ناسا برای پشتیبانی از مأموریت های ماه ، رسانه ها را به آزمایش آتش داغ Mega Rocket دعوت می کند

واشنگتن، 23 سپتامبر 2020 / PRNewswire / – اعتبار سنجی رسانه ها برای موشک Green Run hot test آتش سوزی سیستم پرتاب فضایی (SLS) ناسا باز است – آزمایش مرحله اصلی موشک و تمام سیستم های یکپارچه آن قبل از پرواز آن در مأموریت قمری آرتمیس I ، برنامه ریزی شده برای 2021. ناسا اوایل ماه نوامبر را برای آزمایش در ایستگاه آزمایش B-2 در مرکز فضایی استنیس ناسا در نزدیکی خلیج سنت لوئیس ، می سی سی پی.

آتش داغ آخرین مرحله از یک سری هشت تست است که اطمینان حاصل می کند سیستم های صحنه کار می کنند و آماده بهره برداری هستند. این آزمایش با بارگذاری پیشرانه ها و اجازه دادن به آنها در سراسر سیستم مانند حالت مشابه ، پرتاب را تکرار می کند چهار RS-25 موتور به طور همزمان شلیک می کنند تا نشان دهند موتورها ، مخازن ، خطوط سوخت ، سوپاپ ها ، سیستم فشار و نرم افزار می توانند همه با هم عملکردی مشابه روز روشن داشته باشند.

پس از آزمایش ، ناسا مرحله اصلی را به آژانس ارسال می کند مرکز فضایی کندی که در فلوریدا، جایی که با سایر قطعات موشک آرتمیس I و فضاپیمای Orion مونتاژ می شود.

مهلت های اعتبارسنجی رسانه برای آزمون SLS Core Stage Green Run به شرح زیر است:

  • رسانه های بین المللی بدون تابعیت ایالات متحده باید توسط ساعت 4 عصر جمعه EDT، 2 اکتبر
  • رسانه های ایالات متحده باید توسط ساعت 4 عصر جمعه EDT، 16 اکتبر

کلیه درخواست های اعتبار سنجی باید بصورت آنلاین در:

https://media.ksc.nasa.gov

ناسا همچنان وضعیت ویروس کرونا (COVID-19) را رصد می کند و تعداد محدودی از رسانه ها را برای دسترسی به مرکز فضایی استنیس به منظور محافظت از سلامتی و ایمنی رسانه ها و کارمندان اعتبار می دهد. ممکن است رسانه های بین المللی مستقر در ایالات متحده درخواست دهند. با توجه به محدودیت های ایمنی COVID-19 در Stennis ، همه شرکت کنندگان باید شرایط قرنطینه را دنبال کنند.

ناسا از راهنمایی های مراکز کنترل و پیشگیری بیماری ها به همراه رئیس ارشد بهداشت و پزشکی آژانس پیروی می کند و بلافاصله هر به روزرسانی را که ممکن است بر دسترسی رسانه ها برای آزمایش تأثیر بگذارد ، اعلام می کند.

برای س questionsال در مورد اعتبار سنجی رسانه ، از طریق ایمیل ارسال کنید [email protected]. برای س questionsالات دیگر ، با شماره 228-688-3333 با دفتر ارتباطات استنیس تماس بگیرید.

گزارشگرانی که درخواست اقامت ویژه دارند باید با آنها تماس بگیرند والری باکینگهام در [email protected] توسط جمعه 16 اکتبر.

مرحله اصلی در تاسیسات مونتاژ میشود ناسا در نیواورلان با مشارکت تأمین کنندگان در سراسر کشور. بوئینگ با موتورهای RS-25 که توسط Aerojet Rocketdyne ساخته شده است ، پیمانکار اصلی مرحله اصلی است و آزمایش توسط مهندسان استنیس ، مرکز پرواز فضایی مارشال در هانتسویل ، آلاباما و پیمانکاران SLS.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این آزمون ، به این موارد مراجعه کنید:

https://www.nasa.gov/artemisprogram/greenrun

منبع: ناسا

لینک های مربوطه

http://www.nasa.gov