تقاضای پلاتین با کسری 1.2 مگاهرتز در حال حاضر در سال 2020 از عرضه بالاتر است

لندن، 18 نوامبر 2020 / PRNewswire / –

  • پیش بینی سال 2020 نشان می دهد که عرضه 18 درصد ، تقاضا فقط 5 درصد و کسری -1202 دلار کاهش دارد
  • پیش بینی اولین 2021 نشان می دهد که عرضه 17٪ ، تقاضا 2٪ و کسری -224 دلار افزایش یافته است
  • بازیابی Q3 2020 قوی با کاهش قفل کالا ─ عرضه 48٪ ، تقاضا 75٪ افزایش
  • پیش بینی تقاضای سرمایه گذاری در سال 2020 را در مورد ریسک جهانی بالا و نقش کلیدی پلاتین در اقتصاد هیدروژن ثبت کنید
  • تقاضا برای جواهرات چینی برای سال 2021 برای اولین بار در هفت سال گذشته پیش بینی می شود
  • سومین کسری سالانه متوالی پلاتین در سال 2021 پیش بینی می شود

شورای جهانی سرمایه گذاری پلاتین (WPIC) امروز 25 مورد را منتشر کردهفتم نسخه آن فصلنامه پلاتین برای سه ماهه سوم سال 2020 ، که همچنین شامل اولین پیش بینی برای سال 2021 است.

علیرغم بهبود سه ماهه سه ماهه تأمین معدن و بازیافت ، بازگشت ستاره ای تقاضای خودرو و تقاضای پایدار سرمایه گذاری برای فلزات گرانبها ، از جمله پلاتین ، تقاضای پلاتین Q3’20 را بسیار بالاتر از عرضه افزایش داد و سه ماهه را با کسری مواجه کرد. -709 koz. پیش بینی می شود کسری بودجه در سال 2020 کمی بیش از 1.2 میلیون اونس باشد ، در حالی که پیش بینی سال 2021 کسری پیش بینی -224 دلار است.

به طور کلی ، Q3’20 با بهبود شرایط اقتصادی جهانی در مقایسه با نیمه اول سال 2020 ، بخشهای بزرگی از بازار ، هم عرضه و هم تقاضا ، به سطح عملیاتی تقریباً قبل از COVID-19 بازگشت.

عرضه کل پلاتین در Q3’20 نسبت به Q3’19 5٪ کاهش داشت. در مقایسه با 36٪ سقوط سالانه در Q2’20 نسبتاً متوسط ​​است. با افزایش ظرفیت ظرف سه ماهه گذشته ، میزان عرضه معدن در 4٪ (-66 كیلوگرم) از سطح Q3’19 رشد كرد. با این حال ، پیش بینی کل تأمین معدن برای سال 2020 به دلیل خاموش شدن معادن مربوط به COVID-19 و c.-900 به دلیل تأثیر قطعی نیروگاه مبدل در نیمه اول ، که با اعلامیه اخیر در مورد قطعی مشابه در دو ماه آخر سال 2020 همراه شده است. آخرین قطعی به تنهایی عرضه c.-350 koz امسال را کاهش می دهد.

تقاضای سرمایه گذاری برای پلاتین موشک است و قرار است همچنان بالا بماند

تقاضای سرمایه گذاری به طور قابل توجهی در Q3’20 افزایش یافته است ، که سالانه 291٪ افزایش یافته است (730++) ، با افزایش قابل توجهی در سال از تقاضای ETF (افزایش 336+ درجه سانتیگراد) و تقاضای نوار و سکه (افزایش +42 koz) این امر با افزایش سهام در اختیار صرافی ها (در درجه اول سهام انبارهای تأیید شده NYMEX) که هر ساله 355+ دلار افزایش داشتند ، ادامه یافت ، زیرا بانک های بازارساز به افزایش سطح سهام خود ادامه می دهند. تقاضای سرمایه گذاری انتظار می رود در سال 2020 32٪ (406+ کال) رشد کند ، زیرا فلزات گرانبها از جمله پلاتین همچنان یک گزینه جایگزین جذاب هستند که از تخفیف عمیق پلاتین برای طلا پشتیبانی می شود. پیش بینی افزایش 123 درصدی سرمایه گذاری در سکه و سکه برای سال 2020 پیش بینی شده است و تقاضا با توجه به استانداردهای تاریخی تا سال 2021 همچنان بالا خواهد بود.

