همزمان با سالگرد رهبران جهانی ، دولت اوکراین تفاهم نامه حمایت از مرکز یادبود هولوکاست بابین یار را امضا کرد

کیویو ، اوکراین، 29 سپتامبر 2020 / PRNewswire / – در 79هفتم سالگرد کشتار بابین یار ، اوکراین دولت برای ارتقا construction ساخت بنای یادبود مناسب فاجعه یادداشت تفاهم و همکاری با مرکز یادبود هولوکاست Babyn Yar (BYHMC) امضا کرد. در همین حال ، در یک مراسم یادبود آنلاین ، تحقیقات جدیدی ارائه شد که جزئیات قبلاً ناشناخته ای از قتل عام بابین یار را فاش کرد.

فاجعه بابین یار یکی از بزرگترین موارد قتل عام در زمان هولوکاست بود. فقط در مدت دو روز ، 29 و 29 روز ، 33،771 قربانی یهودی توسط نازی ها به دره بابین یار تیرباران شدند 30 سپتامبر 1941، در حالی که ده ها هزار اوکراینی ، روما، بیماران روانی و دیگران پس از آن در طول اشغال مورد اصابت گلوله قرار گرفتند کیف.

فیلم را ببینید: https://youtu.be/23kr85f2N84

این تفاهم نامه توسط وزیر فرهنگ و سیاست اطلاعات اوکراین Tkachenko Olexandr و عضو هیئت نظارت BYHMC امضا شد رونالد اس. لودر. امضای این قرارداد پس از مراسم رسمی یادبود بزرگداشت سالگرد در بابین یار انجام شد.

اوکراین رئيس جمهور ولدیمیر زلنسکی، که در مراسم رسمی یادبود شرکت کرد ، اظهار نظر کرد ، “ما نباید فاجعه بابین یار را فراموش کنیم. ما می فهمیم که این تاریخ نه تنها از است اوکراین و از یهودیان ، اما یک تاریخ غم انگیز از کل جهان است. مردم ، به ویژه جوانان ، باید بتوانند بیایند و مکانی را که هزاران یهودی تیراندازی شده اند ببینند تا واقعاً یکی از بزرگترین فجایع قرن بیستم را به یاد بیاورند. همه ما باید درک کنیم که این اتفاق در دنیای مدرن یا در آینده نمی تواند رخ دهد. دوباره هرگز.”

عضو هیئت نظارت BYHMC و رئیس کنگره جهانی یهودیان رونالد اس. لودر گفت ، “این یکی از بزرگترین قتلهای جمعی در طول تاریخ بود ، و سپس یک جنایت دوم بود – که همه آن را پوشانده بود. تقریباً 80 سال پس از این اتفاق ، سرانجام این روح های شکنجه شده با یک موزه بین المللی یادبود به یاد می آیند – موزه ای که همچنین تاریخ هولوکاست. اوکراین امروز یک قدم بزرگ به جلو می برد – به سمت یادآوری و به سمت عدالت. ما هرگز فراموش نکرده ایم و اکنون همه دنیا به لطف همه شما نیز فراموش نمی شود. “

در این تفاهم نامه ذکر شده است که حفظ و بازیابی خاطره فاجعه بابین یار جز component اصلی و اساسی حافظه مردم یهود ، حافظه ملی مردم اوکراین و همچنین سایر مردم جهان است که قربانی شده و شاهد آن هستند. جنایات رژیم نازی.

در اواخر روز ، رهبران جهانی در یک مراسم یادبود آنلاین به میزبانی BYHMC شرکت کردند. اگرچه موزه قرار است در سال 2026 درهای خود را باز کند ، BYHMC در حال حاضر دوازده برنامه آموزش و بزرگداشت را اجرا می کند. در این مراسم منتخبی از ابتکارات تحقیقاتی حاضر ارائه شد که به یافته های جدیدی در مورد کشتار بابین یار رسیده است. پروژه اسامی هویت بیش از 900 قربانی قبلاً ناشناخته بابین یار را کشف کرده است. یک برنامه جداگانه با استفاده از سطح پیشرفته توپوگرافی ، ابزارهای پزشکی قانونی و عکس های تاریخی برای شناسایی مکان دقیق قتل عام برای اولین بار ، بازآفرینی منطقه در یک منطقه مدل سه بعدی.

اسرائیلی ها رئيس جمهور Reuven Rivlin گفت ، “دهها هزار یهودی ، از جمله نوزادان ، زنان ، کودکان و سالخوردگان در طی دو روز در این وادی مرگ قتل عام شدند. این دره شاهد دو گناه بوده است: گناه نابودی انسان ها و گناه از بین بردن حافظه. گناه از بین بردن انسان ها قبلاً انجام شده است ، ما هرگز نمی توانیم مردگان را زنده کنیم … اما هرگز نباید در گناهان دوم شریک باشیم. ”

رئیس هیئت نظارت در BYHMC ، نماد حقوق بشر ناتان شارانسکی بزرگ شدن در حاکمیت شوروی اوکراین، جایی که یاد بابین یار عمداً سرکوب شد. او گفت، “بابین یار نمادی از اتحاد جماهیر شوروی تلاش برای پاک کردن فیزیکی حافظه آنها غم انگیزترین قسمت تاریخ ما را گرفتند و سعی کردند آن را از بین ببرند. با تشکر از یک مستقل اوکراین، سیاست کاملاً به یادگار هولوکاست تغییر کرد. ”

صندلی ید وشم آونر شالف گفت ، اتحاد جماهیر شوروی نمی خواست ماجرای کشته شدن یهودیان را تعریف کند … ما کمی می دانستیم ، اما قسمت اصلی داستان کنار گذاشته شد. این اهمیت بابین یار است. “ وی خطاب به توافق نامه مشترک بایگانی میان ید وشم و BYHMC که اخیراً امضا شده است ، اظهار نظر کرد “اطلاعات جدید و همکاری های جدید به ما بعد جدیدی می دهد تا برای حقیقت با هم بجنگیم. این یک همکاری بسیار مهم است.”

سناتور سابق آمریکا جو لیبرمن نظر داد ، “حتی امروز ، هنگامی که به طور جدی 79 سالگرد اقدامات وحشیانه نازی ها در بابین یار را تصدیق می کنیم ، با جهانی روبرو هستیم که هنوز عدم تحمل ، تعصب ، نفرت و حتی نسل کشی سر وحشتناک خود را عقب می کشد. این به عهده هر یک از ماست برای مبارزه با چنین شر. “

درباره مرکز یادبود هولوکاست بابین یار

مرکز یادبود هولوکاست بابین یار یک خیریه غیردولتی است که هدف آن حفظ و پرورش یاد و خاطره هولوکاست و فاجعه بابین یار در اوکراین با تبدیل منطقه بابین یار به مکان یادبود. مأموریت این بنیاد این است که یاد و خاطره قربانیان فاجعه را به طور شایسته ای ارج نهد و با حفظ و مطالعه تاریخ هولوکاست به انسان سازی جامعه کمک کند. ایجاد مرکز یادبود توسط گروهی از سازمانهای بین المللی و نیکوکاران مستقل که در هیئت نظارت بنیاد می باشند ، آغاز شد. مرکز یادبود هولوکاست بابین یار یک سازمان غیردولتی است که هدف آن ساختن مرکزی برای آموزش ، اسناد و یادبود است که به وقایع دلخراش سپتامبر 1941.

ویدیو – https://www.youtube.com/watch؟v=23kr85f2N84
عکس – https://mma.prnewswire.com/media/1283883/Babyn_Yar_Memorial_Service.jpg

منبع – مرکز یادبود هولوکاست بابین یار