ظرفیت ، مصرف نقدی و نقدینگی

سائو پائولو، 9 اکتبر 2020 / PRNewswire / – GOL Linhas Aéreas Inteligentes S.A. (NYSE: GOL and B3: GOLL4) ، (“GOL” یا “Company”)، مال برزیل بزرگترین شرکت هواپیمایی داخلی ، امروز خود را ارائه می دهد بروزرسانی سرمایه گذار برای ماه سپتامبر و سه ماهه سوم سال 2020. تمام اطلاعات در Reais برزیل (R $) ارائه شده است. اطلاعات زیر است مقدماتی و حسابرسی نشده.

از آخرین به روز رسانی در 10 سپتامبر 2020، GOL ظرفیت خود را به طور متوسط ​​به 270 پرواز در روز افزایش داد ، که 42 درصد افزایش از میانگین 190 پرواز روزانه در ماه اوت است. در روزهای اوج ، GOL در ماه سپتامبر 360 پرواز روزانه انجام می داد تا 36 درصد بهبود ماه به ماه در تقاضا برای سفرهای هوایی را ارائه دهد. فروش ناخالص تلفیقی GOL برای ماه تمام شد 800 میلیون دلار R و ضریب بار متوسط ​​80٪ بود.

پائولو کاکینف ، مدیر عامل شرکت ، گفت: “در ماه سپتامبر ، GOL بار دیگر شاهد رشد سالم تقاضا برای سفر در بین برزیلی ها بود. “ما پیش بینی می کنیم که این روند همچنان ادامه داشته باشد ، زیرا جستجوها و فروش بلیط های GOL همچنان رو به افزایش است. بنابراین ما به طور کامل انتظار داریم که این باطله ها ظرف ماه های آینده افزایش بیشتری در ظرفیت ما ایجاد کنند.”

در آغاز ماه اکتبر ، GOL ظرفیت خود را به حدود 400 پرواز در روز افزایش داد ، و انتظار می رود ماه را با 500 پرواز روزانه به پایان برساند ، و شرکت را در حدود 60٪ از برنامه پرواز در اکتبر 2019. در طول این ماه جاری ، GOL 93 هواپیما را در شبکه خود بهره برداری می کند و قصد دارد سه پایگاه عملیاتی دیگر را دوباره باز کند.

کاکینف اضافه کرد: “مدل عملیاتی انعطاف پذیر ما همچنان برای تأمین بازگشت تقاضا برای مسافرت ایده آل است. ما با اقتباس از ظرفیت خود و گسترش شبکه ، قدم های مطمئن و کالیبره شده ای برداشته و تمرکز بالایی بر روی ظرفیت و هزینه های GOL داریم. با تا سال 2024 سررسید بدهی قابل توجهی وجود ندارد ، ما می توانیم با ادامه فعالیت از انضباط ظرفیت خود برای گسترش سودآوری استفاده کنیم. ما فکر می کنیم که این امر ما را در بازار برای رشد اقتصادی قرار می دهد. “

تعادل جریان نقدی شرکت ، نیروی محرکه تلاش های GOL در طی همه گیر شدن بیماری بوده است. مدیریت بر این باور است که مزایای رقابتی ساخته شده در طول سال ها ستون اصلی قدرت مالی GOL است. ساختار مقرون به صرفه شرکت ، پشتیبانی سهامداران و شرکا ، ناوگان انعطاف پذیر و مدل شبکه ، و بازگشت مداوم و قابل توجه سفر مشتری در بازار داخلی ، قاطعانه GOL را در نقش رهبری در صنعت هواپیمایی برزیل قرار می دهد.

افزایش ظرفیت پرواز GOL برای پاسخگویی به تقاضا

GOL به پایان رسید سپتامبر 2020 با ناوگان کل 129 فروند B737. با 71 فروند هواپیما که در شبکه خود فعالیت می کنند ، برنامه بازسازی سه پایگاه و افزایش پروازها بین سائو برنامه ریزی شده است پائولو و ریودوژانیرو، عملیات پرواز 42٪ افزایش یافته است آگوست 2020 و معادل 36٪ مدت مشابه سال گذشته بود. در طول ماه ، GOL با رسیدن به حداکثر 360 پرواز روزانه ، باعث افزایش فرکانس در مراکز خود در سائو پائولو ، ریودوژانیرو ، فورتالزا سالوادور و برازیلیا.