تقاضا برای خودرو در سه ماهه سه ماهه 70 درصد با پیش بینی رشد 24 درصدی سالانه در سال 2021 70 درصد پس می رود

علیرغم نیازهای محل کار COVID-19 در گیاهان که ظرفیت آنها در جهان تأثیر دارد ، تقاضای وسایل نقلیه متمرکز و مشوق ها در اروپا و در سایر نقاط رشد تولید جهانی خودرو را به دنبال داشت. در نتیجه ، تقاضای خودرو برای پلاتین در Q3’20 فقط 3٪ کمتر از Q3’19 بود. تصویب زودهنگام توسط برخی از شهرها و استانهای چین 6 قانون برای وسایل نقلیه سبک و افزایش نیازهای انطباق وسایل نقلیه سنگین با اره چین VI چین رشد تقاضای اتوماتیک پلاتین در Q3’20 از 68٪ (+30 koz) از سال گذشته.

پیش بینی می شود افزایش سالانه 24 درصدی (575+ کالایی) سالانه تقاضای جهانی خودرو برای پلاتین به دلیل اینکه تولید خودروهای سبک 15 درصد افزایش یابد و تولید خودروهای سنگین 5 درصد رشد کند. افزایش بار برای پاسخگویی به میزان آلایندگی دقیق تر نیز به نفع تقاضای پلاتین است. همچنین احتمال استفاده برخی از پلاتین ها به جای پالادیم در اتوکاتالیست های بنزین و تغییر برخی از پالادیوم به پلاتین در سیستم های پس از تصفیه دیزل نیز وجود دارد. جایگزینی در موتورهای بنزینی به طور عمده در انتظار می رود چین و آمریکای شمالی در سال 2021 قیمت پالادیوم بیش از حد باقی مانده است 1000 دلار در هر اونس بالاتر از پلاتین ، انگیزه بالایی را برای جایگزینی حفظ می کند ، به ویژه که سود خودروسازان از فروش کمتری رنج می برد.

پیش بینی تقاضای جواهرات چینی برای اولین بار در هفت سال گذشته در سال 2021 افزایش می یابد

تقاضای جهانی جواهرات پلاتین در Q3’20 با کاهش محدودیت های مربوط به بیماری همه گیر ، با افزایش 14 درصدی (29+ koz) در سه ماهه چهارم با 27 درصد بازگشت چین. با توجه به سال 2021 ، پیش بینی می شود که تقاضای جهانی جواهرات 13٪ (246++) افزایش یابد ، در حالی که رشد رشد دو رقمی در همه مناطق وجود دارد

قیمت پایین پلاتین باعث واردات شدید پلاتین به داخل شد چین در ماه های ابتدایی همه گیر COVID-19 توسط تولید کنندگان جواهرات. مانند چین انتظار می رود دولت پروتکل های موفقیت آمیز مهار ویروس خود را حفظ کند ، انتظار می رود که مصرف همچنان بهبود یابد ، با تقاضای جواهرات پلاتین انتظار می رود در سال 2021 با 13 درصد افزایش (107+ کلوزآپ) – اولین افزایش سالانه از سال 2013.

پل ویلسون، مدیرعامل شورای جهانی سرمایه گذاری پلاتین اظهار داشت: “تحولات در سه ماهه سه ، از جمله بهبودهای V شکل در بازارهای خودرو ، ریسک مربوط به همه گیری ، تقاضای سرمایه گذاری فلزات گرانبها و کاهش شدید عرضه ، همه به کسری پیش بینی شده 1.2 میلیون اونس در سال 2020 و کسری 224 کسری در سال 2021 کمک کرده اند. .

