نمایشگاه تحقیقاتی ناسا برای برجسته سازی پیشرفتهای علوم و مهندسی در کنفرانس Virtual SC20 Supercomputing

واشنگتن، 16 نوامبر 2020 / PRNewswire / – از ارزیابی تأثیرات جهانی COVID-19 برای کمک به ناسا برای بازگشت انسان به ماه تا جستجوی کیهان برای یافتن سیاره های فراخورشیدی ، محققان از سراسر ناسا ، با شرکای دانشگاه و صنعت ، آخرین پیشرفت های خود را که توسط ابر رایانه های آژانس فعال شده ، برجسته می کنند. ، در نمایشگاه تحقیقاتی ناسا در SC20 – کنفرانس بین المللی محاسبات ، شبکه ، ذخیره سازی و تجزیه و تحلیل با عملکرد بالا. امسال کنفرانس بصورت مجازی برگزار می شود 9 تا 19 نوامبر 2020.

در این نمایشگاه مجازی ناسا 35 پروژه علمی و مهندسی برگزار می شود که HPC در آنها نقش اساسی دارد.

امسال ، به عنوان یک شرکت کننده در کنسرسیوم ملی COVID-19 High Performance Computing (HPC) ، یک تلاش بین دفاعی سازمان یافته توسط دفتر سیاست علم و فناوری کاخ سفید ، ناسا منابع و خدمات ابر رایانه ای را به چهار پروژه که در حال بررسی ویروس کرونا هستند ، اهدا می کند. آرایش ژنتیکی ، پاسخ سلولی انسان و توسعه روش های درمانی. علاوه بر این ، محققان علوم زمین ناسا همچنین در حال محاسبه تأثیرات جهانی محدودیت های COVID-19 هستند ، مانند تغییرات در دی اکسید کربن جوی که توسط رصدخانه کربن مدار 2 ناسا اندازه گیری شده است (OCO-2) و کاهش آلودگی هوا توسط سایت های نظارتی در سراسر جهان شناسایی شده است. .

این نمایشگاه همچنین نقش مهم منابع HPC ناسا در پروژه های تحقیقاتی در سراسر آژانس را برجسته می کند. مثلا:

  • پیش بینی موفقیت آمیز آکوستیک جت از مهندسان طراحی هواپیمای مفهومی مافوق صوت ناسا X-59 در کاهش سر و صدای سطح زمین پشتیبانی می کند ، با این هدف که هواپیماها بتوانند سریعتر از صدا پرواز کنند بدون تولید بوم صوتی.
  • برای برنامه آرتمیس ناسا در مورد اکتشاف ماه ، نتایج شبیه سازی هزاران سناریو جداسازی تقویت کننده موشک جامد سیستم پرتاب فضایی (SLS) – همراه با شبیه سازی برای پیش بینی دقیق ارتعاشات صوتی در سطح سیستم پرتاب لانچ لانچ خودروی خدمه Orion – حیاتی است در کاهش خطر برای فضانوردان سرنشین Artemis II ، اولین آزمایش پرواز خدمه ماموریت.
  • شبیه سازی سریع چرخش در محیط پرتاب در مرکز فضایی کندی ناسا ، اطلاعاتی را در اختیار مهندسان طراح قرار داده است که نشان می دهد در اثر احتراق موتور موشکی SLS ، گازهای دارای توده داغ و امواج صوتی قوی چگونه بر ساختار پرتاب تأثیر می گذارند و به طراحی ایمن و محکم تری منجر می شود.
  • دورتر از فضا ، دانشمندان با استفاده از HPC ناسا و منابع یادگیری ماشین برای تجزیه و تحلیل داده های ماهواره آژانس Transiting Exoplanet Survey Satellite (TESS) – امکان کشف بیش از 80 سیاره فراخورشیدی و بیش از 2،000 نامزد سیاره و همچنین بیش از 450،000 چندگانه – سیستم های ستاره ای ، تا کنون.

نمایشگاه آنلاین ناسا شامل مطالبی است که دانشمندان ، مهندسان و فن آوران از سراسر ایالات متحده از جمله مرکز تحقیقات ایمز ناسا در کالیفرنیا سیلیکون ولی ، مرکز پروازهای فضایی Goddard ناسا در گرینبلت ، خانم، مرکز تحقیقات لانگلی ناسا در همپتون ، ویرجینیا، و شرکای دانشگاه.

علاوه بر این نمایشگاه ، كمپتون تاكر ، دانشمند Goddard ناسا ، سخنرانی دعوت شده “شمارش درخت ماهواره در خارج از جنگل ها در مقیاس پنجاه سانتی متر” را در سه شنبه ، 17 نوامبر. چندین محقق آژانس دیگر نیز در جلسات مختلف برنامه SC20 حضور دارند.

رسانه های علاقه مند به انجام مصاحبه باید با آنها تماس بگیرند آلیسون هاوکس در [email protected]/ 650-604-4789 یا راب گوترو در [email protected]/ 301-286-4044.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشارکت ناسا در SC20 ، به این آدرس مراجعه کنید: https://www.nas.nasa.gov/sc20

برای سQالات متداول رویداد مجازی SC20 ، به این آدرس مراجعه کنید: https://sc20.supercomputing.org/attend/virtual-event-faq/

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد SC20 ، به این آدرس مراجعه کنید: https://sc20.supercomputing.org

منبع: ناسا

لینک های مربوطه

http://www.nasa.gov