از طریق پایان سپتامبر 2020، GOL ناوگان خود را با 10 هواپیمای اجاره ای بوئینگ 737 کاهش داد و قصد دارد چهار هواپیمای اضافی را تا پایان سال بازگرداند. بیشترین بازگشت هواپیماها قبلاً بخشی از برنامه ناوگان بود که سال گذشته پیش بینی شده بود و نیازی به تغییرات قراردادی نداشت ، زیرا طرح ناوگان این شرکت قبلاً از انعطاف پذیری برای سازگاری با نوسانات تجارت سفرهای هوایی استفاده کرده بود. GOL همچنین انعطاف پذیری بیشتر دارایی خود را حفظ کرده است ، زیرا قراردادهای موجود به آن اجازه می دهد در صورت نیاز ناوگان خود را تا 30 هواپیمای دیگر در سال 2021-2022 کاهش دهد ، که در صورت کاهش روند تقاضا می تواند بیشتر کاهش یابد. علاوه بر این ، GOL تحویل بوئینگ 737 MAX 2020-2022 خود را با 34 هواپیما کاهش داد.

این لغوها نشان دهنده کاهش قطعی هزینه های سرمایه ای برای پیشرفت خرید هواپیما (PDP) و برنامه ریزی ظرفیت شرکت برای سالهای آینده است ، با برنامه ریزی برای تأمین مالی تمام هزینه های هواپیما و تعمیرات اساسی موتور در سال 2020.

مدل عملیاتی ناوگان شرکت همچنان مزایای قابل توجه رقابتی را ارائه می دهد. GOL هواپیمای پهن پیکر یا هواپیمایی که در ساختارهای بازار سرمایه ، EETC یا اجاره های مالی تأمین مالی شود ، ندارد. ناوگان آن شامل 100٪ اجاره عملیاتی و هواپیماهای باریک است که می توانند در تمام بازارهای داخلی ، منطقه ای و بین المللی فعالیت کنند.

با توجه به تأثیر منفی این همه گیر جهانی بر ارزش هواپیماها ، شرکت توانست تنظیمات قرارداد مطلوبی را با شرکای اجاره دهنده خود بدست آورد ، و به طور موثر اجاره های خود را به بازار عرضه کند و بخشی از پرداخت های اجاره ماهانه ثابت را به قدرت متغیر تبدیل کند. پرداختهای ساعتی قراردادهای اجاره هواپیمای GOL با توجه به تقاضای بهبود تقاضا در طی سالهای 2020 و 2021 تنظیم شده است ، که باعث کاهش موثر در هزینه های عملیاتی واحد شرکت می شود ، و از اختلال در توافقات سنگین فقط برای تعویق جلوگیری می کند. GOL از ناوگان کلاس جهانی خود ، روابط مهم اجاره دهنده و رهبری بازار خود به عنوان یک خط هوایی مطمئن ، ارزان و بسیار کارآمد اطمینان حاصل کرده است.

حفظ پیش بینی نقدی محافظه کارانه

GOL در حالی وارد بحران COVID-19 شد که دارای قوی ترین ترازنامه در بین همتایان آمریکای جنوبی و همچنین کمترین هزینه و انعطاف پذیرترین مدل تجاری بود. از آن زمان ، شرکت بی وقفه بر کاهش بیشتر هزینه ها ، ایجاد انعطاف پذیری عملیاتی بیشتر و حفظ نقدینگی برای تأمین عملیات تمرکز کرده است.

تطابق ظرفیت با تقاضا همیشه یک مزیت رقابتی در مدیریت ناوگان شرکت بوده است. سپتامبر 2020 بهبود تقاضا را بیش از حد نشان داد آگوست 2020 و دید بهتری را در سه ماهه آخر سال فراهم کرده است. سناریوی فعلی برنامه ریزی ظرفیت GOL برای 4Q20 رشد + 120٪ نسبت به 3Q20 است که تا پایان سال به 80٪ از تولید داخلی 2019 خود رسیده و انعطاف پذیری قابل توجهی را برای پاسخگویی به روند تقاضای غالب حفظ می کند.

