ZeroAvia اولین پرواز هواپیمای مسافربری هیدروژنی-الکتریکی جهان را به پایان رساند

دستاورد ZeroAvia اولین گام برای تحقق بخشیدن به توانایی انتقال از سوخت های فسیلی به هیدروژن با انتشار صفر به عنوان منبع اصلی انرژی هواپیمایی تجاری است. سرانجام و بدون نیاز به هیچ دانش بنیادی جدید ، هواپیماهای مجهز به هیدروژن با مسافت پرواز و محموله هواپیماهای فعلی سوخت فسیلی مطابقت خواهند داشت.

این نقطه عطف مهم در مسیر پرواز تجاری با انتشار صفر بخشی از پروژه HyFlyer است ، یک برنامه تحقیق و توسعه متوالی با حمایت دولت انگلیس و به دنبال اولین پرواز باتری-برقی در مقیاس تجاری انگلیس، در ماه ژوئن با همان هواپیما انجام شد. ZeroAvia اکنون توجه خود را به مرحله بعدی و نهایی برنامه توسعه شش صندلی خود معطوف می کند – یک پرواز انتشار صفر 250 مایلی از یک میدان هوایی در اورکنی قبل از پایان سال نمایش این محدوده تقریباً معادل مسیرهای اصلی شلوغ مانند است لس آنجلس به سانفرانسیسکو یا لندن به ادینبورگ.

وال میفتاخوف ، مدیر عامل شرکت ZeroAvia اظهار نظر می کند: “دشوار است که معنی آن را برای تیم ما ، بلکه برای همه کسانی که به پرواز با انتشار صفر مایل هستند ، به زبان بیاورید. در حالی که برخی از هواپیماهای آزمایشی با استفاده از سلول های سوختی هیدروژن به عنوان منبع تغذیه پرواز کرده اند ، اندازه این هواپیمای تجاری موجود نشان می دهد که پرداخت سریع مسافران می توانند خیلی زود سوار یک پرواز با میزان صفر صفر شوند. همه تیم های ZeroAvia و شرکت های همکار ما می توانند به خاطر کار خود افتخار کنند که ما را به این مرحله رسانده است و من می خواهم از سرمایه گذاران و دولت انگلیس نیز بخاطر حمایت آنها. “

وزیر هواپیمایی دادگاه های رابرت گفت: “هواپیمایی کانون نوآوری است و فناوری خارق العاده ZeroAvia همه ما را یک قدم به آینده ای پایدار برای سفرهای هوایی نزدیک می کند. از طریق همکاری پیشگامانه Jet Zero ما با صنعت سخت در تلاشیم تا نوآوری را در پرواز با کربن صفر پیش ببریم و ما مشتاقانه منتظر دیدن این بخش از قوت به قوت دیگر هستیم. “

وزیر تجارت و صنعت ندیم زاهاوی گفت: “توسعه هواپیماهایی که آلودگی کمتری ایجاد کنند به انگلستان کمک می کند تا در رسیدن به میزان خالص انتشار کربن تا سال 2050 پیشرفت چشمگیری داشته باشد. با پشتیبانی بودجه دولت ، این پرواز یکی دیگر از نقاط عطف مهیج پروژه ZeroAvia است. این نشان می دهد که فناوری های پاک سازی سفرهای هوایی اکنون در نوک انگشتان ما – با پتانسیل بسیار زیاد برای بازسازی بهتر و رشد رشد اقتصادی پاک در انگلستان. “

برنامه نوآوری ZeroAvia در انگلیس از طریق برنامه انستیتوی فناوری هوافضا (ATI) دولت انگلیس تأمین می شود. از طریق پروژه HyFlyer ، ZeroAvia با شرکای اصلی همکاری می کند مرکز انرژی دریایی اروپا (EMEC) و انرژی هوشمند با نشان دادن فناوری پیشرانه برای جایگزینی موتورهای معمولی در هواپیماهای پروانه ، هواپیماهای کوچک مسافربری برد متوسط ​​را دكربون كرد. انرژی هوشمند فناوری پیل سوختی پرقدرت خود را برای استفاده در حمل و نقل هوایی بهینه می کند در حالی که EMEC ، تولیدکننده هیدروژن سبز از انرژی تجدید پذیر ، هیدروژن مورد نیاز برای آزمایشات پرواز را تأمین می کند و یک سیستم سوخت رسانی سوخت متحرک سازگار با هواپیما ایجاد می کند.

اخیراً ZeroAvia نیز توسط نخست وزیر دعوت شد بوریس جانسون برای پیوستن به شورای JetZero انگلستان و کمک به هدایت انگلستان به سوی هدف بلند پروازانه دستیابی به اولین پرواز مسافری طولانی مدت با انتشار صفر.

