کیت روبینز ، فضانورد ناسا ، همنوردان با خیال راحت به ایستگاه فضایی می رسند

واشنگتن، 14 اکتبر 2020 / PRNewswire / – فضانورد ناسا کیت روبینز و دو کیهان نورد روسی در ایستگاه فضایی بین المللی وارد شدند 14 اکتبر، بازگشت یک محقق پزشکی به آزمایشگاه مدار قبل از بیستمین سالگرد حضور بی وقفه انسان در فضا.

متصل شدن فضاپیمای سایوز MS-17 به ماژول Rassvet ایستگاه در 4:48 صبح EDT، پس از یک پرواز دو ساعته ، سه ساعته ، آوردن روبینز ، سرگئی ریژیکوف و سرگئی کود-اسورچکوف به آزمایشگاه مدار فضاپیمای سایوز چهارشنبه در 1:45 صبح (10:45 صبح قزاقستان زمان) از Cosmodrome بایکونور در قزاقستان.

روبینز ، ریژیکوف و کود سوورچکوف به فرمانده اعزامی 63 می پیوندند کریس کسیدی فضانوردان ناسا و Roscosmos آناتولی ایوانیشین و ایوان واگنر، که از ماه آوریل در داخل مجموعه بودند. تلویزیون ناسا و وب سایت آژانس از ابتدای دهانه دریچه به صورت زنده پوشش می دهند 6 صبح.

هنگامی که اکسپدیشن 64 آغاز می شود ، ریجیکوف فرمانده می شود چهارشنبه 21 اکتبر، با عزیمت کسیدی ، واگنر و ایوانیشین به دنبال شش ماه اقامتشان. مراسم تغییر فرماندهی با همه اعضای خدمه برنامه ریزی شده است سه شنبه ، 20 اکتبر در 4:15 بعد از ظهر و به صورت زنده در تلویزیون ناسا و وب سایت آژانس پخش خواهد شد.

این دومین پرواز فضایی برای روبینز و ریژیکوف و اولین پرواز کود-سرورکوف است که به مدت شش ماه در داخل پاسگاه زندگی و کار خواهد کرد. این سه نفر در زمینه توسعه فناوری ، علوم زمین ، زیست شناسی ، تحقیقات انسانی و سایر موارد تحقیق خواهند کرد.

در طی اولین پرواز فضایی روبینز در سال 2016 ، او اولین کسی شد که DNA را در فضا توالی می دهد. روبینز لیسانس زیست شناسی مولکولی را از دانشگاه دریافت کرد دانشگاه کالیفرنیا ، سن دیگو، و دکترای زیست شناسی سرطان از دانشگاه استنفورد گروه بیوشیمی دانشکده پزشکی و گروه میکروبیولوژی و ایمونولوژی ، پالو آلتو ، کالیفرنیا.

تحقیقات انجام شده در زمینه گرانش ناسا به ناسا کمک می کند تا برای انجام مأموریت های طولانی مدت به ماه و مریخ آماده شود و به بهبود زندگی روی زمین کمک می کند.

در حین اکسپدیشن 64 ، با ورود Crew-1 به کشتی SpaceX Crew Dragon در اولین ماموریت تجاری عملیاتی به ایستگاه فضایی ، خدمه چهار عضو دیگر رشد می کنند و توانایی پرتاب منظم انسانها از آمریکا را برای اولین بار از زمان بازنشستگی باز می گردانند. برنامه شاتل فضایی در سال 2011. Crew-1 در حال حاضر برای پرتاب در ماه نوامبر هدف قرار گرفته است.

با نزدیک شدن ایستگاه فضایی بین المللی به بیستمین سالگرد حضور مداوم انسان ، فضانوردان همچنان به آزمایش فن آوری ها ، انجام علوم و توسعه مهارت های لازم برای کاوش در دورتر از زمین در آزمایشگاه در حال چرخش ادامه می دهند. به عنوان یک تلاش جهانی ، 241 نفر از 19 کشور از مقصد بی نظیر ریز جاذبه بازدید کرده اند که میزبان بیش از 3000 تحقیق تحقیقاتی و آموزشی از محققان در 108 کشور و منطقه بوده است.

Rubins را در طول ماموریت فضایی خود در فیس بوک و اینستاگرام دنبال کنید.

با دنبال کردن در مورد فعالیت های ایستگاه فضایی بیشتر بدانید @ایستگاه فضایی، و ISS_Rearch در توییتر ، و همچنین حساب های ISS Facebook و ISS Instagram و وبلاگ ایستگاه فضایی.

منبع: ناسا

لینک های مربوطه

http://www.nasa.gov