GOL اولین و تنها شرکت هواپیمایی در بود آمریکای جنوبی توافق نامه هایی را برای تأمین شغل کارمندان خود ، علاوه بر ارائه برنامه مرخصی داوطلبانه و بازنشستگی پیش از موعد ، که منجر به کاهش کل تعداد کارکنان در حدود 1000 نفر می شود ، اعلام کند. این اقدامات شرکت را قادر به محافظت از مشاغل و تطبیق هزینه های پرسنل با عملیات می کند ، این امر انعطاف پذیری قابل توجهی را در هزینه ها ایجاد می کند تا شبکه خود را با کارآیی بیشتری در سال جاری و در سال 2021 تقویت کند. از سطح قبل از همه گیری

با توجه به این مفروضات محافظه کارانه و با افزایش حجم عملیاتی و فروش ، شرکت تعادل عملکرد جریان نقدی خود را بهبود بخشیده است. بنابراین ، شرکت تخمین می زند که نقدینگی کافی برای تأمین سرمایه در گردش ، هزینه ها و خدمات بدهی خود در این مرحله رشد را داشته باشد. براساس سطح نقدینگی فعلی GOL و تبدیل بخش قابل توجهی از هزینه های ثابت حقوق و دستمزد و ناوگان به هزینه های متغیر ، شرکت رهبری هزینه واحد بازار خود را حفظ خواهد کرد. از سرگیری استفاده زیاد از هواپیما و گسترش شبکه آن عمدتا در برزیل GOL را قادر می سازد تا با کمترین و متغیرترین ساختار هزینه در بین همتایان خود به کار خود ادامه دهد. این شرکت معتقد است که با بهبود بازار مزایای زیادی نسبت به رقبای مستقیم خود دارد.

این مزیت رقابتی با اقدامات سهامداران GOL که در طول این بحران جهانی از شرکت پشتیبانی کرده اند ، بیشتر مشهود است. مدیریت GOL به طور کامل از تعهدات خود در بازارهای جهانی سرمایه ، از جمله استهلاک یادداشت های ارشد متعلق به بازار به سررسید 2022 ، استقبال کرد78 میلیون دلار آمریکا در 1Q20) و وام مدت دار B (300 میلیون دلار آمریکا در 1Q20) این شرکت تنها شرکت هواپیمایی در است آمریکای لاتین GOL انتظار دارد که این اقدامات در تعریف شرکت ادامه داشته باشد ، و این بر ادامه حمایت و اعتماد سهامداران و شرکای GOL سرمایه گذاری می کند تا در بهبود بازار برزیل سرمایه گذاری کنند.

ارائه تعادل نقدی طبق برنامه

سپتامبر 2020 رشد 43 درصدی را ثبت کرد آگوست 2020 در جستجوی بلیط هواپیما GOL. در تاریخ های خاص این معیار بالاتر از همان روز در سال 2019 بود ، که نشانه مهمی در بازگشت اعتماد مصرف کننده است. به دلیل این علاقه بیشتر ، شرکت در مقایسه با ماه آگوست 60٪ افزایش فروش در همه کانالهای فروش را ثبت کرد. با اضافه شدن پروازها در طول ماه ، درآمد مسافران جابجا شده در ماه آگوست 79٪ افزایش یافت ، با بهره وری عملکرد بهتر از رقبا از طریق مدیریت ظرفیت منطقی GOL.

با توجه به ورودی و خروجی عملیاتی ، GOL وجه نقدی خالص ایجاد کرد 1 میلیون دلار/ روز ، که شامل فروش و مطالبات تقریباً تقریبی است 20 میلیون دلار R/ روز

برای باقی مانده سال 2020 (اکتبر-دسامبر) ، با فرض درآمد پیش بینی شده ، عدم بازپرداخت ATL ، نتایج توافق با کارمندان ، اجاره دهندگان و تأمین کنندگان و پرداخت کامل هزینه های مالی ، شرکت تخمین می زند که مصرف نقدی خالص آن تقریباً 2 میلیون دلار R / باشد روز

حفظ نقدینگی ترازنامه شرکت

GOL ماه را تقریباً به پایان رساند 2.2 میلیارد دلار R در نقدینگی کل. متوسط ​​سررسید بدهی بلند مدت شرکت ، به استثنای اجاره هواپیما و اسکناس های دائمی ، نزدیک به چهار سال است.

