تلویزیون NASA به Air Sentinel-6 Michael Freilich راه اندازی ، فعالیت های پیش از راه اندازی

واشنگتن، 13 نوامبر 2020 / PRNewswire / – ناسا هدف قرار می دهد 12:17 بعد از ظهر EST (9:17 صبح PST) شنبه ، 21 نوامبر، برای پرتاب Sentinel-6 مایکل فریلیچ ماهواره ، اولین ماهواره از دو ماهواره یکسان است که با فاصله 5 سال به مدار زمین می رود تا حداقل در دهه آینده مشاهدات سطح دریا را ادامه دهد.

پوشش پرتاب زنده در در آغاز می شود 11:45 صبح EST (8:45 صبح PST) ، در تلویزیون ناسا و وب سایت آژانس ، با قبل از جلسه و توجیهات علمی روز قبل 20 نوامبر.

سنتینل -6 مایکل فریلیچ با موشک SpaceX Falcon 9 از Space Launch Complex 4 در پایگاه نیروی هوایی Vandenberg (VAFB) در مدار قرار خواهد گرفت کالیفرنیا. این پرتاب توسط برنامه خدمات راه اندازی ناسا مستقر در آژانس مدیریت می شود مرکز فضایی کندی که در فلوریدا. آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا در جنوب کالیفرنیا سهم آژانس را در این مأموریت مدیریت می کند.

Sentinel-6 مایکل فریلیچ ماهواره به افتخار مدیر سابق بخش علوم زمین ناسا نامگذاری شده است ، که در پیشرفت اندازه گیری اقیانوس های فضایی نقش مهمی داشت. این آخرین ماهواره رصد سطح دریا ایالات متحده و اروپا ، Jason-3 است که در سال 2016 پرتاب شد و در حال حاضر مشاهدات با دقت و به موقع توپوگرافی اقیانوس جهانی را ارائه می دهد.

ماموریت Sentinel-6 / Jason-CS (تداوم خدمات) ، متشکل از Sentinel-6 مایکل فریلیچ و ماهواره های Sentinel-6B به طور مشترک توسط ESA (آژانس فضایی اروپا) ، سازمان اروپایی برای بهره برداری از ماهواره های هواشناسی (EUMETSAT) ، ناسا و اداره ملی اقیانوسی و جوی (NOAA) ، با حمایت مالی از اروپا ، در حال توسعه است. کمیسیون و پشتیبانی از فرانسه مرکز ملی مطالعات فضایی (CNES).

ماموریت Sentinel-6 / Jason-CS بخشی از کوپرنیکوس ، برنامه رصد زمین در اتحادیه اروپا است که توسط کمیسیون اروپا اداره می شود. در ادامه میراث مأموریت های سری جیسون ، Sentinel-6 / Jason-CS با جمع آوری اندازه گیری های دقیق ارتفاع سطح دریا برای بیش از 90٪ اقیانوس های جهان ، و ثبت اطلاعات مهم برای اقیانوس شناسی عملیاتی ، هواشناسی دریایی و مطالعات اقلیمی. سنتینل -6 مایکل فریلیچ دوقلو ، Sentinel-6B ، قرار است در سال 2025 راه اندازی شود.

سهم ناسا در ماموریت Sentinel-6 / Jason-CS سه ابزار علمی برای هر دو ماهواره است: رادیو متر مایکروویو پیشرفته ، سیستم ماهواره ای ناوبری جهانی – رادیو پنهان سازی و آرایه بازتابنده لیزری. ناسا همچنین به خدمات پرتاب ، سیستم های زمینی پشتیبانی از عملکرد ابزارهای علمی ناسا ، پردازشگرهای داده های علمی برای دو مورد از این ابزارها و پشتیبانی از اعضای ایالات متحده تیم بین المللی علم توپوگرافی سطح اقیانوس کمک می کند.

به دلیل بیماری همه گیر ویروس کرونا (COVID-19) ، تمام مشارکت رسانه ها در کنفرانس های خبری از راه دور خواهد بود. برای هر جلسه توجیهی یک پل تلفنی ارائه می شود. مهلت درخواست رسانه برای اعتبار سنجی برای این پرتاب به پایان رسیده است ، اما اطلاعات بیشتر در مورد اعتباربخشی رسانه با تماس با ما در دسترس است [email protected].

پوشش کامل ماموریت به شرح زیر است (در تمام اوقات شرقی):

جمعه ، 20 نوامبر

03:30. – جلسه توجیهی علمی Sentinel-6 Michael Freilich با شرکت کنندگان زیر:

 • کارن سنت ژرمن، مدیر ، بخش علوم زمین ناسا
 • کریگ دونلون، دانشمند پروژه ، ESA
 • رمکو شاررو، دانشمند پروژه ، EUMETSAT
 • جاش ویلیس، دانشمند پروژه ، JPL
 • دیردر بیرن، اقیانوس شناس ، NOAA
 • لوان تامپسون، اقیانوس شناس ، دانشگاه واشنگتن

رسانه هایی که مایلند در طی جلسات علمی س questionsالاتی بپرسند ، باید نام و نام خانوادگی خود را از طریق آنها ارائه دهند ساعت 2:30 بعد از ظهر EST (11:30 صبح PST) بر 20 نوامبر، به Rexana Vizza در [email protected] یا با شماره تلفن های 818-393-1931 تماس بگیرید. مدارک معتبر رسانه لازم است. همچنین ممکن است سوالات از طریق شبکه های اجتماعی با هشتگ #SeeingTheSeas (سینی ها) مشاهده شود.

