مرسدس بنز در آینده تنها سلولهای باتری را از کبالت و لیتیوم از سایتهای استخراج شده مجاز تأمین می کند ، در حالی که کبالت را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد

اشتوتگارت ، آلمان، 12 نوامبر 2020 / PRNewswire / –

  • مرسدس بنز AG به عنوان بخشی از حمله پایداری به مسئولیت خود عمل می کند و به زنجیره های تأمین ناوگان وسایل نقلیه الکتریکی خود متکی است. احترام و حمایت از حقوق بشر و محیط زیست دارای بیشترین اولویت است.
  • تأمین کبالت و لیتیوم به طور انحصاری از معادن مجاز ، مرسدس بنز AG را به عنوان یکی از پیشگامان اولین استاندارد استخراج صنعت بین المللی “استاندارد برای استخراج مسئولانه” از “ابتکار عمل برای اطمینان از مسئولیت معدن” معرفی می کند.
  • کشورهای مبدأ که به عنوان پر خطر شناخته می شوند ، عمداً به عنوان منابع تأمین مطابق با اصل استفاده از اهرم قبل از برداشت خارج نمی شوند.
  • در نسل های بعدی سلول های باتری ، مرسدس بنز در حال کاهش محتوای کبالت به کمتر از ده درصد است و قصد دارد مواد مانند کبالت را به طور کامل از طریق فن آوری های یون پس از لیتیوم و ترکیبات جدید مواد بدست آورد.

حمله الکتریکی مرسدس بنز یکی از ملفه های اصلی تمرکز استراتژیک “Ambition2039” و پیش نیاز راه خنثی سازی کربن است. مواد اولیه استخراج و پردازش شده با مسئولیت پذیری ، پایه و اساس ناوگان وسایل نقلیه الکتریکی مرسدس بنز را ایجاد می کند. احترام و حمایت از حقوق بشر و محیط زیست ، از معدن تا محصول نهایی ، از این نظر تعیین کننده است. در حال حاضر ، تمرکز ویژه بر روی مواد اولیه باتری کبالت و لیتیوم است.

مرسدس بنز رویکردی جامع در کل زنجیره فناوری باتری – از تحقیق و توسعه تا تولید سری دارد. سلول در قلب باتری است و تسلط بر شیمی آن بسیار حیاتی است. “هدف توسعه روشن مرسدس بنز افزایش قابل توجه طیف باتری های آینده از طریق پیشرفت در تراکم انرژی ، پیشبرد بلوغ تولید فن آوری های آینده باتری ، کاهش قابل توجه زمان شارژ و کاهش بیشتر استفاده از مواد حیاتی است. در نسلهای بعدی سلولهای باتری ، محتوای کبالت در حال حاضر به کمتر از ده درصد کاهش یافته است. در آینده ، ما می خواهیم از فن آوری های یون پس از لیتیوم با ترکیبات مواد جدید استفاده کنیم تا مواد مانند کبالت را به طور کامل توزیع کنیم. قابلیت بازیافت و اجرای آن در مرسدس بنز نیز بخشی از استراتژی جامع باتری است. “ماركوس شوفر ، عضو هیئت مدیره Daimler AG و مرسدس بنز AG می گوید؛ مسئول تحقیقات گروه دایملر و
مرسدس بنز اتومبیل COO.

مرسدس بنز AG با رویکرد جامعی که باعث استخراج کبالت و لیتیوم از نظر اجتماعی و قابل قبول از نظر محیط زیست می شود ، نقش پیشگامی را بازی می کند. این شرکت اصرار بر استفاده از استانداردهای قوی برای پایداری دارد ، و این “استاندارد برای استخراج مسئولانه” شناخته شده در صنعت “ابتکار عمل برای اطمینان از مسئولیت معدن” (IRMA) را به یکی از معیارهای اصلی تصمیمات تامین کننده و قراردادهای تأمین کننده در مواد اولیه تبدیل می کند. زنجیره های تأمین. این استاندارد در مراحل اولیه پذیرش توسط صنعت است ، روندی که دایملر به دنبال تسریع در آن است. در قراردادهای این شرکت ، شرکا باید متعهد شوند که در زنجیره تأمین خود کار کنند تا صرفاً از تأمین کنندگان مواد اولیه که مطابق با استاندارد استخراج IRMA حسابرسی می شوند ، تأمین شوند. در آینده نیز زنجیره های تأمین به طور منظم کنترل می شوند.

