کریس کسیدی ، فضانورد ناسا ، خدمه خدمه با خیال راحت به زمین بازگشتند

واشنگتن، 21 اکتبر 2020 / PRNewswire / – فضانورد ناسا پس از 196 روز زندگی و کار در مدار زمین روی ایستگاه فضایی بین المللی کریس کسیدی از سومین مأموریت فضایی خود بازگشت چهارشنبه 21 اکتبر، با فضانوردان ایوان واگنر و آناتولی ایوانیشین از آژانس فضایی روسیه Roscosmos.

خدمه در ایستگاه را ترک کردند 7:32 عصر چهارشنبه EDT و درست در جنوب شهر Dzhezkazgan فرود آمد ، قزاقستان، در 10:54 شب (8:54 صبح قزاقستان زمان). آنها تحت معاینات پزشکی مقدماتی در محل فرود قرار می گیرند ، و سپس برای بازگشت به خانه جدا می شوند. کسیدی سوار هواپیمای ناسا می شود و به آنجا می رود هوستون، در حالی که واگنر و ایوانیشین به خانه خود به شهر استار پرواز می کنند ، روسیه.

در طی این آخرین ماموریت ، کسیدی به عنوان فرمانده اکسپدیشن 63 خدمت کرد و از اعضای خدمه SpaceX Demo-2 استقبال کرد رابرت بهنکن و داگلاس هرلی از ناسا – اولین فضانوردانی که از زمان بازنشستگی شاتل فضایی در سال 2011 به ایستگاه فضایی روی یک فضاپیمای آمریکایی از خاک آمریکا پرتاب شده اند.

کسیدی و بهنکن چهار راهپیمایی فضایی را در مجموع 23 ساعت و 37 دقیقه برای به روزرسانی باتری های ایستگاه انجام دادند. آخرین راهپیمایی فضایی برای هر دو فضانورد دهمین مکان بود ، و آنها را تنها دو فضانورد آمریکایی تشکیل می دهد که 10 راهپیمایی فضایی را انجام می دهند. کسیدی در حال حاضر 378 روز را در فضا سپری کرده است که پنجمین مرتبه در میان فضانوردان آمریکایی است.

وی در حالی که در ایستگاه بود ، به صدها آزمایش کمک کرد ، از جمله مطالعه تأثیر گرانش بر تکامل گاز الکترولیتی ، که حباب های ایجاد شده با استفاده از الکترولیز را بررسی می کند. جاذبه یک عامل کلیدی در ایجاد شناوری برای حباب ها است ، بنابراین ریز جاذبه امکان جدا کردن رشد حباب و مطالعه تأثیر آن در فرآیندها را فراهم می کند. استفاده از این روش برای درک بهتر چگونگی رشد حباب ها می تواند باعث بهبود دستگاه هایی مانند تحویل دارو از طریق لکه های پوستی کوچک و باند مانند شود.

کسیدی همچنین با Astrobe ، روبات های مکعبی شکل و پرواز آزاد که ممکن است روزی به فضانوردان در انجام وظایف معمول کمک کنند ، کار کرد و تحقیقاتی را برای آزمایش Onco-Selectors انجام داد ، که از قدرت جاذبه کوچک برای شناسایی روشهای درمانی هدفمند سرطان استفاده می کند.

وقتی کسیدی ، ایوانیشین و واگنر از ایستگاه فضایی خارج شدند ، اکسپدیشن 64 رسماً در ایستگاه با کیهان نورد Roscosmos شروع به کار کرد سرگئی ریژیکوف به عنوان فرمانده ایستگاه و ناسا خدمت می کند کیت روبینز و سرگئی کود سوورچکوف از روسکاسموس به عنوان مهندس پرواز خدمت می کنند.

در ماه نوامبر ، خدمه Expedition 64 قرار است از SpaceX Crew-1 ناسا استقبال کنند – فضانوردان ناسا مایکل هاپکینز، ویکتور گلاور، و شانون واکر، و فضانورد آژانس اکتشاف هوافضا ژاپن سوچی نوگوچی. Crew-1 اولین مأموریت طولانی مدت خواهد بود که به عنوان بخشی از برنامه خدمه تجاری ناسا پرواز می کند و بازگشت توانایی آمریکا برای پرتاب منظم فضانوردان از خاک ایالات متحده را نشان می دهد.

برای تقریباً 20 سال ، ایستگاه فضایی بین المللی به طور مداوم توسط فناوری های آزمایش فضانوردان ، انجام تحقیقات و توسعه مهارت های مورد نیاز برای کاوش در دورتر از زمین ، از جمله ماه و مریخ ، ساکن شده است. به عنوان یک تلاش جهانی ، 241 نفر از 19 کشور جهان از مقصد بی نظیر ریز جاذبه بازدید کرده اند که میزبان بیش از 3000 تحقیق علمی و آموزشی از محققان در 108 کشور و منطقه بوده است.

با دنبال کردن در مورد فعالیت های ایستگاه فضایی بیشتر بدانید @ایستگاه فضایی، و ISS_Rearch در توییتر ، حساب های ISS Facebook و ISS Instagram و وبلاگ ایستگاه فضایی.

منبع: ناسا

لینک های مربوطه

http://www.nasa.gov