ناسا ماشین های بصری را برای بارگیری در اندازه گیری آب در ماه انتخاب می کند

واشنگتن، 16 اکتبر 2020 / PRNewswire / – ناسا جایزه ماشین های بصری از هوستون تقریباً 47 میلیون دلار برای ارائه یک تمرین همراه با طیف سنج جرمی توسط ماه دسامبر 2022 تحت ابتکار خدمات بار حمل و نقل قمری آژانس. تحویل آزمایش استخراج یخ منابع قطبی معروف به PRIME-1 به ناسا در جستجوی یخ در قطب جنوب ماه کمک می کند و برای اولین بار یخ را از زیر سطح برداشت می کند.

توماس زوربوچن ، مدیر دستیار علوم ناسا گفت: “ما همچنان به سرعت فروشندگان را از بین مجموعه فروشندگان CLPS خود انتخاب می كنیم تا محموله ها را در سطح ماه فرود بیاوریم ، كه نمونه كار ما برای ادغام نبوغ صنعت تجاری در تلاش های ما در ماه است.” “اطلاعاتی که ما از PRIME-1 و سایر ابزارهای علمی و فناوری هایی که به سطح ماه ارسال می کنیم ، به دست خواهیم آورد ، مأموریت های آرتمیس را با فضانوردان مطلع می کند و به ما کمک می کند درک بهتری داشته باشیم که چگونه می توان حضور پایدار ماه را ایجاد کرد.”

PRIME-1 روی ماه فرود می آید و تا 3 فوت (تقریباً 1 متر) زیر سطح تمرین می کند. با یك طیف سنج جرمی مقدار یخ موجود در نمونه در اثر تصعید از دست می رود زیرا یخ از یك ماده جامد به بخار در خلا محیط قمری تبدیل می شود. نسخه های تمرین PRIME-1 و طیف سنج جرمی مشاهده عملیات ماه یا MSolo نیز پرواز خواهند کرد معتبر، یک روبات متحرک که در سال 2023 به دنبال یخ در قطب جنوب قمری نیز خواهد بود. ناسا اولین زن و مرد بعدی را در قطب جنوب ماه سال آینده به زمین می اندازد.

وی گفت: “PRIME-1 به ما درک چشمگیری از منابع موجود در ماه و نحوه استخراج آنها می دهد.” جیم رویتر، مدیر همیار اداره ماموریت فناوری فضایی ناسا (STMD) در واشنگتن. “ارسال این محموله به ماه یک نمونه عالی از اجتماعات علمی و فناوری ما است که با شرکای تجاری ما برای توسعه فن آوری های موفقیت آمیز برای تحقق بخشیدن به اهداف مختلف در سطح ماه قدم می گذارند.”

برنامه توسعه تغییر بازی STMD PRIME-1 را تأمین می کند. رباتیک زنبور عسل از پاسادنا ، کالیفرنیا، در حال توسعه تمرین استخراج یخ است. ناسا مرکز فضایی کندی که در فلوریدا، با همکاری INFICON از سیراکیوز ، نیویورک، در حال توسعه طیف سنج جرمی است.

داده های PRIME-1 به دانشمندان در درک منابع موجود در ماه کمک می کند. PRIME-1 به جستجوی آب ناسا در قطب های ماه کمک می کند و از برنامه های آژانس برای ایجاد حضور پایدار انسان در ماه تا پایان دهه پشتیبانی می کند. استفاده زودهنگام PRIME-1 از مته و MSolo به افزایش احتمال عملکرد قابل اطمینان آن محموله ها در بستر موبایل VIPER در سال بعد کمک می کند.

از طریق ابتکار CLPS ، ناسا از شرکای تجاری خود استفاده می کند تا با اولین پروازهایی که برای سال آینده انجام می شود ، سریع ابزارهای علمی و فناوری را بر روی ماه فرود آورند. بخش کلیدی ناسا آرتمیس برنامه ، پروازهای CLPS مجموعه فعالیتهای رباتیک ماه را قبل از بازگشت انسان به ماه و همچنین در طول این دهه پشتیبانی می کند.

برای اطلاعات بیشتر به این آدرس مراجعه کنید:

http://www.nasa.gov/clps

منبع: ناسا

لینک های مربوطه

http://www.nasa.gov