“با رضایت موفقیت آمیز از تعهدات خود در رابطه با اسناد ارشد مربوط به سال 2022 و وام مدت دار B ، ما تا سال 2024 سررسید بدهی قابل توجهی نداریم ، که نشان دهنده کار شرکت در تقویت ترازنامه آن در چهار سال گذشته است. ما تمام تعهدات مالی مربوطه که در جریان نقدینگی مالی ما پیش بینی شده است ، و ما با ارائه دهندگان اصلی سرمایه در گردش مشارکت خوبی داریم. مدیریت مالی از ابتدای این همه گیری نشان دهنده تعهد GOL به سرمایه گذاران خود است و همچنان تمرکز ما را بر داشتن یک ساختار سرمایه سالم ادامه می دهد و تقویت ترازنامه تا دوره بهبودی “، اظهار داشت ریچارد لارک، مدیر مالی

که در سپتامبر 2020، این شرکت نقدینگی اضافی را از طریق درآمدزایی از برخی از موقعیت های پرچین سوخت خود که در سراسر این همه گیر حفظ شده بود ، تولید می کند و تقریباً آزاد می کند 300 میلیون دلار R سپرده های حاشیه ای که قبلاً به صورت نقدی محدود ثبت شده بودند. وجوه نقد محدود محدود به تقریباً کاهش یافت 500 میلیون دلار R در پایان 3Q20. با احتساب مبالغ قابل تأمین سپرده ها و دارایی های بدون بار ، منابع بالقوه نقدینگی GOL تقریباً جمع می شود 6 میلیارد دلار R.

اعتماد سازی با از سرگیری سفر

در طی ماه های ژانویه تا سپتامبر ، این شرکت بالاترین امتیاز را در پورتال Consumidor.gov.br کسب کرده و در شاخص راه حل ، شاخص رضایت و میانگین زمان پاسخگویی پیشرو بوده است.

در پاسخ به بیماری همه گیر ، GOL با توجه بیشتر به تمیز کردن هواپیما ، از جمله استفاده از یک ضد عفونی کننده درجه یک بیمارستان برای گالری های خدمات و تمام مناطق ، تمام اقدامات خود را برای اطمینان از سلامت و ایمنی مشتریان و کارمندان خود تقویت کرد استفاده شدید در کابین و کابین خلبان.

هواپیماهای GOL دارای فیلترهای هوای HEPA هستند که 99.9٪ ذرات مانند باکتری ها ، ویروس ها و سایر ناخالصی های موجود در هواپیما را از بین می برد و اجازه گردش هوای خالص تری را می دهد. علاوه بر این ، هر مجموعه از 3 تا 7 ردیف صندلی دارای سیستم گردش هوا مخصوص به خود است که به صورت عمودی از بالا به پایین جریان دارد و باعث کمترین گردش هوا در بین مسافران می شود.

GOL همچنین کارمندان خود را به دستکش و ماسک مجهز کرد ، علاوه بر این ژل مبتنی بر الکل را در دسترس خدمه و مشتریان هواپیما قرار داد. استفاده از ماسک در هواپیما ، اجباری از همان زمان 10 مه، مورد قبول مشتریان قرار گرفت. در نتیجه مراقبت های شرکت نسبت به پایگاه کارمندان خود و توجه به امنیت بهداشت ، به طور متوسط ​​کارمندان فعال GOL از هر 1129 پرواز فقط یک بار آزمایش مثبت برای COVID-19 را تجربه کرده اند ، نرخ بسیار شگفت آور که شرکت افتخار می کند.

در اوایل ماه اکتبر ، GOL آزمایشات موفقیت آمیزی را با ربات جدید حضور در فرودگاه Guarulhos انجام داد که به شما امکان می دهد یک سرویس انسانی و عینی داشته باشید ، بدون هیچگونه تماس فیزیکی. علاوه بر این ، ربات جدید اشتراک صفحه را برای خواندن کد QR فراهم می کند. پائولو کاکینوف اظهار داشت: “ما معتقدیم که فناوری یک متحد قدرتمند برای مدل تجاری GOL است ، و این یک اقدام هوشمندانه دیگر برای ایجاد انعطاف پذیری و ایمنی بیشتر خدمات در فرودگاه ها است.”

