در روند نوآوری ایجاد کرد و به این شرکت اجازه داد تا در یک محیط تجاری به طور فزاینده پیچیده و جهانی ، رقابت را حفظ کند. قول صریح وی مبنی بر اینکه “محصولات ما همان کاری را انجام می دهند که ما می گوییم انجام خواهند داد” ، گور را به یک شرکت رهبری محصول در سطح جهانی تبدیل کرد.

فیلد گفت: “گور همکاران از مهندسین گرفته تا بازاریاب ، باب را رهبر ، مربی و کمک کننده به موفقیت شخصی آنها و موفقیت Enterprise می دانستند.” “من مطمئن هستم كه وقتی می گویم از طریق راهنمایی باب به عنوان یك رهبر رشد كردم ، برای همه همكاران صحبت می كنم. علاقه او به كیفیت و كارآیی محصولات ما و س questionsالات و بینش های جدی او نه تنها فرهنگ تلاش های فن آوری ما ، بلكه ارزش های موجود در هسته اصلی ما که هستیم. “

انسان دوستی

باب همچنین به پرورش رشد دانشمندان و مهندسان آینده جامعه خود بسیار اعتقاد داشت. او به عنوان یک معتمد از دانشگاه دلاور بنیاد تحقیقات و عضو هیئت امنای مدرسه.

در سال 1998 ، باب و مادرش ، Vieve Gore، بودجه ای را برای ساخت یک ساختمان عالی در کلاسهای سبز دانشگاه ، که به افتخار خانواده وی به نام گور هال نامگذاری شد ، اهدا کرد. در سال 2013 ، باب و همسرش جین در توسعه آزمایشگاه های پیشرفته علوم و تحقیقات مهندسی دانشگاه ، که به احترام آنها نامگذاری شده است ، همکاری کردند. باب همچنین به طور قابل توجهی در دانشگاه مینه سوتا و سایر م institutionsسسات

برادرزاده باب ، صندلی فعلی هیئت مدیره گور برت اسنایدر، در مورد میراث عمویش اظهار نظر کرد. “روح نوآورانه باب از همان ابتدا Enterprise ما را شکل داد و زمینه را برای WL Gore & Associated برای بهبود زندگی و صنایع هموار کرد. ما با تعهد در زمینه ایجاد زمینه های جدید و توسعه راه حل هایی که باعث بهتر شدن جهان می شوند ، میراث او را ادامه خواهیم داد. محل.”

از همسرش جین و خانواده بزرگی از فرزندان ، نوه ها و نوه ها و همچنین چهار خواهر و برادر از باب جان سالم به در بردند.سوزان گور، زنجبیل جیواله، دیوید گور، بتی اسنایدر) و خانواده بزرگ.

برنامه های یادبود هنوز اعلام نشده است.

درباره گور

W. L. Gore & Associates یک شرکت جهانی علم مواد است که به تحول صنایع و بهبود زندگی اختصاص دارد. از سال 1958 ، گور چالش های پیچیده فنی را در محیط های طاقت فرسا حل کرده است – از فضای بیرونی تا بالاترین قله های جهان تا عملکردهای داخلی بدن انسان. گور با بیش از 10،500 همکار و یک فرهنگ تیمی و قوی ، سالانه درآمد کسب می کند 3.7 میلیارد دلار.

SOURCE W. L. Gore و همکاران