Byrna Technologies بسته تشویقی را برای مدیر عامل و سایر کارمندان اصلی مجاز می داند

ANDOVER ، توده، 30 اکتبر 2020 / PRNewswire / – Byrna Technologies Inc. (OTCQB: BYRN) (CSE: BYRN) (“Byrna” یا “شرکت”) اعطای واحدهای سهام محدود (“RSU”) به برایان گانز، مدیر ارشد اجرایی آن (“مدیر عامل”) و سایر کارمندان اصلی و اعطای سهام محدود به مدیران به عنوان غرامت جزئی برای خدمات ارائه شده با انقضا شرایط فعلی آنها در 19 نوامبر 2020.

با توجه به مصوبات نظارتی قابل اجرا ، رضایت از شرایط قرارداد و تصویب برنامه حقوق صاحبان سهام در جلسه سالانه بعدی شرکت (“جلسه سهامداران سهام”) ، شرکت صدور (i) 6،735،000 RSU را برای 11 فرد تأیید کرده است کارمندان ، (ii) 180،833 سهم سهام محدود برای 7 مدیر غیر کارمند صادر شود ، (III) 9،000،000 RSU به آقای Ganz و (IV) 83،000 گزینه برای خرید سهام عادی (با قیمت تمرینی از 1.50 دلار در هر سهم) به یک مشاور. کلیه کمکهای مالی مطابق با برنامه حقوق صاحبان سهام سال 2020 شرکت است که توسط هیئت مدیره تصویب شده است و قرار است توسط سهامداران در جلسه سهامداران سهام رأی داده شود 19 نوامبر 2020. RSU های اعطا شده به آقای گانز منوط به تأیید توافق نامه استخدامی سهامداران در جلسه آینده سهام داران هستند و فقط پس از اتمام یک دوره خدمات قراردادی سه ساله ، و فقط در حدی که اهداف تعیین شده سهام سهام محقق شده باشد ، جریمه می شوند. برای جزئیات کامل ، لطفاً به قرارداد کار که قبلاً به عنوان نمایشگاه شرکت در فرم 8-K مورخ ثبت شده ، مراجعه کنید 14 سپتامبر 2020. RSU هایی که به سایر کارمندان اعطا می شوند نیز حاوی محرک های واگذاری براساس قیمت سهام شرکت هستند و قبل از واگذاری اعتبار به سه سال خدمت از تاریخ موثر بودن آنها نیاز دارند. کمک هزینه های RSU که برای سه افسر تأیید شده باشند تا زمان تکمیل 90 روز خدمت با شرکت م respectiveثر نخواهند بود. گزینه هایی که به مشاور اعطا می شود در مدت یک سال اولیه توافق نامه مشاوره واگذار می شود و مدت آن دو سال خواهد بود.

آقای گانز اظهار داشت: “ما خوشحالیم كه هیئت مدیره برنامه جدید سهام عدالت 2020 را اجرا كرده است.” “انواع گزینه های جبران خسارت ارائه شده در این طرح ، ما را در جذب و نگهداری پرسنل با کیفیت بالا و ایجاد انگیزه برای آنها با همسوی سازی منافع آنها با منافع سهامدارانمان در افزایش ارزش سهامداران بلند مدت ، در اختیار ما قرار می دهد.”

این شرکت همچنین اعلام کرد که 1،140،000 حکم معوق صادر شده را به دارندگان اعلام کرده است 22 اکتبر 2018، (“ضمانت نامه”) مبنی بر اینکه اگر پس از گذشت دو سال قیمت سهام بالاتر از دلار آمریکا بسته شود ، از حق فسخ زودهنگام خود در قالب ضمانت نامه ای در ضمانت نامه استفاده می کند. 0.35 دلار برای بیست روز تجارت متوالی. انتظار می رود رزمایش ضمانت نامه تا حداکثر درآمد حاصل شود 285000 دلار برای شرکت در پایان سه ماهه 30 نوامبر 2020.

درباره Byrna Technologies Inc.
Byrna یک شرکت فناوری است که در زمینه تولید ، ساخت و فروش تجهیزات و مهمات نوآورانه کمتر کشنده تخصص دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرکت ، لطفا به وب سایت شرکت مراجعه کنید اینجا یا سایت روابط سرمایه گذاران شرکت اینجا.