ساعت 5 عصر – Sentinel-6 Michael Freilich کنفرانس خبری پیش از شروع با شرکت کنندگان زیر:

 • توماس زوربوچن، مدیر دستیار اداره ماموریت علمی ، ستاد ناسا
 • یوهان-دیتریش وارنر ، مدیر کل ، ESA (اظهارات از پیش ضبط شده)
 • پیرریک ویلومیر ، مدیر پروژه ، ESA
 • تیم دان، مدیر راه اندازی ناسا ، برنامه خدمات راه اندازی ، کندی
 • Parag Vaze، مدیر پروژه ، JPL
 • جولیانا شیمن، مدیر برنامه خدمات راه اندازی ناسا ، SpaceX
 • سرهنگ آنتونی مستالیر، فرمانده ، 30 امین بال فضایی و پرتاب غربی و محدوده آزمایش ، VAFB
 • سروان جان اوت، افسر هواشناسی ، سی امین بال فضایی ، VAFB

رسانه هایی که می خواهند در جریان جلسات قبل از شروع س questionsال بپرسند ، باید نام و وابستگی خود را با ارائه دهند 16:00. EST (13:00. PST) جمعه ، 20 نوامبر، به Rexana Vizza در [email protected] یا با شماره تلفن های 818-393-1931 تماس بگیرید. مدارک معتبر رسانه لازم است. همچنین ممکن است سوالات از طریق شبکه های اجتماعی با هشتگ #SeeingTheSeas (سینی ها) مشاهده شود.

ساعت 7:30 عصر – پوشش تلویزیونی ناسا پیش از پخش با نمایش ناسا اج آغاز می شود

این برنامه از تلویزیون NASA و همچنین صفحه Facebook NASA Edge Facebook و کانال Youtube پخش خواهد شد.

شنبه ، 21 نوامبر

11:45 صبح – پوشش پرتاب زنده تلویزیون ناسا آغاز می شود

فقط صوت کنفرانس های خبری و پوشش پرتاب در مدارهای “V” ناسا انجام می شود که با شماره گیری 321-867-1220 ، -1240 ، -1260 یا -7135 می توان به آنها دسترسی پیدا کرد. در روز پرتاب ، “مأموریت صوتی” ، فعالیتهای شمارش معکوس هادی پرتاب بدون شرح راه اندازی تلویزیون ناسا ، در تاریخ 321-867-7135 انجام می شود.

سایر فعالیتهای رسانه ای

درخواست مصاحبه

اعضای رسانه به دنبال مصاحبه با Sentinel-6 هستند مایکل فریلیچ راه اندازی باید یک درخواست رسانه در http://bit.ly/s6mf-media-quest ارسال کند. JPL همچنین از اتاق خبر در پشتیبانی می کند لمپوک ، کالیفرنیا، جایی که اعضای رسانه در منطقه پرتاب ممکن است یک روز قبل از راه اندازی و روز راه اندازی درخواست مصاحبه حضوری (مطابق با محدودیت های ایمنی ویروس کرونا) کنند. در صورت تمایل به مصاحبه حضوری ، لطفاً در فرم درخواست رسانه توجه داشته باشید. لومپوک اتاق خبر همچنین فضایی را برای گزارشگران پس از راه اندازی (مطابق با محدودیت های ایمنی ویروس کرونا) فراهم می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اتاق خبر یا مصاحبه ها ، لطفا با شماره تلفن 51111-518 818 تماس بگیرید.

مجازی ناسا اجتماعی

در حالی که مقدمات پرتاب را به پایان می رسانیم ، ما خوشحال می شویم که از عموم مردم برای پیوستن به ناسا اجتماعی مجازی (https://fb.me/e/1bC2vFNls) دعوت می کنیم. در جریان آخرین فعالیتهای مأموریت باشید. با اعضای تیم NASA ، NOAA ، ESA و EUMETSAT در زمان واقعی تعامل داشته باشید. و پرتاب موشک SpaceX Falcon 9 را که باعث تقویت Sentinel-6 می شود ، تماشا کنید مایکل فریلیچ برای سفر خود به مدار # دیدن دریاها بروید

گذرنامه راه اندازی مجازی

برای پر کردن گذرنامه راه اندازی مجازی خود چاپ ، تا بزنید و آماده شوید. تمبرها پس از راه اندازی برای همه ثبت نام کنندگان (که از طریق Eventbrite ثبت نام ایمیل ارسال می کنند) از طریق ایمیل ارسال می شود. گذرنامه اکنون در دسترس است:

https://go.nasa.gov/364lPIt

در رسانه های اجتماعی تماشا و درگیر شوید

با این مأموریت در شبکه های اجتماعی در ارتباط باشید و با استفاده از هشتگ #SeeingTheSeas به مردم اطلاع دهید که شما آن را در توییتر ، فیس بوک و اینستاگرام دنبال می کنید و این حساب ها را برچسب گذاری کنید:

توییتر: NASA، NASAEarth، NASA_JPL، NASASocial، ESA، ESA_EO، EU_Commission، NOAA، CNES، Eumetsat، CopernicusEU، defis_eu SpaceX، NASA_LSP، @ NASA360، 30thSpaceWing

فیس بوک: NASA ، NASA JPL ، NASA Earth ، NASA LSP ، 30thSpaceWing

اینستاگرام: NASA ، NASAJPL ، NASAEarth ، Vandenberg_AFB

برای اطلاعات بیشتر به این آدرس مراجعه کنید:

https://www.nasa.gov/sentinel-6

https://www.esa.int/Sentinel-6

https://edefis.eu/CopernicusFactsheets

کیت مطبوعاتی سنتینل -6 ناسا:

https://www.jpl.nasa.gov/news/press_kits/sentinel-6/

منبع: ناسا

لینک های مربوطه

http://www.nasa.gov