فرودگاه Sheremetyevo مراحل اضطراری برای دست زدن به اپراتورها در تمرینات شبیه سازی یک سانحه هوایی را نهایی می کند

مسکو، 17 سپتامبر 2020 / PRNewswire / – فرودگاه بین المللی شرمتیهوو مراحل هماهنگ شده نهایی را در صورت بروز حادثه هواپیما طی تمرینات تاکتیکی ویژه ای که در فرودگاه برگزار می شود ، نهایی کرد 17 سپتامبر. این تمرینات بخشی از برنامه آموزشی فعلی برای پرسنل JSC SIA ، اپراتورهای مدیریت و سازمانهای وابسته در مورد اقدامات در صورت غیر معمول ، خرابی و شرایط اضطراری برای سال 2020 بود.

در طول تمرین ، اقدامات مشترک مرکز بحران و روشهای تیم های پشتیبانی پشتیبانی پروازهای نجات و جستجو برای ارزیابی شرایط اضطراری در همکاری با سازمان های دولتی مسئول ، از جمله وزارت امور اضطراری ، Rostransnadzor (سرویس بازرسی حمل و نقل فدرال) ، آژانس حمل و نقل هوایی فدرال ، دادستانی ، کمیته تحقیق ، مرکز خودپرداز EC و مرکز پزشکی در برابر بلایا.

با توجه به تمرین سناریو، “پس از فرود در باند -3 در فرودگاه شرمتیوو ، موتور سمت چپ هواپیما آتش گرفت و دود شدید محفظه مسافر را پر کرد. PIC تصمیم گرفت تخلیه اضطراری مسافران را انجام دهد.”

اولین کسانی که به محل حادثه فرضی رسیدند ، خدمه خدمات جستجو و نجات و تیم های پزشکی فرودگاه بودند. وظیفه نیروهای امدادی خاموش کردن آتش در هواپیما و ریختن سوخت ، کمک به تخلیه مسافران و خدمه از هواپیما ، انجام تحقیقات روی هواپیما ، شناسایی قربانیان و انتقال آنها به تیم های پزشکی ، ارائه کمک های اولیه ، محل حادثه را محاصره کنید ، ترتیب جمع شدن مسافران در فرودگاه را بدهید و مصدومین را به ترمینال فرودگاه منتقل کنید.

پس از حمل و نقل از میدان هوایی ، در ترمینال کمک های پزشکی و مشاوره ای لازم به مسافران ارائه شد و اقدامات مناسب جهت آگاهی و کمک به پیشوازان و بستگان مسافران انجام شد. بعلاوه ، مقامات تحقیق در صحنه هواپیما را برای خارج شدن از میدان هوایی آماده کردند. بیش از 100 نفر و 40 قطعه تجهیزات در این تمرین شرکت داشتند.

این تمرین توانایی های تجهیزات مدرن آتش نشانی و نجات اختصاص داده شده به سرویس پشتیبانی پرواز جستجو و نجات از Sheremetyevo را آزمایش کرد. امروز این سرویس کاملاً مجهز به تجهیزات و وسایل نقلیه لازم و همچنین پرسنل بسیار واجد شرایط است. بیش از 60 پرسنل جستجو و نجات در هر شیفت شبانه روز مشغول انجام وظیفه هستند که توانایی مدیریت حفاظت در برابر آتش رده 9 RWY-1 ، 2 ، 3 و حفاظت از آتش از امکانات زیرساخت های فرودگاه را دارند.

در حال حاضر ، تجهیزات تخصصی زیر در Sheremetyevo کار می کند:

  • 12 ماشین آتش نشانی فرودگاه که بالاترین الزامات استانداردهای جهانی را دارند. • تراکتورهای مخزنی ردیابی شده برای تخلیه هواپیما از میدان هوایی. 1 اتومبیل خدمات حفاظت از گاز و دود برای ایجاد حفاظت از آتش اتصال بین ترمینال ؛ 1 وسیله نقلیه برای تیم جستجو و نجات زمینی ؛ 1 خودروی زرهی تعمیر و بازیابی.

فرودگاه بین المللی شرمتیوو یکی از قطب های فرودگاه TOP-10 در است اروپا، بزرگترین فرودگاه روسیه از نظر میزان مسافر و بار. شبکه مسیر بیش از 230 مقصد را شامل می شود. در سال 2019 ، این فرودگاه 49 میلیون و 933 هزار مسافر را سرویس دهی کرده است که 8.9 درصد بیشتر از سال 2018 است. شرمتیوو بهترین فرودگاه از نظر کیفیت خدمات در اروپا، رهبر مطلق جهان در زمانبندی پروازها ، صاحب بالاترین امتیاز 5 ستاره Skytrax.

اطلاعات بیشتر را می توانید در http://www.svo.aero.

SOURCE فرودگاه بین المللی Sheremetyevo

لینک های مربوطه

http://www.svo.aero