ناسا کاترین کرنر را به عنوان مدیر برنامه جبار انتخاب می کند

واشنگتن، 8 سپتامبر 2020 / PRNewswire / – ناسا انتخاب کرده است کاترین کرنر به عنوان مدیر برنامه Orion آژانس. در این نقش ، او مسئول توسعه و بهره برداری از جدیدترین فضاپیمای ناسا خواهد بود که فضانوردان را در مأموریت های آرتمیس به ماه حمل می کند و آنها را به سلامت به زمین باز می گرداند. کرنر موقعیت جدید خود را موثر آغاز می کند سه شنبه ، 8 سپتامبر.

کوئرنر گفت: “من افتخار می کنم که به عنوان مدیر برنامه Orion انتخاب شوم. Orion یکی از عناصر اصلی زیرساخت های آرتمیس آژانس است و من مشتاقانه منتظر رهبری تیم مسئول توسعه و ساخت فضاپیمای انسانی در اعماق آمریکا هستم.” “سال آینده ما پرواز آزمایشی آرتمیس I – یک نقطه عطف مهم – و اولین سری از ماموریت های آرتمیس را در راه قرار دادن اولین زن و مرد بعدی در ماه آغاز خواهیم کرد.”

کورنر در مرکز فضایی جانسون ناسا (JSC) مستقر خواهد شد هوستون. اخیراً ، او تیم مدیریت بهداشت و عملکرد انسانی را در اداره کرد جانسون، که برای بهینه سازی عملکرد فضانورد و کاهش خطرات سلامتی مرتبط با پرواز فضایی انسان کار می کند. تجربه کورنر شامل نقش مدیر پرواز ، مدیر شاتل فضایی برای اداره عملیات ماموریت ها ، معاون دفتر دفتر وسایل نقلیه و مدیر دفتر ادغام حمل و نقل برای برنامه ایستگاه فضایی بین المللی است.

وی گفت: “كاتی زمینه متنوعی در مهندسی و بهداشت انسان به اوریون می بخشد ، دو م keyلفه اصلی برنامه آرتمیس كه مشاهده می كند فضاپیما فضانوردان ما را به ماه می فرستد و حضور پایداری را در سطح ماه آغاز می كند.” کتی لوئدرز، مدیر همکار ناسا برای اکتشاف و عملیات انسانی. “رهبری وی با همکاری با شرکای ما ، برنامه را به سمت دستاوردهایی هدایت می کند که بشریت را القا کرده و از آن سود می برند.”

بومی اهل شامبورگ ، ایلینوی، کورنر مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی هوانوردی و فضانوردی از دانشگاه دریافت کرد دانشگاه ایلینوی در اوربانا شامپاین. در طول زندگی حرفه ای خود ، کویرنر به دلیل موفقیت هایش شناخته شده است و جوایز و تمجیدهای متعددی از جمله مدال برجستگی برجسته ناسا ، مدال خدمات استثنایی ناسا ، جایزه موفقیت برتر JSC و جایزه تقدیر مدیر JSC را کسب کرده است.

مدیر مرکز جانسون گفت: “کتی 30 سال تجربه پرواز فضایی انسان را به چالش کشیدن مدیریت برنامه جبار تبدیل می کند.” مارک گیر. “من اطمینان دارم که او Orion را به پرواز و آینده ای پایدار سوق خواهد داد.”

به عنوان مدیر برنامه Orion ، کوئرنر مسئولیت نظارت بر طراحی ، توسعه و آزمایش فضاپیمای Orion و همچنین ساخت فضاپیماهای قبلاً در نقاط مختلف کشور و اروپا برای ESA (آژانس فضایی اروپا).

کورنر موفق می شود مارک کیراسیچ، که در حال حاضر بخش سیستم های اکتشاف پیشرفته ناسا را ​​در اداره ماموریت اکتشاف و عملیات انسانی در مقر ناسا هدایت می کند. هوارد هو، که به عنوان مدیر برنامه Orion فعالیت می کرد ، به عنوان معاون برنامه Orion خدمت می کند.

برنامه های Orion ، سیستم پرتاب فضایی (SLS) و سیستم های زمینی اکتشاف از عناصر بنیادی برنامه Artemis ناسا هستند. آرتمیس I اولین آزمایش پرواز یکپارچه Orion و SLS در سال آینده خواهد بود. آرتمیس دوم به عنوان اولین مأموریت انسانی دنبال خواهد کرد و فضانوردان را بیش از گذشته به فضا می برد. در آرتمیس سوم ، فضانوردان تا سال 2024 قدم به قمر خواهند گذاشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد Orion ، به این موارد مراجعه کنید:

http://www.nasa.gov/orion

منبع: ناسا

لینک های مربوطه

http://www.nasa.gov