کارخانه شراب سازی جدید کربن- خنثی Château Cantenac Brown

برای اینکه کارخانه شراب سازی جدید با چشم انداز طبیعی ترکیب شود ، در اطراف ساختمانهای موجود در زمین 220 هکتاری طراحی می شود و کاملاً از خاک خام و چوب طبیعی و تصفیه نشده از منطقه آکویتن اطراف ساخته می شود (در نتیجه صفر- رد پای کربن). دیوارهای سرداب با استفاده از روش ساختمانی باستانی و فشرده سازی رس و شن و ماسه به طور مستقیم به چلخانه ساخته خواهد شد. سقف کم شراب کارخانه شراب سازی با استفاده از همان روش ساخته شده است اروپا از این مقیاس و تنها باربر در جهان است.

کارخانه شراب سازی کاملاً از طریق نیروی گرانش انجام می شود ، بنابراین انگور به آرامی اداره می شود و اتاق گلدان ساخته شده از تعداد زیادی گلدان کوچک تشکیل می شود که امکان ترکیب با دقت بالا را فراهم می کند. بدون تهویه هوا و مصرف انرژی ، اینرسی حرارتی شراب خام خام فضای مطلوبی را برای اطمینان از تثبیت و پیری شراب فراهم می کند. قرار است کارخانه شراب سازی Château Cantenac Brown به موقع برای محصول سال 2023 به پایان برسد لوس خانواده امیدوار است که این به عنوان الگویی برای طراحی پایدار که می تواند با تغییرات آب و هوایی در دهه های آینده مقابله کند ، عمل کند.

درباره CHÂTEAU CANTENAC BROWN

کانتوناک براون ، رشد سوم بوردو ، یک ملک 220 هکتاری در منطقه مدوک ، توسط جان لوئیس براون، یک تاجر اسکاتلندی در سال 1806. قلعه به سبک تودور مشرف به خور ژیروند است و دارای یک پارک جنگلی است که توسط گوسفندان اسکاتلندی پرسه می زند.

148 هکتار از انگورهای اطراف قلعه در سراسر فلات Margaux و Cantenac پراکنده شده اند ، و آنها را به عنوان یکی از بهترین مکانهای استیشن Margaux در آورده است. تریستان لوس، یک زراعت شناس با اشتیاق به فن شناسی ، Château Cantenac Brown را با خانواده اش در سال خریداری کرد دسامبر 2019 و املاک را به طور مشترک با شراب ساز خوزه سانفینز اداره می کند.

اطلاعات بیشتر در https://www.cantenacbrown.com.

عکس – https://mma.prnewswire.com/media/1320236/Chateau_Cantenac_Brown.jpg
آرم – https://mma.prnewswire.com/media/1320235/Chateau_Cantenac_Brown_Logo.jpg

تماس: ماریان پارچه-LANVIN یا هند رابرتس در [email protected]

SOURCE Château Cantenac Brown

لینک های مربوطه

https://www.cantenacbrown.com