راهنمای MICHELIN برجسته سازی پستانداری و اکتشافات بازرس در طی یک رویداد غذای مجازی برای خانواده در کالیفرنیا را نشان می دهد

در طول این رویداد ، راهنمای MICHELIN اولین تمایز پایداری رستوران خود را با نام MICHELIN Green Star در ایالات متحده. این مجموعه جدید از رستوران ها ، آشپزهایی با یک هدف مشترک را گرد هم می آورد که ابتکارات و روش های الهام بخش و با فضیلت آنها به آگاهی از اهمیت موضوعات زیست محیطی کمک می کند.

این تشخیص برای آشپزهایی که موسسات آنها در انتخاب راهنمای MICHELIN گنجانده شده است در دسترس است. بازرسان کل اکوسیستم یک رستوران را در نظر می گیرند و اطلاعاتی در مورد شیوه های آشپزها و فلسفه آنها در مورد پایداری غذا را جمع آوری می کنند.

گووندال پولنک ، مدیر بین المللی راهنمایان MICHELIN ، گفت: “همه گیری ، اهمیت یک منبع غذایی محلی و پایدار را برجسته کرده است.” “بازرسان راهنمای MICHELIN سرآشپزهای زیادی را در این کشور پیدا کردند کالیفرنیا که متعهد به ترویج محصولات منطقه ای هستند در حالی که ماهرانه غذاهایی درست می کنند که به طبیعت و تغییرات فصلی احترام می گذارد.

سرآشپزهای زیر به عنوان الگوهای پایدار در سال برجسته شدند کالیفرنیا:

  • کایل و کاتینا کوناتون، SingleThread
  • دومینیک کرن ، آتلیه کرن
  • متیو کامرر، مسافرخانه هاربر هاوس
  • توماس کلر، لباسشویی فرانسه
  • نانسی سیلورتون، استریا موتزا
  • مایکل توسک ، بادام زمینی
  • آلیس واترز، چز پانیس

علاوه بر شناخت این تمایز پایدار جدید ، راهنمای MICHELIN همچنین بیش از 20 کشف جدید بازرس را در سراسر ایالت اعلام کرد. برای مشاهده لیستی از اکتشافات در کالیفرنیا، به guide.michelin.com مراجعه کنید.

درباره میشلن
میشلن ، شرکت پیشرو در زمینه تحرک ، به افزایش پویایی تحرک مشتریان خود اختصاص داده است. طراحی و توزیع مناسب ترین لاستیک ها ، خدمات و راه حل ها برای نیازهای مشتریان خود. ارائه خدمات دیجیتال ، نقشه ها و راهنماها برای کمک به غنی سازی سفرها و سفرها و ایجاد تجارب منحصر به فرد آنها. و تولید مواد با فناوری پیشرفته که به صنایع مختلفی خدمت می کنند. دفتر مرکزی آن در گرینویل ، S.C.، میشلن آمریکای شمالی(www.michelinman.com) بیش از 21،400 کارمند دارد و 19 کارخانه تولید عمده را اداره می کند.

منبع میشلن

لینک های مربوطه

www.michelinmedia.com