در حال حاضر ، 90 درصد برنامه های GOL بدون تماس انسانی انجام می شود. برنامه پرواز این شرکت مشتریان را قادر می سازد علاوه بر وضعیت پرواز ، بلیط ، چک کردن ، چمدان و برد را از جمله با تشخیص چهره و خدمات را از طریق واتس اپ خریداری کنند ، از این طریق بسیاری از مشتریان آن بدون نیاز به تعامل انسانی اعلام حضور می کنند. سوالات و مدیریت رزرو.

کاکینف نتیجه گیری کرد: “از طریق ارزش خدمات و ایمنی ، مشتریان ما به طور فزاینده ای در پرواز اطمینان دارند. ما در هر جبهه ای کار می کنیم ، از خرید بلیط و خدمات مشتری از طریق سوار شدن ، خدمات در پرواز و ورود ، برای اطمینان از امنیت مسافران ما. و در کل تجربه پرواز راحت است. “

معیارهای کلیدی – سپتامبر 2020 (مقدماتی و حسابرسی نشده)

نقدینگی

سپتامبر / 2020

∆ آگوست / 2020

نقدینگی کل

سپرده ها

دارایی های بدون سنگین

2.2 میلیارد دلار R

2.5 میلیارد دلار R

1.3 میلیارد دلار R

+ 8٪

-1٪

+ 5٪

عامل خالص نقدی تولید شده

سپتامبر / 2020

∆ آگوست / 2020

خروج وجه نقد

ورودی های نقدی

تولید خالص وجه نقد

R $ (19) میلی متر در روز

20 دلار RM در روز

1 دلار RM در روز

+ 19٪

+ 22٪

NM

ناوگان

سپتامبر / 2020

∆ آگوست / 2020

معدل کل)

هواپیمای زمینی (متوسط)

هواپیمای عملیاتی (متوسط)

پروازها در روز (به طور متوسط)

مقصد شبکه

129

58

71

270 (37٪ از 2019)

60 (22٪ از 2019)

-1

-12

11+

+ 45٪

+ 5٪

نتایج عملیاتی

سپتامبر / 2020

∆ آگوست / 2020

صندلی (000)

ASK (میلیون)

ضریب بار

فروش ناخالص تلفیقی (R $ MM)

درآمد ناخالص تلفیقی (R $ MM)

1423

1،687

80.0٪

800

474

+ 38٪

+ 35٪

+0.6 p.p.

+ 60٪

+ 65٪

  1. به استثنای خدمات بدهی.

3Q20 تفسیر

  • GOL انتظار دارد که ضرر هر سهم (EPS) و ضرر هر سهم سپرده گذار آمریکایی (EPADS) با قیمت 3Q20 و تقریباً 3.20 دلار R1 و 1.15 دلار آمریکا1، به ترتیب.
  • EBITDA2 پیش بینی می شود حاشیه سه ماهه سوم به استثنای هزینه های غیر عملیاتی و غیر تکراری 21 تا 23 درصد باشد که نسبت به سه ماهه منتهی به سپتامبر 2019 کاهش یافته است (31 درصد2)
  • انتظار می رود درآمد واحد مسافر (PRASK) برای سه ماهه سوم تقریباً 16 درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته باشد. GOL انتظار دارد که درآمد واحد (RASK) در مقایسه با 3Q19 13٪ کمتر باشد ، دلیل اصلی این امر افزایش مشارکت در درآمد بار است.
  • انتظار می رود هزینه های واحد غیر سوخت (CASK سوخت قبلی) برای 3Q20 به استثنای هزینه های غیر عملیاتی و غیر تکراری تقریباً 9٪ افزایش یابد4 در مقایسه با 3Q19 سوخت قبلی CASK گزارش شده است ، دلیل اصلی آن کاهش 70 درصدی ASK و 35٪ کاهش ارزش واقعی برزیل در برابر دلار آمریکا است. انتظار می رود هزینه های واحد سوخت (سوخت CASK) تقریباً 14٪ نسبت به سال کاهش داشته باشد ، که با کاهش 16 درصدی متوسط ​​قیمت سوخت تأثیر مثبت می گذارد.
  • اهرم مالی GOL ، همانطور که با بدهی خالص اندازه گیری می شود3/ نسبت LTM EBITDA ، در پایان سه ماهه سپتامبر 2020 تقریبا 5 برابر بود. شرکت در این سه ماهه تقریباً 1.0 میلیارد دلار بدهی استهلاک کرد و نقدینگی کل نیز 2.2 میلیارد دلار استرالیا بود که متشکل از 1.5 میلیارد دلار پول نقد و سرمایه گذاری و 0.7 میلیارد دلار RR مطالبات است. منابع نقدینگی GOL با احتساب مبالغ قابل تأمین سپرده ها و دارایی های بدون بار ، تقریباً 6 میلیارد دلار استرالیا است.

