ناسا جدیدترین تلاش برای جمع آوری نمونه سیارک ها را در اختیار آژانس قرار خواهد داد

واشنگتن، 22 سپتامبر 2020 / PRNewswire / – ناسا میزبان کنفرانس تلفنی رسانه ای در ساعت 3 عصر پنجشنبه EDT، 24 سپتامبر ، برای ارائه به روز رسانی در مورد اولین تلاش آژانس برای تماس با سطح سیارک بنو و جمع آوری نمونه در ماه آینده. تصاویر و تصاویر تلفیقی از راه دور به صورت مستقیم در وب سایت ناسا پخش می شود.

سفینه ، مبانی ، تفسیر طیفی ، شناسایی منابع ، کاوشگر Security-Regolith Explorer (OSIRIS-REx) در اولین تلاش برای جمع آوری نمونه خود به سطح سیارک سفر می کند 20 اکتبر. مکانیسم نمونه برداری آن برای چند ثانیه سطح بنو را لمس می کند ، برای از بین بردن سطح سطح ، نیتروژن تحت فشار را شلیک می کند و قبل از بازگشت فضاپیما ، یک نمونه را جمع می کند.

شرکت در این به روزرسانی مأموریت عبارتند از:

  • توماس زوربوچن، مدیر همیار اداره ماموریت علمی ناسا
  • لوری لعاب، مدیر بخش علوم سیاره ناسا
  • دانته لائورتا، محقق اصلی OSIRIS-REx در دانشگاه آریزونا، توسان
  • مایک مورو، معاون پروژه پروژه OSIRIS-REx در مرکز پروازهای فضایی Goddard ناسا
  • ساندرا فروند، مدیر عملیات ماموریت OSIRIS-REx در Lockheed Martin Space

برای شرکت در کنفرانس از راه دور ، رسانه ها باید نام ، وابستگی و شماره تلفن خود را به آدرس ارسال کنند لونی ساختمان در [email protected] قبل از ساعت 1 بعد از ظهر 24 سپتامبر.

در واکنش به شرایط سنگی کشف شده در سطح سیارک هنگام شروع OSIRIS-REx به دور بنو در سال 2018 ، تیم ماموریت منطقه نمونه را به یک دهم برنامه اصلی کاهش داده است. این بدان معناست که فضاپیما باید سطح بنو را با دقت حتی بیشتر هدف قرار دهد.

یک تخته سنگ به اندازه ساختمان نیز در لبه شرقی دهانه نایتینگیل واقع شده است ، که پس از جمع آوری نمونه از سیارک دور می شود ، می تواند خطری را برای فضاپیما ایجاد کند. تیم OSIRIS-Rex برای آماده سازی برای این چالش ها دو عملیات تمرینی انجام داده و آماده است.

قرار است فضاپیما سال آینده سفر خود را به زمین آغاز کند و در سال 2023 با نمونه وارد شود.

مطالعه بنو به محققان کمک می کند تا درباره ریشه منظومه شمسی ، منابع آب و مولکول های آلی در زمین و خطرات و منابع موجود در فضای نزدیک به زمین بیشتر بدانند. برای اطلاعات بیشتر در مورد OSIRIS-Rex ، به این آدرس مراجعه کنید:

https://www.nasa.gov/osiris-rex

و

https://www.asteroidmission.org

منبع: ناسا

لینک های مربوطه

http://www.nasa.gov