کشورهای مبدأ که به عنوان پرخطر تلقی می شوند عمداً به عنوان منابع تأمین کنار گذاشته نمی شوند. در عوض ، رویکردی که در اینجا اتخاذ شده است ، بهبود وضعیت محلی برای افراد شاغل در آنجا و تقویت حقوق آنها است. با این کار ، مرسدس بنز AG توصیه سازمان های غیردولتی ، دولت ها و سایر گروه های ذی نفع مربوطه را برای خارج نشدن از کشورهای پر خطر دنبال می کند.

مطابق با اصل استفاده از اهرم قبل از برداشت ، هدف تشویق اقتصاد محلی و در عین حال اطمینان از ایجاد استانداردهای بالاتر در رابطه با حمایت از حقوق بشر است.

“ما زنجیره تأمین ناوگان وسایل نقلیه الکتریکی مرسدس بنز خود را مطابق با راهنمایی های OECD ، تا پایان معدن ، حتی اگر کبالت را مستقیماً از خود تأمین نکنیم ، کنترل کرده ایم. بر اساس بینش های به دست آمده ، تأمین کنندگان باتری ما فقط کبالت و لیتیوم را از سایتهای مجاز استخراج معدن در آینده تأمین می کنند. با این کار ، ما حتی یک قدم جلوتر می رویم و اطمینان حاصل خواهیم کرد که منبع ما از سایتهای استخراج مطابق با استاندارد استخراج “ابتکار عمل برای اطمینان از استخراج مسئولانه” است. به این ترتیب ، علاوه بر کار کودکان و طیف وسیعی از نگرانی های اجتماعی ، می توان خطرات زیست محیطی در استخراج مواد اولیه را نیز به حداقل رساند. با این کار ، ما در حال آماده سازی مواد اولیه تمیز هستیم که سایر شرکت کنندگان در بازار از آن استفاده می کنند همچنین می تواند بهره مند شود. ” “به جلو ، ما فقط با تامین کنندگان کار خواهیم کرد که موافقت می کنند این شرایط را رعایت کنند.”

“آرزوی ما کاملاً واضح است: ما می خواهیم محصولات ما فقط شامل مواد اولیه ای باشد که بدون نقض حقوق بشر استخراج و تولید شده اند. این یکی از عناصر اصلی استراتژی تجارت پایدار ما است. به این ترتیب ، ما عنصر مهمی از ما سیستم احترام به حقوق بشر را عملی کرده و در حال شکل گیری مسیر حرکت به سیستم های محرکه الکتریکی به روشی پایدار هستیم. ”
“اگر نشانه هایی از خطر وجود دارد ، ما نگاهی دقیق و دقیق به زنجیره تأمین می اندازیم. این شامل فراتر رفتن از تامین کنندگان مستقیم و ایجاد شفافیت ، در صورت لزوم تا بازگشت به معدن است.”