پیش بینی های مقدماتی و حسابرسی نشده

حاشیه EBITDA2

حاشیه EBIT4

درآمد دیگر (بار ، وفاداری ، سایر موارد)

متوسط ​​قیمت سوخت در هر لیتر

نرخ متوسط ​​ارز

درآمد واحد مسافر (PRASK)

عامل CASK سوخت قبلی4

تقاضای کل – RPK

ظرفیت کل – بپرسید

ظرفیت کل – صندلی ها

3Q20

21٪ – 23٪

4٪ – 6٪

8٪ از درآمد

2.30 دلار R – 2.36 دلار R

5.38 دلار R

3Q20 در مقابل 3Q19

پایین 16 Down

9 ~ افزایش

پایین 72 Down

70 Down پایین

پایین 72 Down

  1. به استثنای سود و زیان ارز و یادداشت های ارشد قابل مبادله.
  2. به استثنای هزینه های غیر عملیاتی و استهلاک مربوط به بیکاری ناوگان تقریباً 900 میلیون دلار R در 3Q20 و هزینه های غیر تکراری تقریباً 80 میلیون دلار R در 3Q19.
  3. به استثنای یادداشت های دائمی و یادداشت های ارشد قابل مبادله.
  4. بدون احتساب استهلاک و هزینه های غیر عملیاتی تقریباً 900 میلیون دلار R در 3Q20 و هزینه های غیر تکراری تقریباً 80 میلیون دلار R در 3Q19.

روابط سرمایه گذار
[email protected]
www.voegol.com.br/ir
+55 (11) 2128-4700

روابط رسانه ای
بکی نای، Montieth & Company
[email protected]
+1 646 864 3517

درباره GOL Linhas Aéreas Inteligentes S.A.

GOL سالانه به بیش از 36 میلیون مسافر خدمات ارائه می دهد. با مال برزیل بزرگترین شبکه ، GOL روزانه بیش از 750 پرواز به بیش از 100 مقصد را به مشتریان خود ارائه می دهد برزیل و در آمریکای جنوبی، کارائیب و ایالات متحده. GOLLOG حمل و نقل کالا و تجارت لجستیک به بیش از 3400 شهرداری برزیل و بیش از 200 مقصد بین المللی در 95 کشور خدمات ارائه می دهد. لبخندها به بیش از 16 میلیون مشتری ثبت شده اجازه می دهد تا مایل ها را جمع آوری کرده و بلیط های بیش از 700 مقصد را در سراسر جهان در شبکه شریک GOL خریداری کنند. دفتر مرکزی GOL در سائو پائولو مستقر است ، تیمی تقریباً 16000 نفره از متخصصان هواپیمایی بسیار ماهر را در اختیار دارد و ناوگان متشکل از 129 هواپیمای بوئینگ 737 را با تحویل مال برزیل بهترین عملکرد به موقع و سابقه ایمنی 19 ساله در صنعت پیشرو. GOL میلیاردها ریال در امکانات ، محصولات و خدمات و فناوری سرمایه گذاری کرده است تا تجربه مشتری را در هوا و زمین افزایش دهد. سهام GOL در NYSE (GOL) و B3 (GOLL4) معامله می شود. برای اطلاعات بیشتر ، به سایت www.voegol.com.br/ir مراجعه کنید.

