سفینه فضایی OSIRIS-REx با موفقیت سیارک را لمس می کند

مکانیزم اکتساب نمونه Touch-and-Go (TAGSAM) در فضاپیمای OSIRIS-REx ناسا با موفقیت سطح سیارک را لمس کرد و یکی از کپسول های گاز نیتروژن خود را شلیک کرد تا مواد را از طریق یک فیلتر در سر نمونه گرد گرد و هم بزند. پس از چند ثانیه ، فضاپیما به آرامی از سیارک عقب رفت و به حرکت خود ادامه می دهد تا زمانی که نمونه ارزیابی شود.

وی گفت: “ملت ما منظومه شمسی را كاوش كرده و روی اجساد مختلفی فرود آمده است ، اما این اولین بار است كه می خواهیم نمونه ای از یك سیارك را جمع آوری كنیم. حتی اگر بنو چالش های زیادی را به وجود آورده است ، تیم امروز این امر را آسان جلوه داده است.” لیزا کالاهان، معاون رئیس جمهور و مدیر کل فضای مدنی تجاری در لاکهید مارتین. “اگرچه کارهای بیشتری قبل از موفقیت کامل باید انجام شود ، اما رویداد TAG همانطور که برنامه ریزی شده بود پیش رفت و من نمی توانستم افتخار تیم را داشته باشم.”

با استفاده از چندین تکنیک ، تیم اکنون چند روز طول خواهد کشید تا تعیین کند که در صورت وجود ، چه مقدار ماده جمع آوری شده است. هدف این مأموریت برداشت حداقل 60 گرم – تقریباً به اندازه یک آب نبات – از سنگ رگولیت است و به طور بالقوه تا 2 کیلوگرم جمع می شود.

عملیات ماموریت این فضاپیما ، از جمله رویداد امروز مجموعه TAG ، در تأسیسات فضایی لاکهید مارتین در نزدیکی انجام شد دنور. تیم پرواز از زمان پرتاب در فضاپیما را عملیاتی کرده است سپتامبر 2016 و عملیات در اطراف بنو در دسامبر 2018.

مانور TAG امروز اولین باری است که ناسا سعی در جمع آوری مواد از یک سیارک دارد. OSIRIS-REx سومین ماموریت بازگشت نمونه رباتیک ناسا است و لاکهید مارتین هر سه آن فضاپیما را ساخته و اداره کرده است.

اگر مقدار مناسب مواد جمع آوری شود ، تیم سر TAGSAM را با مواد داخل یک کپسول برگشت نمونه قرار می دهد. سپس فضاپیما از بنو حرکت خواهد کرد مارس 2021 و کپسول و نمونه را در تاریخ 24 سپتامبر 2023 به زمین برگردانید.

مرکز پرواز فضایی ناسا گودارد در گرینبلت ، مدیریت کلی مأموریت ، مهندسی سیستم و ایمنی و اطمینان مأموریت را برای OSIRIS-REx فراهم می کند. دانته لائورتا از دانشگاه آریزونا ، توسان ، محقق اصلی ، و دانشگاه آریزونا همچنین تیم علمی و برنامه ریزی مشاهده علمی و پردازش داده های ماموریت را هدایت می کند. لاکهید مارتین اسپیس در دنور فضاپیما را ساخته و در حال حاضر مشغول انجام عملیات فضاپیما است. OSIRIS-REx سومین ماموریت در برنامه مرزهای جدید ناسا است. مرکز پرواز فضایی مارشال ناسا در هانتسویل ، آلاباما، New Frontiers را برای اداره ماموریت علمی آژانس در واشنگتن مدیریت می کند.

برای اطلاعات بیشتر و تصاویر:

درباره لاکهید مارتین
دفتر مرکزی آن در بتسدا ، مریلند، لاکهید مارتین (NYSE: LMT) یک شرکت امنیتی و هوافضا جهانی است که تقریباً 110،000 نفر در سراسر جهان استخدام می کند و اصولاً در تحقیق ، طراحی ، توسعه ، ساخت ، تلفیق و پایداری سیستم ها ، محصولات و خدمات فن آوری پیشرفته مشغول به کار است. برای اطلاعات بیشتر ، به وب سایت ما مراجعه کنید: www.lockheedmartin.com.

لطفا دنبال کنید LMNews در توییتر برای آخرین اطلاعیه ها و اخبار در سراسر شرکت.

منبع لاکهید مارتین

لینک های مربوطه

http://www.lockheedmartin.com