اطلاعات رو به جلو
این نسخه خبری شامل “اظهارات آینده نگرانه” به معنای قوانین اوراق بهادار ایالات متحده و کانادا است. تمام اظهارات مندرج در این خبرنامه ، غیر از اظهارات واقعیت فعلی و تاریخی ، آینده نگر هستند. اغلب ، اما نه همیشه ، عبارات آینده نگر را می توان با استفاده از کلماتی مانند “برنامه” ، “انتظار” ، “قصد” ، “پیش بینی” و “اعتقاد” و اظهاراتی که برخی اقدامات ، رویدادها یا نتایج ممکن است مشخص کرد “،” می تواند “،” می خواهد “،” باید “،” ممکن است “،” رخ دهد “یا” حاصل شود “یا” گرفته خواهد شد ” اظهارات رو به جلو شامل شرح مواردی است که در حال حاضر اتفاق می افتد و ممکن است در آینده ادامه یابد. بیانیه های آینده نگر در این خبر شامل مزایای پیش بینی شده از برنامه جبران حقوق صاحبان سهام 2020 و کمک های مالی اوراق بهادار به توانایی شرکت در حفظ و تشویق پرسنل و مدیران با کیفیت بالا و درآمد مورد انتظار از تمرینات حکم در پایان یک چهارم 30 نوامبر، 2020. اظهارات آینده نگر تضمینی برای نتایج یا رویدادهای آینده نیستند و نمی توانند باشند. اظهارات آینده نگر ، از جمله موارد دیگر ، بر اساس نظرات ، پیش فرض ها ، برآوردها و تحلیل ها استوار است ، اگرچه در تاریخ ارائه اطلاعات آینده نگرانه توسط شرکت منطقی ارزیابی می شود ، اما ذاتاً در معرض خطرات قابل توجه ، عدم قطعیت ، احتمالی و سایر موارد است عواملی که ممکن است باعث شوند نتایج واقعی و رویدادها با آنچه بیان شده یا ضمنی است از نظر مادی متفاوت باشند.

هر تعداد از عوامل خطر می تواند نتایج واقعی ما را تحت تأثیر قرار دهد و باعث تفاوت اساسی آنها با آنچه در بیانیه های آینده نگرانه بیان شده یا ضمنی می شود ، از جمله ، اما نه محدود به: عدم حفظ پرسنل با کیفیت از جمله اختلال در کار مشاغل به دلیل همه گیر بودن مداوم ، رکود در تجارت یا اقتصاد که بر نیازهای آینده کارمندان و استخدام ها تأثیر می گذارد ، تغییر در جهت کسب و کار ، قطع پوشش بیمه ای شرکت یا مزایای کارکنان ، کاهش قیمت سهام شرکت ، تغییر در سیاست اقلیم یا قوانین و مقررات قابل اعمال در مورد مشاغل ، نتایج مالی یا سایر رویدادهایی که س questionsالاتی را درباره رشد مداوم شرکت یا چشم انداز آن یا سایر عوامل یا رویدادها از جمله تغییر در وضعیت نظارتی یا رقابتی ایجاد می کند که می تواند منجر به گردش کارمند یا مدیر شود یا تأثیر منفی بگذارد چشم انداز شرکت یا قیمت سهام. ترتیب نمایش این فاکتورها نباید به گونه ای باشد که اهمیت نسبی یا اولویت آنها را نشان دهد. ما هشدار می دهیم که این عوامل ممکن است جامع نباشد ، بنابراین ، به هیچ یک از گزاره های آینده نگر که در این مقاله موجود است نباید به عنوان پیش بینی نتایج واقعی اعتماد کرد. سرمایه گذاران باید این عوامل و سایر عوامل مربوطه را از جمله عوامل خطر در قسمت I ، مورد 1A در فرم 10-K جدیدترین پرونده ما و پرونده های بعدی در کمیسیون بورس و اوراق بهادار (“SEC”) به دقت بررسی کنند ، در صورتی که پیش بینی غیرممکن است یا همه این عوامل یا خطرات را شناسایی کنید ، نباید لیست فوق یا خطرات مشخص شده در پرونده های SEC ما را به عنوان یک بحث کامل در مورد تمام خطرات یا عدم قطعیت های احتمالی در نظر بگیرید ، و نباید به اطلاعات آینده نگر اعتماد بیجا کند. شرکت هیچ گونه تعهدی در جهت بروزرسانی یا تجدید نظر در هرگونه اطلاعات آینده نگر ، به استثنای مواردی که در قانون قابل اجرا لازم است ، ندارد.

منبع Byrna Technologies Inc.

لینک های مربوطه

https://byrna.com/