ناسا ، بخش انرژی بیش از 50 سال همکاری را گسترش دهید

واشنگتن، 20 اکتبر 2020 / PRNewswire / – همکاری طولانی مدت ناسا با وزارت انرژی (DOE) امکان کشف قابل توجه فضایی را فراهم کرده است ، از افشای اطلاعات بیشتر در مورد ماه تا رانش فضاپیماهای ویجر 1 و 2 به فضای بین ستاره ای. ناسا و DOE در حال توسعه بیش از 50 سال همکاری با تفاهم نامه جدیدی هستند که روز سه شنبه توسط مدیر ناسا اعلام شد جیم برایدنستین و وزیر انرژی ایالات متحده دن برویلت.

این توافق نامه – در جلسه دبیر شورای مشاوران انرژی مورد بحث قرار گرفت 20 اکتبر – به درستی از دستورالعمل سیاست فضایی -1 و سایر سیاست های ملی فضایی ایالات متحده پشتیبانی می کند. طبق این دستورالعمل و برنامه آرتمیس ناسا ، آمریکا اولین زن و مرد بعدی را در سال 2024 روی ماه فرود می آورد و اكتشاف پایدار ماه را برای آمادگی برای اولین مأموریت انسانی به مریخ انجام می دهد.

بریدنستین گفت: “آرتمیس به ائتلاف شرکای مختلف در دولت ایالات متحده ، صنعت و جهان بستگی دارد.” “تخصص ، انرژی و فن آوری DOE برای موفقیت مأموریتهای ناسا بسیار مهم است. با هم ، ما سیستمهای بالغ و آماده را برای کاوش بیشتر ماه و جابجایی انسانها در فضا ، به نفع بشریت روی زمین ، آماده خواهیم کرد.”

با همکاری هم ، ناسا و DOE با ماموریت هایی مانند مریخ نورد Mars Perseverance و اکتشاف پایدار با پیشرانه ها و سیستم های قدرت آینده که به شما امکان سفر و اقامت طولانی مدت در ماه و مریخ را می دهند ، همچنان به کشف علمی هیجان انگیز ادامه می دهند.

وزیر امور خارجه بورویلت گفت: “از دستیابی به درک بهتر ماه ، تا تأمین سوخت هسته ای برای حرکت Voyager 1 و 2 به فضا ، DOE و ناسا برای چندین دهه همکاری م strongثر در ماموریت فضایی کشور ما بوده اند.” “این تفاهم نامه جدید در حالی که این دولت تلاش می کند تا به نسل بعدی نوآوری ها و اکتشافات فضایی برسد ، کار مشترک ارجمند ما را ادامه خواهد داد.”

این تفاهم نامه زمینه های بالقوه همکاری ، از جمله مشاهدات علمی جهان اولیه از ماه را برجسته می کند. فعالیت های دروازه محاسبات ، مدل سازی و شبیه سازی با کارایی بالا ؛ دفاع سیاره ای از اجسام نزدیک زمین. توسعه حسگر و ماهواره ؛ نیروی هسته ای فضایی و پیشرانه آگاهی موقعیتی فضا ؛ هوای فضا؛ انتقال فناوری؛ و بیشتر. فعالیت های مشترک آینده برای پیشرفت اکتشافات فضای داخلی ، کشف علمی و سیاست ملی فضایی ایالات متحده ادامه خواهد داشت.

ناسا و DOE همچنین سه گروه کاری ایجاد کردند که بر زیرساخت های سطح ماه ، نیروی هسته ای فضایی و پیشرانه و علوم و نوآوری ها از جمله ایمنی فضا و دفاع سیاره تمرکز دارند.

درباره نحوه بازگشت ناسا به ماه و آمادگی برای مریخ بیشتر بدانید:

https://www.nasa.gov/moontomars

منبع: ناسا

لینک های مربوطه

http://www.nasa.gov