مشارکت های جدید ناسا برای فناوری های بالغ فضای تجاری ، توانایی ها

واشنگتن، 9 نوامبر 2020 / PRNewswire / – ناسا 17 شرکت آمریکایی را برای 20 مشارکت انتخاب کرده است تا فن آوری های فضایی توسعه یافته صنعت برای ماه و فراتر از آن رشد کند. تیم های ناسا و صنعت یک سیستم چاپ سه بعدی برای برنامه اکتشافی قمری آرتمیس ناسا طراحی می کنند ، یک روش ساده برای از بین بردن گرد و غبار از آرایه های خورشیدی سیاره ای ، یک سیستم بازیابی موشک مرحله اول برای یک ارائه دهنده کوچک پرتاب ماهواره و غیره آزمایش می کنند.

مراکز مختلف ناسا برای تهیه تخصص و دسترسی به امکانات بی نظیر آزمایش آژانس ، از شرکتهای کوچک و شرکتهای بزرگ هوافضا گرفته تا برنده قبلی چالش ناسا با این شرکتها همکاری خواهند کرد. هدف این همکاری ها تسریع در توسعه قابلیت های فضایی در حال ظهور است.

گفت: توسعه فناوری فضایی در خلا اتفاق نمی افتد جیم رویتر، مدیر همیار اداره فناوری فضایی ناسا (STMD) ، که انتخاب ها را انجام داده و مشارکت ها را مدیریت خواهد کرد. وی افزود: “آیا شرکت ها به دنبال فعالیت های فضایی خود هستند و یا سیستم های پیشرفته بالغ را برای یک روز ارائه خدمات جدید به ناسا ، آژانس برای کمک به باز کردن قابلیت های جدید به بازار برای منافع متقابل ما اختصاص داده است.”

ناسا انتخاب های زیر را از طریق اعلامیه فرصت همکاری 2020 (ACO) انجام داد. پیشنهادات انتخاب شده مربوط به زمینه های موضوع فناوری است که در درخواست ارائه شده است ، از جمله مدیریت مایعات برودتی و پیشرانه. پیشرانه پیشرفته؛ قدرت پایدار پیشرانه درجا و تولید مصرفی ؛ سیستم های هوشمند / انعطاف پذیر و رباتیک پیشرفته ؛ مواد و ساختارهای پیشرفته ورود ، نزول و فرود و فناوری های کوچک فضاپیما.

شرکت های انتخاب شده عبارتند از:

 • شرکت Aerojet Rocketdyne از ردموند ، واشنگتن
 • شرکت هواپیمایی اهمیک LLC از اوک وود ، اوهایو
 • AI SpaceFactory Inc. از سکاوکوس ، نیوجرسی
 • Blue Origin LLC از کنت ، واشنگتن (دو انتخاب)
 • Box Elder Innovations LLC از کورین ، یوتا
 • شرکت تحقیقاتی Cornerstone از میامیزبورگ ، اوهایو
 • Elementum 3D Inc. از اری ، کلرادو
 • آزمایشگاه های Gloyer-Taylor LLC از تولاوما ، تنسی
 • IN Space LLC از وست لافایت ، ایندیانا
 • شرکت علوم مداری (شرکت سامانه های فضایی Northrop Grumman) از دالس ، ویرجینیا
 • pH ماده LLC از کلمبوس ، اوهایو
 • فاز چهار شرکت از ال سگوندو ، کالیفرنیا
 • آزمایشگاه موشک ایالات متحده آمریکا شرکت از لانگ بیچ ، کالیفرنیا
 • Sensuron LLC از آستین ، تگزاس
 • شرکت فناوری اکتشاف فضایی (SpaceX) از هاوتورن ، کالیفرنیا
 • شرکتهای فضایی Loral Inc. (Maxar Technologies) از پالو آلتو ، کالیفرنیا (سه انتخاب)
 • Stellar Exploration Inc. از سان لوئیس اوبیسپو ، کالیفرنیا

این انتخاب ها منجر به توافق نامه های فضائی بودجه بین شرکت ها و ناسا می شود. دوره عملکرد برای هر توافق نامه مذاکره خواهد شد ، با مدت زمان انتظار بین 12 تا 24 ماه. ارزش کل تخمینی منابع آژانس برای حمایت از توافق نامه ها تقریباً است 15.5 میلیون دلار.

پیشنهادی تحت عنوان مواد و ساختارهای پیشرفته دارای مزایای بالقوه در ماه ، مریخ و حتی زمین است. AI SpaceFactory ، یک شرکت طراحی معماری و فناوری و برنده چالش سه بعدی چاپ شده ناسا ، ماده جدیدی را تقلید می کند که از سنگ قمر ماه یا همان خاک تقلید می کند. کار با ناسا مرکز فضایی کندی که در فلوریدا، این شرکت به صورت سه بعدی ساختار آزمایشی را در محفظه خلا that چاپ می کند که از شرایط محیطی روی ماه تقلید می کند. این تحقیق می تواند به سیستم چاپ سه بعدی برای ساخت سازه های سطحی بزرگ از مواد درجا در جهان های دیگر اطلاع دهد. در زمین ، یک ماده چاپی سه بعدی با کارایی بالا و محلی ، با ساده سازی زنجیره های تأمین و کاهش ضایعات مواد ، می تواند به سود صنعت ساخت و ساز باشد.

SpaceX با مرکز تحقیقات لانگلی ناسا در همکاری خواهد کرد همپتون ، ویرجینیا، برای ثبت تصاویر و اندازه گیری های حرارتی وسیله نقلیه Starship خود در هنگام ورود مجدد مداری بر فراز اقیانوس آرام. با استفاده از داده ها ، این شرکت قصد دارد یک سیستم محافظت حرارتی قابل استفاده مجدد ، که از خودرو در برابر گرمایش آیرودینامیکی محافظت می کند ، برای مأموریت هایی که از مدار کم زمین ، ماه و مریخ باز می گردند ، پیش ببرد.

اوهایوشرکت کوچک مبتنی بر Ahmic Aerospace همچنین با مشارکت با مرکز تحقیقات ایمز ناسا در کالیفرنیا سیلیکون ولی. آهمیک از Ames ‘Arc Jet Complex برای آزمایش سخت افزار و جمع آوری اطلاعات در مورد نحوه رفتار مواد در شرایط ناباروری استفاده خواهد کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب های ACO 2020 ناسا ، به این موارد مراجعه کنید:

https://go.nasa.gov/35cxYdv

از طریق ACO ، ناسا به کاهش هزینه توسعه فناوری ها و تسریع در تزریق قابلیت های تجاری نوظهور در ماموریت های فضایی کمک می کند. این مشارکت ها برنامه آرتمیس ناسا را ​​تکمیل می کند و به آماده سازی آژانس برای اقدامات اکتشافی آینده کمک می کند. با این توافق ها و مشارکت های 2020 Tipping Point ناسا ، STMD از توسعه فناوری مورد نیاز برای ایجاد حضور پایدار در ماه و مأموریت های خدمه آینده به مریخ پشتیبانی می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فرصت های مشارکت عمومی و خصوصی فناوری فضایی ناسا ، به این آدرس مراجعه کنید:

https://go.nasa.gov/36NebCx

منبع: ناسا

لینک های مربوطه

http://www.nasa.gov