ناسا رسانه ها را به پرتاب ماهواره Sentinel-6 Michael Freilich از سواحل غربی دعوت می کند

واشنگتن، 18 سپتامبر 2020 / PRNewswire / – اعتبارنامه رسانه ای برای راه اندازی Sentinel-6 باز است مایکل فریلیچ ماهواره ، یک همکاری بین المللی بین ناسا و چندین شریک. این اولین ماهواره از دو ماهواره یکسان است که به ترتیب برای ادامه مشاهدات تغییر سطح دریا برای حداقل دهه آینده پرتاب می شود. این فضاپیما برای بلند شدن هدف قرار گرفته است 10 نوامبر در ساعت 2:31 بعد از ظهر EST (11:31 صبح PST) از پایگاه نیروی هوایی واندنبرگ (VAFB) در کالیفرنیا.

Sentinel-6 با موشک SpaceX Falcon 9 از Space Launch Complex 4 در VAFB پرتاب می شود. این پرتاب توسط برنامه خدمات راه اندازی ناسا مستقر در آژانس مدیریت می شود مرکز فضایی کندی که در فلوریدا. پوشش مستقیم پرتاب از تلویزیون ناسا و وب سایت آژانس پخش خواهد شد.

با توجه به بیماری همه گیر ویروس کرونا (COVID-19) ، ناسا تعداد محدودی از رسانه ها را برای پوشش Sentinel-6 معتبر خواهد کرد. مایکل فریلیچ پرتاب از VAFB. به دلیل محدودیت های ایمنی COVID-19 در VAFB و الزامات قرنطینه ، رسانه های بین المللی که از خارج از کشور سفر می کنند نمی توانند برای این پرتاب ثبت نام کنند. ممکن است رسانه های بین المللی مستقر در ایالات متحده درخواست دهند.

رسانه های علاقه مند به شرکت در این مراسم راه اندازی باید از طریق ساعت 4 عصر یکشنبه EDT، 27 سپتامبر. درخواست های اعتبارسنجی رسانه باید به صورت آنلاین در:

https://media.ksc.nasa.gov

ناسا همزمان با تکامل ، وضعیت ویروس کرونا را به طور پیشگیرانه کنترل می کند. آژانس همچنان از راهنمایی های مقامات محلی ، مراکز کنترل و پیشگیری بیماری ها و رئیس ارشد بهداشت و پزشکی آژانس پیروی می کند و با در دسترس قرار گرفتن هرگونه بروزرسانی که ممکن است بر برنامه ریزی مأموریت یا دسترسی به رسانه ها تأثیر بگذارد.

سنتینل -6 مایکل فریلیچ به افتخار مدیر سابق بخش علوم زمین ناسا ، که در پیشرفت ارتفاع سنجی اقیانوس نقش مهمی داشت ، نامگذاری شده است. این آخرین ماهواره رصد سطح دریا ایالات متحده و اروپا ، Jason-3 را دنبال می کند ، که در سال 2016 پرتاب شد و در حال حاضر مشاهدات با دقت و به موقع توپوگرافی اقیانوس جهانی را ارائه می دهد.

Sentinel-6 بخشی از Copernicus ، برنامه رصد زمین در اتحادیه اروپا است که توسط کمیسیون اروپا اداره می شود. با ادامه میراث مأموریت های سری جیسون ، Sentinel-6 سوابق سطح دریا را تا دهه چهارم گسترش می دهد ، اندازه گیری دقیق ارتفاع سطح دریا را تا 90 سانتی متر از اقیانوس های جهان تا سانتی متر جمع آوری می کند و اطلاعات مهم برای اقیانوس شناسی عملیاتی و مطالعات اقلیمی دوقلوی ماهواره Sentinel-6B قرار است در سال 2025 پرتاب شود.

مأموریت های Copernicus Sentinel-6 به طور مشترک توسط ESA (آژانس فضایی اروپا) ، سازمان اروپایی برای بهره برداری از ماهواره های هواشناسی (EUMETSAT) ، ناسا و اداره ملی اقیانوس و جوی (NOAA) ، با حمایت مالی از اروپا ، در حال توسعه است. کمیسیون (EC) و پشتیبانی از فرانسه مرکز ملی مطالعات فضایی (CNES).

سهم ناسا در ماموریت های Sentinel-6 / Jason-CS سه ابزار علمی برای هر دو ماهواره Sentinel-6 است: رادیو متر مایکروویو پیشرفته ، GNSS-RO و آرایه بازتابنده لیزری. ناسا همچنین به خدمات پرتاب ، سیستم های زمینی پشتیبانی از ابزارهای علمی ناسا ، پردازشگرهای داده های علمی دو مورد از این ابزارها و تیم بین المللی علم توپوگرافی سطح اقیانوس کمک می کند. آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا سهم ناسا را ​​در این ماموریت مدیریت می کند.

منبع: ناسا

لینک های مربوطه

http://www.nasa.gov