گری الیوتمدیر عامل موسسه فناوری هوافضا گفت: “این یک نقطه عطف مهم برای هوافضای HyFlyer و انگلستان است و ما به تیم تبریک می گوییم. این از طریق حمایت از پروژه هایی مانند HyFlyer و شرکت های جدید و نوآور مانند ZeroAvia است که ATI با هدف ارائه چشم انداز ما برای حمل و نقل هوایی پایدار در آینده و دستیابی به فضای هوایی انگلستان در بازار جهانی با رقابتی بسیار مناسب است. “

علاوه بر تمام کارهای هواپیما ، ZeroAvia و EMEC اکوسیستم سوخت رسانی به فرودگاه هیدروژن (HARE) را در فرودگاه کرانفیلد توسعه داده اند – جهان کوچک از آنچه اکوسیستم فرودگاه هیدروژن از نظر تولید هیدروژن سبز ، ذخیره سازی ، سوخت گیری مجدد و پیل سوختی به نظر می رسد -پرواز. این امر همچنین نشان دهنده اولین واقعیت جهان دیگر است – تأسیسات فرودگاه هیدروژن تولید و سوخت رسانی سوخت کاملاً پیشرانه هواپیمای تجاری اولیه.

پرواز موفقیت آمیز خبر خوبی برای نقش صنعت هواپیمایی در حمایت از انتقال خالص صفر است ، اما همچنین امید به نوآوری را افزایش می دهد که می تواند چالش های تجاری را در میان مدت کاهش دهد ، به ویژه برای صنعت از آنجا که بهبود پس از همه گیری را در نظر می گیرد ، مهم است. پیش بینی می شود پیشرانه هیدروژنی-الکتریکی ZeroAvia به دلیل پایین بودن هزینه های سوخت و نگهداری ، هزینه عملیاتی کمتری نسبت به رقابت با سوخت جت داشته باشد. این شرکت قصد دارد تا تولید و تأمین سوخت هیدروژن برای سیستم های انتقال قدرت خود و سایر مشتریان تجاری را کنترل کند ، به طور قابل ملاحظه ای در دسترس بودن سوخت و خطرات قیمت گذاری برای کل بازار را کاهش می دهد.

درباره ZeroAvia:
ZeroAvia پیشرو در هواپیمایی با انتشار صفر ، متمرکز بر راه حل های هیدروژنی – الکتریکی هواپیمایی برای پرداختن به بازارهای مختلف است ، در ابتدا 500 مایل را در هواپیماهای 10-20 نفری مورد استفاده قرار می دهد که برای حمل و نقل مسافر تجاری ، تحویل بسته ، کشاورزی و غیره استفاده می شود. بر اساس لندن و کالیفرنیا، ZeroAvia قبلاً گواهینامه های آزمایشی دو هواپیمای نمونه اولیه خود را تأمین کرده است ، مراحل قابل توجهی از آزمایش پرواز را پشت سر گذاشته است و در حال انجام فعالیت های تجاری در سال 2023 است. فعالیت های شرکت در حال توسعه در انگلیس تا حدودی با کمک مالی موسسه فناوری هوافضای انگلستان و Innovate UK پشتیبانی می شود و ZeroAvia بخشی از شورای جت صفر دولت انگلستان است. برای اطلاعات بیشتر ، لطفاً به ZeroAvia.com مراجعه کنید ، @ ZeroAvia را در ادامه دنبال کنید توییتر، اینستاگرام، و LinkedIn.

درباره HyFlyer:
پروژه HyFlyer با نشان دادن فن آوری پیشرانه برای جایگزینی موتورهای پیستونی معمولی در هواپیماهای پروانه ، هدف آن دكربن زدایی هواپیماهای مسافربری برد متوسط ​​است.

HyFlyer یک رویکرد مرحله ای از انرژی باتری به انرژی هیدروژن را نشان می دهد ، یکپارچه سازی فن آوری جدید در هواپیمای کلاس M Piper ، که پروازهای آزمایشی اولیه را از Cranfield انجام می دهد و در یک پرواز نمایشی 250 – 300 مایل دریایی (NM) به خارج از مرز می رسد. یک فرودگاه در اورکنی.

این پروژه توسط ZeroAvia با شرکای پروژه مرکز انرژی دریایی اروپا (EMEC) و انرژی هوشمند هدایت می شود.

پروژه HyFlyer توسط برنامه ATI ، یک سرمایه گذاری مشترک دولت و صنعت برای حفظ و رشد موقعیت رقابتی انگلستان در طراحی و ساخت هوافضای مدنی پشتیبانی می شود. این برنامه که از طریق مشارکت م Instituteسسه فناوری هوافضا (ATI) ، دپارتمان تجارت ، انرژی و استراتژی صنعتی (BEIS) و Innovate UK ارائه شده است ، به چالش های فناوری ، توانایی و زنجیره تأمین می پردازد.

منبع ZeroAvia

لینک های مربوطه

https://www.zeroavia.com