“همانطور که اکنون هزینه اقتصادی همه گیری را در نظر گرفتیم ، پلاتین در ارائه راه حلهای دیگر نقش دارد. س Quesالاتی در مورد سرعت انتقال ما از موتور احتراق داخلی به وسایل نقلیه الکتریکی و مبالغ هنگفت مورد نیاز برای حمایت از از آنجا که مقابله با تغییرات اقلیمی به عنوان یک اولویت اساسی باقی مانده است ، تمرکز بر هزینه کاهش CO است2 70 کشور را متقاعد کرده است ، به علاوه اتحادیه اروپا و چین، برای شناسایی هیدروژن سبز به عنوان بهترین مسیر برای دكربون سازی. اکنون با استراتژی ها و سیاست هایی که برای اطمینان از پیشرفت اقتصاد هیدروژن طی 15 سال آینده به کار گرفته می شود ، به نقطه ای رسیده ایم که از کربن زدایی و هیدروژن در همان دم استفاده می شود.

“پلاتین در تولید هیدروژن سبز و در پیل های سوختی وسایل نقلیه الکتریکی نقش اساسی دارد. رشد تقاضای مواد از 5 تا 10 سال آینده محقق می شود. با این حال ، علاقه بسیاری از سرمایه گذاران ، که قبلا پلاتین را در نظر نگرفته بودند ، ، با توجه به این زیربنای استراتژیک تقاضای طولانی مدت برای این فلز منحصر به فرد شده است. وقتی این سرمایه گذاران با یک نگاه دقیق تر ، می بینند که تخفیف عمیق پلاتین به طلا و پالادیوم و مقرون به صرفه بودن و کاهش میزان CO2 از پیشرانه دیزلی ترکیبی ملایم احتمال رشد تقاضای سرمایه گذاری را تا حد زیادی افزایش می دهد.

“پاسخ قیمت پلاتین برای رسیدگی به تخفیف آن برای طلا و پالادیوم کندتر از حد انتظار در سال جاری بوده است. ما بر این باوریم که وقفه ای که در بازار آتی پلاتین اتفاق افتاد ، در ابتدا ناشی از محدودیت های حمل و نقل مربوط به همه گیری ، به این کمک کرده است. پاسخ بی حس

“یکی دیگر از پیامدهای غیرمستقیم COVID-19 را می توان در پیش بینی رشد جواهرات پلاتین در مشاهده کرد چین. تولید کنندگان جواهرات در چین به یاد بیاورید سود حاصل از خرید فلزات آنها در سال 2009 برای افزایش سهامشان با سقوط قیمت پلاتین. آنها سطح سهام را در طی کاهش قیمت همه گیر مبتنی بر ماه مارس افزایش دادند. تولید ، تبلیغ و فروش قفل های جواهرات پلاتین به ارزش آن تخفیف ، حاشیه بهتری نسبت به طلا به تولیدکنندگان و خرده فروشان ارائه می دهد. با توجه به کاهش تقاضای جواهرات پلاتین از هفت سال گذشته ، این واقعیت که پیش بینی می شود در سال 2021 افزایش یابد ، خبر خوبی است.

“گزارش امروز 25 استهفتم نسخه فصلنامه پلاتین ما و یک نقطه عطف در تاریخ سازمان ما است. تعهدی که ما در سال 2014 برای ارائه بینش عملی به سرمایه گذاران متعهد شدیم ، مطمئناً در سال 2020 مورد آزمایش قرار گرفته است و ما منتظریم بینش معنادار و ارزشمندی را برای 25 نسخه بعدی و بعد از آن برای همه ذینفعان فراهم کنیم.

سلب مسئولیت

نه شورای سرمایه گذاری جهانی پلاتین و نه Metals Focus از طرف هیچ مقام نظارتی مجاز به مشاوره سرمایه گذاری نیستند. هیچ چیزی در این سند در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره سرمایه گذاری یا پیشنهاد فروش یا توصیه به خرید هرگونه اوراق بهادار یا ابزار مالی تفسیر شود و همیشه باید قبل از سرمایه گذاری به دنبال مشاوره حرفه ای مناسب باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر ، به سایت www.platinuminvestment.com مراجعه فرمایید

SOURCE شورای سرمایه گذاری جهانی پلاتین (WPIC)