زنجیره های تأمین کبالت: فرآیند انتخاب دقیق

در حال حاضر در سال 2018 ، مرسدس بنز به شرکت حسابرسی و مشاوره RCS Global سفارش داد تا شفافیت در مورد زنجیره های پیچیده تأمین کبالت را در پشت سلولهای باتری ایجاد کند و این موارد را در هر مرحله مطابق با OECD due diligence انجام دهد. پس از ارزیابی ریسک مربوطه ، بیش از 120 تامین کننده شناسایی و 60 حسابرسی انجام شد. با توجه به شرایط موجود ، در حال حاضر هیچ معدن کبالت مطابق با استاندارد IRMA برای استخراج مسئول وجود ندارد. کبالت یکی از مواد اولیه باتری است که از نظر حقوق بشر مورد انتقاد شدید قرار می گیرد. مرسدس بنز بنابراین با IRMA و RCS Global در یک رویکرد گام به گام برای مقابله با موقعیت های محلی به ویژه چالش برانگیز همکاری می کند. این رویکرد با تعداد محدودی از معادن کبالت در معدن استخراج خواهد شد جمهوری دموکراتیک کنگو، آنها را در برابر مجموعه ای از نیازهای خاص در استاندارد IRMA برای استخراج مسئولانه ممیزی کنید. علاوه بر جنبه های حقوق بشر ، استخراج سازگار با محیط زیست مواد اولیه و سایر جنبه های اصلی مربوط به پیامدهای استخراج صنعتی مورد بررسی قرار می گیرد. در میان مدت ، این رویكرد از یك طرف فرموله كردن انتظارات واقع بینانه از تأمین كنندگان معدن ، ضمن فشار بر روی اقدامات مسئولیت پذیر بیشتر به منظور تأمین نیازهای دایملر برای زنجیره های تأمین پایدار است. هدف بلند مدت تعهد واضح به روند بهبود مستمر است. دوره های انتقالی برای دستیابی به سطوح مختلف عملکرد برای یک گواهینامه IRMA در این دوره گنجانده شده است.

لیتیوم: استاندارد استخراج IRMA برای تأمین کنندگان نیز اجباری است

با توجه به لیتیوم ، مرسدس بنز همچنین در تلاش است تا اطمینان حاصل کند که ماده اولیه به طور پایدار استخراج می شود و استاندارد استخراج IRMA در قراردادهای عرضه درج خواهد شد. به منظور بهبود وضعیت در مناطق معدنی همزمان ، Daimler AG در حال تماس با آژانس های توسعه و سازمان های غیر دولتی برای پروژه های احتمالی در محل است.

پایداری در خرید مرسدس بنز

پایداری ستون اصلی استراتژی خرید مرسدس بنز است. در راه مرسدس بنز به CO2بی طرفی در چارچوب “Ambition2039” ، تمرکز بر کاهش CO است2 تولید گازهای گلخانه ای و همچنین رعایت و حفاظت از حقوق بشر و استفاده مسئولانه از منابع در کل زنجیره تأمین. استانداردهای جدید برای تهیه مسئولانه مواد اولیه فقط در مرحله اول برای کبالت و لیتیوم اعمال می شود. Daimler AG رویکردی سیستماتیک برای مقابله با نقض حقوق بشر در اوایل و فعالانه در پیش می گیرد: یک سیستم استراتژیک احترام به حقوق بشر ، یک سیستم استراتژیک برای احترام به حقوق بشر ، هم برای نهادهای خاص خود و هم برای زنجیره های تأمین آن ساخته شده است. به عنوان یک اقدام مهم ، این شرکت مواد اولیه با ریسک بالقوه را شناسایی کرده است. هدف این است که به تدریج زنجیره های تأمین این مواد اولیه با ریسک بالقوه شفاف شود و اقدامات مبتنی بر ریسک انجام شود. در مرحله بعدی ، برنامه ریزی شده است که این روش به سایر مواد اولیه ، در ابتدا به سایر مواد اولیه باتری ، گسترش یابد.

درباره IRMA

با “ابتکار عمل برای اطمینان از مسئولیت معدن” (IRMA) ، اکنون برای اولین بار یک استاندارد چند ذی نفع برای استخراج معادن صنعتی وجود دارد که در یک فرآیند بحث و گفتگو با صنعت ، جامعه مدنی ، جوامع و اتحادیه های کارگری ایجاد شده است. بیش از 100 متخصص و سازمان غیرانتفاعی در تعریف “استاندارد استخراج مسئولانه” IRMA نقش داشتند. پس از بیش از یک دهه توسعه ، استاندارد در سال 2018 منتشر شد و حسابرسی مستقل معادن در سال 2019 آغاز شد. Daimler AG از طریق عضویت در IRMA از اجرای این استاندارد بالا پشتیبانی می کند ، هدف میان مدت شرکت پشتیبانی دسترسی به مواد اولیه مجاز برای همه بازیگران بازار. استاندارد استخراج مسئولانه یک استاندارد جامع است که چهار عنصر یکپارچگی تجارت ، برنامه ریزی برای میراث مثبت ، مسئولیت اجتماعی و مسئولیت محیطی را در بر می گیرد و طیف گسترده ای از جنبه ها مانند انطباق قانونی ، اسکان مجدد ، سلامت و ایمنی جامعه ، زباله و مدیریت مواد اطلاعات بیشتر را می توان در اینجا یافت: www.responsiblemining.net

