سودان با گروه شورشیان معاهده برجسته صلح را امضا کرد

جوبا ، سودان جنوبی، 3 اکتبر 2020 / PRNewswire / – بر اساس شورای حاکمیت این کشور ، دولت انتقالی سودان یک قرارداد صلح تاریخی با رهبران جبهه انقلابی سودان امضا کرد.

جنرال ستوان معاون رئیس دولت انتقالی سودان محمد حمدان ‘همتی’ داگولو ، که نقشی برجسته در مذاکرات داشت ، توافق نامه را “لحظه ای افتخارآمیز برای کشور” خواند.

توافق صلح در ماه اوت به طور اساسی توافق شد و یک روند شدید میانجیگری منجر به توافق نهایی شد که روز جمعه توسط همه طرفها امضا شد.

“امروز یک روز افتخار آمیز برای است سودان. همه طرفین در تلاش برای نهایی کردن این توافق صلح متمرکز ، درگیر و بی امان بوده اند. گفتگوها به موفقیت انجامید زیرا ما به عنوان برادر و نه دشمن وارد مذاکرات شدیم. “

این میانجیگری توسط سودانی ها بدون هیچ گونه مداخله بین المللی آغاز و اجرا شد.

وی خاطرنشان كرد: “این صلحی است كه به ما تحمیل نشده است. بلكه صلحی است كه مردم سودان برای خود به وجود آوردند.”

معاون رئیس جمهور همتی در صف صلح در خط مقدم بوده است سودان، زیرا این کشور برای یافتن صلح پایدار پس از تقریباً دو دهه درگیری تلاش کرده است.

معاون رئیس جمهور گفت: “همه ما باید به یاد داشته باشیم که صلح سخت جنگیده است ، و رسیدن به جایی که هستیم مدت زمان زیادی طول کشیده است. این بسیار مهم است که همه طرفین تصدیق کنند و با هم ، ما اطمینان خواهیم داد که در چارچوب توافق نامه باقی خواهیم ماند.” .

این توافق نامه شامل موضوعات کلیدی پیرامون امنیت ، مالکیت زمین ، عدالت انتقالی ، تقسیم قدرت و بازگشت افرادی است که به دلیل جنگ از خانه های خود گریخته اند.

“همتی” خاطرنشان کرد: “مردم ما توانایی بازگشت دوباره به یک درگیری دلخراش را ندارند. وقت آن است که حرکت کنیم ، خود را تقویت کنیم ، زندگی شهروندان خود را بهبود بخشیم و با شرکای بین المللی خود همکاری نزدیکتر داشته باشیم.”

در معاهده صلح همچنین تجزیه نیروهای شورشی و ادغام مبارزان آنها در ارتش ملی پیش بینی شده است.

معاون رئیس جمهور همتی از سایر گروه های مسلح خواست تا به روند صلح بپیوندند. “ما هنوز کارهایی داریم که باید انجام دهیم. همه درگیر این روند نیستند عبدو وحید محمد النور و دیگر اعضای جنبش آزادیبخش سودان ، درگیر شوند ، صلح را انتخاب کنند و اجازه دهیم مردم ما شفا و رشد کنند. “

SOURCE شورای حاکمیت از سودان