سلب مسئولیت

اطلاعات مندرج در این اطلاعیه مطبوعاتی تحت هیچگونه ممیزی یا بازبینی مستقلی قرار نگرفته است و شامل بیانیه ها ، برآوردها و پیش بینی های “آینده نگر” است که مربوط به رویدادهای آینده است ، که به دلیل ماهیت آنها ، در معرض خطرات و عدم قطعیت های قابل توجه است. تمام اظهارات غیر از اظهارات واقعیت تاریخی موجود در این بیانیه مطبوعاتی شامل ، بدون محدودیت ، اظهارات مربوط به وضعیت مالی آینده GOL و نتایج عملیات ، استراتژی ، برنامه ها ، اهداف ، اهداف و اهداف ، تحولات آینده در بازارهایی که GOL فعالیت می کند یا است به دنبال فعالیت ، و هر عبارتی که قبل از آن ، به دنبال آن یا شامل کلمات “باور” ، “انتظار” ، “هدف” ، “قصد” ، “اراده” ، “ممکن است” ، “پروژه” ، “برآورد” ، ” پیش بینی “،” پیش بینی “،” جستجو “،” باید “یا کلمات یا اصطلاحات مشابه ، عبارات آینده نگر هستند. وقایع آینده اشاره شده در این بیانیه های آینده نگر شامل خطرات شناخته شده و ناشناخته ، عدم قطعیت ها ، شرایط غیرمترقبه و سایر عوامل است ، که بسیاری از آنها خارج از کنترل GOL هستند ، که ممکن است باعث شود نتایج واقعی ، عملکرد یا رویدادها از آنچه بیان شده یا ضمنی است متفاوت باشد این اظهارات این گزاره های آینده نگر بر اساس پیش فرض های زیادی در مورد استراتژی های تجاری GOL در حال حاضر و آینده و محیطی است که GOL در آینده در آن فعالیت خواهد کرد و تضمینی برای عملکرد آینده نیست. چنین اظهارنظرهای آینده نگرانه فقط در تاریخ ارائه آنها صحبت می کنند. هیچ یک از GOL یا هر یک از شرکتهای وابسته ، افسران ، مدیران ، کارمندان و نمایندگان هیچ وظیفه یا تعهدی را در قبال به روزرسانی یا بازنگری اظهارات آینده نگر ، چه در نتیجه اطلاعات جدید ، حوادث آینده یا غیر آن ، به جز در حد مورد نیاز ، انجام نمی دهند. قانون هیچ یک از GOL یا هر یک از شرکتهای وابسته ، افسران ، مدیران ، کارمندان ، مشاوران و نمایندگان حرفه ای ارائه دهنده ، ضمانت یا پیش بینی نمی کنند که نتایج پیش بینی شده توسط چنین اظهارنظرهای آینده نگر محقق خواهد شد ، و چنین اظهارات آینده نگرانه در هر یک نشان داده می شود مورد ، فقط یکی از سناریوهای ممکن است و نباید به عنوان محتمل ترین یا سناریوی استاندارد مشاهده شود. اگرچه GOL معتقد است که تخمین ها و پیش بینی های موجود در این اظهارات آینده نگر منطقی است ، اما ممکن است از نظر مادی نادرست باشد و نتایج واقعی ممکن است تفاوت اساسی داشته باشد. در نتیجه ، نباید به این جملات آینده نگر اعتماد کنید.

اقدامات غیر GAAP

برای مطابقت با عملکرد صنعت ، GOL اقدامات مالی به اصطلاح غیر GAAP را که تحت IFRS یا GAAP ایالات متحده شناخته نشده اند ، از جمله “بدهی خالص” ، “بدهی خالص تنظیم شده” ، “نقدینگی کل” و “EBITDA” را افشا می کند. مدیریت شرکت معتقد است که افشای اقدامات غیر GAAP در بررسی عملکرد عملیاتی آن و مقایسه عملکرد عملیاتی آن با عملکرد عملیاتی سایر شرکت های همان صنعت و سایر صنایع ، اطلاعات مفیدی را به سرمایه گذاران ، تحلیل گران مالی و مردم ارائه می دهد. . با این حال ، این موارد غیر GAAP معنای استاندارد ندارند و ممکن است مستقیماً با موارد مشابه با عنوان مشابه دیگر شرکتها قابل مقایسه نباشند. سرمایه گذاران بالقوه در تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری نباید به اطلاعاتی که تحت IFRS به عنوان جایگزینی برای اندازه گیری سود یا نقدینگی GAAP شناخته نمی شوند ، اعتماد کنند.

SOURCE GOL Linhas Aéreas Inteligentes S.A.