درباره RCS Global

RCS Global یک شرکت مشاوره و مشاوره تامین کننده پیشرو است که از صنعت و شرکتهای منفرد در تمام سطوح زنجیره ارزش جهانی پشتیبانی می کند تا خطرات زیست محیطی ، اجتماعی و حاکمیت (ESG) را در زنجیره های تأمین خود شناسایی ، ارزیابی و مدیریت کند. شرکا شامل گروه های الکترونیکی خودرو و مصرف کننده ، تولیدکنندگان باتری و شرکت های بازرگانی در سراسر جهان هستند. اطلاعات بیشتر را می توان در اینجا یافت: www.rcsglobal.com

اطلاعات بیشتر در مورد موضوع پایداری در زنجیره تأمین را می توان در:

قوی برای حقوق بشر – دایملر برای زنجیره تأمین مواد اولیه پایدار دست به تهاجم می زند
گام بعدی در حمله “قوی برای حقوق بشر”: مرسدس بنز اتومبیل فعالیت های پایداری را برای مواد اولیه رنگ Glimmer افزایش می دهد
دایملر فعالیت ها را برای زنجیره تأمین مواد اولیه پایدار تشدید می کند و به ابتکارات بعدی می پیوندد
آموزش مقابله با کار کودکان – دایملر از یک پروژه اجتماعی در این کشور پشتیبانی می کند جمهوری دموکراتیک کنگو با بیش از یک میلیون یورو
دایملر متعهد به مبارزه با کار کودکان است: پروژه های آموزشی در هند و کنگو – پیوستن به ابتکار دیگری

مرسدس بنز AG در یک نگاه
مرسدس بنز AG مسئول تجارت جهانی مرسدس بنز اتومبیل و مرسدس بنز وانت با بیش از 173000 کارمند در سراسر جهان است. اولا کولنیوس رئیس هیئت مدیره مرسدس بنز AG است. این شرکت بر توسعه ، تولید و فروش اتومبیل های سواری ، وانت ها و خدمات تمرکز دارد. علاوه بر این ، این شرکت با نوآوری های آینده نگرانه آرزو دارد که در زمینه های اتصال ، رانندگی خودکار و درایوهای جایگزین پیشرو باشد. سبد محصولات شامل مارک مرسدس بنز با مارک های فرعی مرسدس-AMG ، مرسدس-میباخ و مرسدس من – و همچنین مارک هوشمند و نام تجاری و محصول EQ برای تحرک الکتریکی است. مرسدس بنز AG یکی از بزرگترین تولیدکنندگان اتومبیل های برتر ممتاز است. در سال 2019 تقریباً 2.4 میلیون اتومبیل و بیش از 438،000 وانت فروخته است. در دو بخش تجاری خود ، مرسدس بنز AG به طور مداوم شبکه تولید خود را در سراسر جهان با بیش از 40 سایت تولید در چهار قاره گسترش می دهد ، در حالی که خود را مطابق با الزامات تحرک الکتریکی تنظیم می کند. همزمان ، این شرکت در حال توسعه شبکه جهانی تولید باتری در سه قاره است. اقدامات پایدار در هر دو بخش تجاری نقش تعیین کننده ای دارند. از نظر شرکت ، پایداری به معنای ایجاد ارزش برای کلیه ذینفعان به صورت پایدار است: مشتریان ، کارمندان ، سرمایه گذاران ، شرکای تجاری و کل جامعه. اساس این امر استراتژی تجاری پایدار دایملر است که در آن شرکت مسئولیت اثرات اقتصادی ، اکولوژیکی و اجتماعی فعالیتهای تجاری خود را بر عهده می گیرد و کل زنجیره ارزش را بررسی می کند.

SOURCE دایملر آمریکای شمالی – ارتباطات شرکتی