فناوری ناسا برای آشکارسازی بینش بهداشت محصولات برای صنعت کشاورزی

واشنگتن، 30 سپتامبر 2020 / PRNewswire / – الف گرجستانشرکتی مستقر به نام Cybercorps LLC قصد دارد داده های کشاورزی را در زمان واقعی برای کشاورزان ، مدیران منابع ، اولین پاسخ دهندگان و سایر گروه های کاربری علاقه مند با کمک فناوری اختراع شده ناسا ارائه دهد. Cybercorps موافقت نامه مجوز برای تصویربردار حرارتی فشرده (CTI) را با ناسا امضا کرده است ، فناوری توسعه یافته در مرکز پرواز فضایی گودارد ناسا در گرینبلت ، مریلند.

این فناوری که در Goddard توسط محقق اصلی CTI تصور شده است جنجالای مروز، به اندازه کافی کوچک است که می تواند در ماهواره مکعب یا CubeSat قرار بگیرد ، نوعی ماهواره کوچک شده که اندازه آن در واحد های 10 سانتی متر مربع اندازه گیری می شود که برای مأموریت های علمی و نمایش فناوری نقش فزاینده ای در ناسا دارد. اندازه کوچک ، CTI با اندازه گیری دمای سطح می تواند اطلاعات با وضوح بالا در مورد سلامت محصول و شرایط خاک را ارائه دهد. پس از جمع آوری بیش از 15 میلیون تصویر از زمین در یک نمایش موفقیت آمیز در ایستگاه فضایی بین المللی در سال 2019 ، این ابزار اکنون برای استفاده تجاری آماده است.

وی گفت: “فناوری هایی مانند CTI برای اهداف تحقیقاتی توسعه یافته اند ، اما اغلب آنها كاربردهای اضافی خارج از علم ناب دارند.” اریک مک گیل، یک مدیر ارشد فناوری با دفتر مشارکت های استراتژیک در گادارد. “در این مورد ، تصویربرداری مادون قرمز می تواند نقش مهمی در نظارت بر سلامت محصولات و کمک به اعضای جامعه کشاورزی برای برداشت بهتر داشته باشد.”

CubeSat که CTI را حمل می کند ، در حالی که به سطح زمین قرار دارد ، تصاویر حرارتی را ضبط می کند. کشاورزان و سایر مشتریان علاقه مند می توانند برای دسترسی به داده های تصویربرداری حرارتی ، که می توانند برای ارزیابی سلامت اکوسیستم های کشاورزی و آبزیان استفاده شوند ، در خدمات Cybercorps مشترک شوند. همراه با تکنیک های سنتی تر ، این مجموعه اطلاعات می تواند به کشاورزان در بهینه سازی تیمارهای کود و برنامه های آبیاری کمک کند.

کامپتون تاکر ، دانشمند ارشد زمین در گودارد و محقق تحقیق CTI ، گفت: “این ابزار بسیار متنوع است.” “به عنوان یک فناوری جدید ، این پتانسیل استفاده فوق العاده ای در سوختن زیست توده و دمای سطح محصول دارد.”

تاكر گفت علاوه بر كاربردهاي كشاورزي CTI ، اين فن آوري مي تواند به تشخيص فعاليت آتش سوزي از طريق تمايز بين مناطق با احتراق زياد و بخشهاي كمتر از دما و دود زمين كمك كند. برای آتش نشانان روی زمین ، این داده ها می تواند آنها را به سمت سوزاندن مناطق فعال راهنمایی کند. CTI وضوح مکانی دقیق حدود 262 فوت (80 متر) در هر پیکسل را فراهم می کند ، و این در حالی است که ابزارهای قدیمی که وضوح جزئیات کمتری را با 3،280 فوت (1 کیلومتر) در هر پیکسل ارائه می دهند ، بهبود می یابد.

لاشه سایبر از توانایی CTI در اندازه گیری دمای سطح استفاده خواهد کرد. گیاهان برای تکمیل فتوسنتز به آب کافی احتیاج دارند و دمای سطح یک داده کلیدی در تعیین میزان آبیاری مورد نیاز برای جلوگیری از مرگ محصول است.

وی گفت: “م componentsلفه های اصلی شرکت ما تحقیق ، آموزش و تجاری سازی است ، بنابراین پروژه اشتراک دوربین فضایی شامل هر سه هدف ما است.” کوین هاوارد، رئیس و بنیانگذار Cybercorps.

Cybercorps علاوه بر تجاری سازی خدمات خود ، قصد دارد دانش آموزان را در توسعه این پروژه نیز مشارکت دهد. این شرکت در چالش برنامه های فضایی بین المللی ناسا که برگزار می شود ، شرکت خواهد کرد 2-4 اکتبر.

هوارد گفت: “این اولین توافقنامه مجوز ما با ناسا است و ما واقعاً از فرصت همکاری با گدار در این زمینه بسیار هیجان زده هستیم.”

CTI در سال 2019 به عنوان بخشی از مأموریت سوخت گیری رباتیک 3 ، با هدف صلاحیت لایه فوق العاده ابر زنجیره ای (SLS) ، یک فناوری پیشرفته ردیاب ، در ایستگاه فضایی نصب شد. SLS نسخه بهبود یافته فناوری آشکارساز است که بخشی از سنسور مادون قرمز حرارتی در لندست 8 و لندست 9 آینده است. توسعه ابزار CTI توسط دفتر فناوری علوم زمین ناسا (ESTO) تحت برنامه فناوری پایدار تصویربرداری زمین پشتیبانی و تأمین مالی شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه انتقال فناوری ناسا و فن آوری های فضایی موجود برای مجوز ، لطفا از اینجا بازدید کنید:

https://technology.nasa.gov

منبع: ناسا

لینک های مربوطه

https://technology.nasa.gov