مجموعه تلویزیونی ناسا برای راهپیمایی فضایی روسیه

واشنگتن، 12 نوامبر 2020 / PRNewswire / – دو کیهان نورد روسی برای انجام یک راهپیمایی فضایی که مقدمات ورود ماژول تحقیقاتی جدید روسیه را آغاز می کند ، چهارشنبه 18 نوامبر به خارج از ایستگاه فضایی بین المللی می روند.

اعزامی 64 فرمانده سرگئی ریژیکوف و مهندس پرواز سرگئی کود-اسورچکوف، هر دو آژانس فضایی روسیه Roscosmos ، از ایستگاه فضایی از طریق ماژول Poisk در سمت فضایی قسمت روسی ایستگاه برای پیاده روی فضایی خارج می شوند ، که انتظار می رود حداکثر شش ساعت طول بکشد. فضانورد ناسا کیت روبینز به فضانوردان کمک خواهد کرد تا لباس خود را بپوشانند و پیشرفت آنها را کنترل کنند.

پوشش مستقیم پیاده روی فضایی روسیه از ساعت آغاز خواهد شد 8:30 صبح EST در تلویزیون ناسا و وب سایت آژانس. انتظار می رود راهپیمایی فضایی حدوداً آغاز شود 9.30 صبح.

ریژیکوف ، خدمه خارج از حفره 1 (EV1) تعیین شده ، لباس فضایی روسی اورلان با راه راه قرمز و کود-اسورچکوف یک لباس فضایی با نوارهای آبی به عنوان عضو خدمه فوق العاده 2 (EV2) می پوشد. این چهل و هفتمین پیاده روی فضایی روسیه برای مونتاژ و نگهداری ایستگاه خواهد بود.

در طول راهپیمایی فضایی ، Ryzhikov و Kud-Sverchkov ابتدا بازرسی های نشتی را در خارج از دریچه انجام می دهند ، زیرا این اولین راهپیمایی فضایی است که از ماژول Poisk برای هدف خود به عنوان یک قفل هوا استفاده می کند. در مرحله بعدی ، آنها یک آنتن را از یک ماژول دیگر ، محفظه اتصال پیس ، به Poisk منتقل می کنند ، این اولین کار در یک سری کارها در طول چندین راهپیمایی فضایی است که پیر را برای از کار انداختن ، جدا کردن و دفع آماده می کند. Pirsهای رو به زمین با ماژول آزمایشگاهی چندمنظوره جدید روسیه ، به نام “Nauka” ، روسی برای “علم” جایگزین می شوند ، که برای راه اندازی در Cosmodrome بایکونور در قزاقستان.

کیهان نوردان همچنین یک تنظیم کننده جریان سیال را بر روی ماژول Zarya جایگزین می کنند ، سخت افزاری را برای اندازه گیری اثرات زباله های فضایی بازیابی می کنند و ابزاری را برای اندازه گیری باقی مانده از شلیک های راننده تغییر مکان می دهند.

این اولین پیاده روی فضایی برای هر دو کیهان نورد خواهد بود. 232 راهپیمایی فضایی برای پشتیبانی از مونتاژ ، نگهداری و ارتقا station ایستگاه های فضایی. و هشتمین راهپیمایی فضایی سال 2020.

برای مشاهده ویدئو ، برنامه زمان بندی و downlink تلویزیون ناسا ، به این آدرس مراجعه کنید:

http://www.nasa.gov/nasatv

برای اطلاعات بیشتر در مورد ایستگاه فضایی بین المللی و خدمه آن ، به این موارد مراجعه کنید:

http://www.nasa.gov/station

منبع: ناسا

لینک های مربوطه

http://www.nasa.gov