منطقه آزاد تجاری آزمایشی هونان ، ارتفاعات جدیدی از گشودگی داخلی ایجاد می کند

حرکتی که هونان عضویت در چارچوب منطقه آزاد تجاری به توسعه هماهنگ در کمک خواهد کرد چین مرکزی. با تکیه بر موقعیت های سودمند خود ، شهرهایی به عنوان یویانگ ، چانگشا طبق گفته وزارت بازرگانی و چنژو ، به عنوان یک راهرو برای همکاری بین المللی ، سرمایه گذاری و تجارت تبدیل شده اند. استان هونان. هدف آن ساختن است هونان یک خوشه ساخت کلاس جهانی و یک منطقه آزمایشی برای چینآفریقا همکاری اقتصادی و تجاری.

با توجه به جاده ابریشم باستان و پیشنهاد طرح کمربند و جاده ، هونان پایه خوبی برای همکاری تجاری اقتصادی با آفریقا، زیرا آنها دارای درجه بالایی از تناسب صنعتی و مکمل قوی بازار هستند. هونان در همکاری اقتصادی و تجاری با آفریقا در سطح استانها ، شهرها و مناطق خودمختار. در سال 2019 ، هونان نه تنها با موفقیت میزبان اولین نمایشگاه اقتصادی و تجاری چین و آفریقا بود ، بلکه اقامت دائم آن را نیز بدست آورد. با میزبانی نمایشگاه ، هونان قادر به جذب سرمایه گذاری و همکاری بیشتر خواهد بود. بر اساس صنایع رقابتی ، از جمله تولید تجهیزات ، انرژی و برق ، زیرساخت ها و فرآوری های کشاورزی ، هونان طراحی شده است برای ایجاد کانال های تدارکات به آفریقا و اکتشاف هونان حالت برای چین همکاری اقتصادی و تجاری محلی با آفریقا.

در سال 2019 ، ارزش واردات و صادرات کل هونان بیش از حد 430 میلیارد یوان برای اولین بار ، رسیدن به یک رکورد بالا. نرخ رشد تجارت خارجی 41.2 درصد بوده و در کشور رتبه اول را به خود اختصاص داده است. در این میان ، حجم تجارت به كشورها و مناطق در امتداد طرح كمربند و جاده 54 درصد رشد كرد و حجم واردات و صادرات به 124.8 میلیارد یوان.

با پشتیبانی صنایع رقابتی موجود ، مانند ماشین آلات ساختمانی (SANY و ZOOMLION) ، تجهیزات حمل و نقل ریلی (CRRC) و تجهیزات هوشمند (SUNWARD) ، هونان سرعت ساخت پلت فرم نوآوری و اینترنت صنعتی را افزایش داد و به مسابقات بین المللی ساخت و نگهداری تجهیزات پیشرفته پیوست ، تا مزایای جدید شرکت در رقابت و همکاری تقسیم صنعتی جهانی را تشکیل دهد. این نه تنها مطابق با نیازهای چین توسعه پایدار بلکه در راستای چهارمین انقلاب صنعتی جهان شامل بازگشت به صنعت تولید از طریق روشنفکری.

منبع وزارت بازرگانی استان هونان