معابد بتشوار مادیا پرادش

بوپال ، هند، 30 سپتامبر 2020 / PRNewswire / – مادیا پرادش ایالتی است که در مرکز جغرافیایی واقع شده است هند و به دلیل ارائه خدمات بی شمار گردشگری از میراث گرفته تا حیات وحش گرفته تا فرهنگ و آشپزی مشهور است. مادیا پرادش محل زندگی معابد باتشوار است که به عنوان یکی از حیرت انگیزترین مکان های باستانی در هند. مردم محلی می گویند این معابد در اواسط قرن هشتم تا یازدهم ساخته شده اند. اعتقاد بر این است که این مجموعه 400 معبد کوچک و بزرگ داشت اما هیچ کس نمی داند که چگونه این معابد ویرانه شده اند. نظریه فعلی این است که زمین لرزه ای مدتی بعد از قرن سیزدهم مجموعه را به طور کامل ویران کرد.

سپس در سال 2005 ، یک اثر خارق العاده از مرمت توسط یک تیم از تحقیقات باستان شناسی از هند (ASI) باستان شناسان به رهبری K.K. محمد با تکه تکه کردن سنگ و سنگ و قرار دادن آنها در یک ساختار خاص ، حدود 100 مکان مقدس را در این مکان زنده کرد. بیشتر دیوارها و سقف های معبد فروریخته بود ، رشد بیش از حد گیاهان باعث ریزش بنیاد برخی از امامزاده ها شده و سنگ ها در تپه ها جمع شده و یا در اطراف پراکنده شده بودند.

این تیم از تکنیک های پیشگیری ، ترمیم و ترمیم استفاده کردند و بیش از 10 سال با تلاش و کوشش برای بازگرداندن شکوه از دست رفته این معابد باستانی کار کردند. این احتمالاً یکی از حساس ترین پروژه های مرمت باستان شناسی در طول تاریخ است.

مشکل مرمت با این واقعیت که این منطقه به خاطر چندین گروه داکیت معروف از چامبال مشهور بود ، پیچیده شد. با این حال ، به لطف آتش بس ناگفته محمد با داکوی ها ، یک گروه با ASI همکاری کردند و در مراحل اولیه بازسازی بسیار کمک کردند. این “کمک” عمدتاً شامل عدم مداخله بود ، داکویت ها به کارگران ASI اجازه می دهند هر روز در سایت و خارج از سایت شرکت کنند و هیچ کس در این پروژه هیچ آسیبی از آنها نخواهد دید.

از قضا ، ممکن است وجود داکویت در دره چامبال نیز به حفظ بته ور کمک کرده باشد. اگرچه این مکان کاملاً شناخته شده بود ، اما منطقه بسیار خطرناک به نظر می رسید ، هیچ کس سعی در قاچاق هیچ یک از مجسمه های تراشیده شده از مجموعه معبد نداشته است.

محمد که کار پر زحمت وی ​​منجر به مرمت این معابد تاریخی و هنری شده است ، می گوید: “این گنجینه ای است که شایسته توجه زیادی است.” بتهوار امروز ترکیبی جذاب از معابد کوچک بکر است که در میان ویرانه هایی ویران شده است. ستون ها ، گورها و مجسمه ها در همه جا وجود دارد که کارهای مرمت بیشتر در سال های آینده انجام می شود.

برای اطلاعات بیشتر ، به www.mptourism.com مراجعه کنید

مخاطب:
وینیتا راشینکار
+918971514728
[email protected]

منبع جهانگردی مادیا پرادش

لینک های مربوطه

http://www.mptourism.com