فناوری های Blockchain با منبع باز تورهای مرزی بین سرزمین اصلی چین و ماکائو را بازگرداند

شنژن ، چین، 19 اکتبر 2020 / PRNewswire / – از 23 سپتامبر به بعد ، سرزمین اصلی چین صدور ویزا برای بازدید کنندگان از سر گرفت ماکائو. با تشکر از سیستم شناخت متقابل از ماکائو کد سلامت بلاکچین و گوانگدونگ کد بهداشتی در ماه مه راه اندازی شده است ، گردشگران سرزمین اصلی چین می توانند از آن استفاده کنند و از آن استفاده کنند گوانگدونگ کد بهداشتی برای تأیید وضعیت سلامتی آنها هنگام ورود ماکائو. تا به امروز ، بیش از 17 میلیون نفر گمرک بین سرزمین اصلی چین و ماکائو با استفاده از سیستم blockchain. میانگین زمان دریافت ، تغییر شکل و تولید کد سلامت برای اولین بار فقط 100 ثانیه است. و زمانی که مسافر دوباره گمرک می کند ، انجام این روش فقط کمتر از 3 ثانیه طول می کشد.

در ماه مه ، Serviços de Saúde de ماکائو (SSM) و صندوق توسعه علوم و فناوری ماكائو (FDCT) اولین كسی بودند كه برای مقابله با بیماری همه گیر سیستم كد بهداشتی مبتنی بر بلاك چین ایجاد كرد – ماکائو کد سلامت بلاکچین. این یک گذرگاه الکترونیکی برای دسترسی ساکنان به مکان های عمومی است. این یک قسمت منسجم از است ماکائو اقدامات پیشگیری از اپیدمی و بعداً برای افزودن سازوكار شناخت متقابل با سرزمین اصلی چین گسترش یافته است گوانگدونگ سیستم کد سلامت. با توجه به اپیدمی ، ماکائو درخواست ویزای توریستی به حالت تعلیق در ژانویه 2020. تاسیس ماکائو کد سلامت بلاکچین و سازوکار شناخت متقابل با گوانگدونگ کد بهداشت کارایی و صحت تأیید اطلاعات در مرزها را بسیار بهبود می بخشد. ثابت می شود که یک راه حل موثر برای سفر بین سرزمین اصلی چین و ماکائو بازگشت به حالت عادی.

ماکائو کد سلامت بلاکچین بر اساس اجرا می شود چین پلت فرم بلاکچین منبع باز FISCO BCOS و WeIdentity برای تأیید صحت اطلاعات در بین سازمان ها.

به رسمیت شناختن متقابل کدهای بهداشتی در سراسر حوزه قضایی یک چالش اساسی برای غلبه بر آن وجود دارد – مقررات امنیت اطلاعات و حفظ حریم خصوصی در سرزمین اصلی چین و ماکائو. مقامات بهداشتی در سرزمین اصلی چین و ماکائو باید اطلاعات بهداشتی ارسال شده توسط کاربرانی را که از مرز عبور می کنند تأیید کنند و با این حال قرار نیست آنها داده ها را مستقیماً با یکدیگر مبادله کنند تا مطابق با مقررات مربوطه باشند. روش کار راه حل WeIdentity – شناسه ها و داده های بهداشت شخصی رمزگذاری می شوند تا مدارک دیجیتالی قابل تأیید را که توسط مقامات صادر کننده امضا می شود و در شبکه بلاک چین کنسرسیوم به سازمان های شرکت کننده ثبت می شود ، رمزگذاری کنید. کاربران مستقیماً از طریق یک کانال ارتباطی امن داده ها را به گیرنده ها منتقل می کنند. گیرنده ها می توانند با مقایسه با اعتبار دیجیتال مربوطه که در بلاکچین ثبت شده است ، یکپارچگی داده های دریافتی را تأیید کنند. چنین راه حل مبتنی بر بلاکچین از یک طرف مکانیزم های تأیید صحت داده ها را در بین طرف های قابل اعتماد ارائه می دهد ، در عین حال اطمینان حاصل می کند که تولید و استفاده از ماکائو کد بهداشت کاملاً مطابق با قانون محافظت از اطلاعات شخصی است ماکائو.

علاوه بر این ، مکانیزم شناخت متقابل امکان تبدیل بدون درنگ کدهای بهداشتی را برای کاربران فراهم می کند بدون اینکه نیازی به پر کردن اطلاعات شخصی به طور مکرر در سیستم عامل های مختلف باشد و راحتی و سهولت استفاده برای مسافران مرزی را فراهم کند.

با استفاده از FISCO BCOS و WeIdentity ، یک راه حل قوی برای غلبه بر چالشی که مقامات بهداشتی و کنترل مرزها در سراسر جهان با آن روبرو هستند ، ایجاد می شود و ظاهراً پاسخی در مورد چگونگی فعال کردن سفرهای مرزی دیگر در زمان بیماری همه گیر ارائه می دهد.

منبع FISCO BCOS