پروژه فاز 1 frfugl شروع به تولید می کند

TRONDHEIM ، نروژ، 13 نوامبر 2020 / PRNewswire / –

اپراتور Aker BP و شرکای Equinor ، Wintershall Dea و PGNiG گزارش دادند که تولید از فاز 1 Ærfugl در دریای نروژ آغاز شده است.

– من از عملکرد عالی نشان داده شده توسط تیم پروژه Aker BP و شرکای اتحاد ما برای ارائه این پروژه سودآور با خیال راحت و به موقع و هزینه بسیار افتخار می کنم. این واقعاً در بهترین حالت یک تیم است ، مدیر عامل شرکت Aker BP ، کارل جانی هرسویک می گوید.

frfugl یکی از سودآورترین پروژه های توسعه در فلات قاره نروژ است. برآورد اولیه قیمت نفت برای شکست 18.5 دلار در هر بشکه (تبدیل شده از گاز). با توجه به افزایش ذخایر ، تولید زودتر ، تقویت دلار و تسریع در کاهش نرخ مالیات ، قیمت سربه سر به زیر رسیده است 15 دلار در هر بشکه

– هدف Aker BP تولید هرچه بیشتر کارآمد نفت و گاز برای بازگشت ارزش بیشتر از منابع نفت و گاز به سرمایه گذاران و جامعه است. شروع موفقیت آمیز تولید از فاز 1 frfugl توانایی ما در ارائه این استراتژی را نشان می دهد ، هرسویک اضافه می کند.

300 میلیون بشکه

توسعه frfugl یک پروژه مهم در زیر دریا در دو مرحله است. هر دو مرحله به کشتی تولیدی موجود (FPSO) در میدان Skarv که تقریباً واقع شده است ، گره خورده اند. 210 کیلومتری غرب Sandnessjøen.

برنامه توسعه و بهره برداری (PDO) برای frfugl توسط وزارت نفت و انرژی در سال آوریل 2018.

این مخزن در مجموع حدود 300 میلیون بشکه معادل روغن قابل تولید دارد.

کل هزینه های سرمایه گذاری برای پروژه frfugl (فاز 1 و 2) در حدود است 8 میلیارد NOK.

پیشرفت ها

سازماندهی مجدد زنجیره ارزش از طریق مشارکت و اتحاد استراتژیک بخش مهمی از استراتژی Aker BP است.

اتحاد زیر دریا ، اتحاد نیمه و اتحاد اصلاحات در این پروژه بسیار حیاتی بوده اند. علی رغم چالش های مربوط به Covid-19 ، این اتحادیه ها نه تنها در هزینه و برنامه زمان بندی شده اند. آنها همچنین از زمان تصویب PDO به پیشرفت های عمده ای دست یافته اند ، از جمله توسعه قابل توجه تسریع فاز 2 و اقتصاد بهتر ، می گوید پروژه های SVP ، نات ساندویک.

توسعه Ærfugl به ویژه توسط دو فناوری جدید فعال می شود:

  • تخلیه کارآمدتر مخزن از طریق درختان شیر عمودی جدید.
  • برای جلوگیری از هیدراته شدن در خطوط لوله گاز ، خطوط جریان مسافت طولانی و گرم شده از طریق برق. این فناوری در مقایسه با فناوری معمولی ، به طور قابل توجهی بهره وری گرما را بهبود می بخشد و بستن پشت را نیز طولانی می کند.

ذخایر همچنین از PDO به دلیل کار مداوم برای درک بهتر مخزن کشیده افزایش یافته است.

تقویت منطقه اسکارو

توسعه میدان frfugl پنج سال تمدید عمر را به Skarv FPSO اضافه می کند.

-Ærfugl بخش مهمی از توسعه منطقه و ایجاد ارزش در منطقه است. وقتی هر دو فاز Ærfugl به جریان افتد ، ما به طور قابل توجهی استفاده خود را در Skarv FPSO افزایش خواهیم داد ، که تقریباً دو برابر تولید در مقایسه با سطح فعلی است ، Sverre Isak Bjørn ، VP Operations & Asset Development ، منطقه Skarv می گوید.

-تولید از مخزن frfugl همچنین بهره وری انرژی را بهبود می بخشد. در نتیجه باعث کاهش 30-2٪ انتشار CO2 در هر بشکه تولید شده از Skarv FPSO می شود ، بیورن اضافه می کند.

موفقیت در اکتشاف در این منطقه در سال 2019 چشم اندازهای تازه ای را در زمین شناسی اطراف Skarv ایجاد کرد و ایده های جدیدی در مورد چشم انداز حفاری در سال های آینده ایجاد کرد.

-ما با شرکای مجوز خود همکاری نزدیک داریم. ما با هم یک پایه استراتژیک محکم برای آوردن Skarv به آینده ایجاد کرده ایم ، بیورن اضافه می کند.

سرعت کامل برای فاز 2

فاز 1 ، که قسمت جنوبی میدان frfugl را توسعه می دهد ، از سه چاه جدید تشکیل شده است. فاز 2 شامل سه حلقه چاه اضافی در قسمت شمالی میدان است.

-شروع موفقیت آمیز تولید از فاز 1 یک نقطه عطف مهم و یک موفقیت بزرگ است. با این حال ، هیچ وقت برای استراحت وجود ندارد. ما شتاب خود را حفظ خواهیم کرد تا در پایان سال آینده فاز 2 را به موقع و هزینه تحویل دهیم. سپس ما جشن خواهیم گرفت ، می گوید مدیر پروژه برای پروژه توسعه frfugl ، تام استورویک.

وی به همکاری نزدیک و کارآمد در اتحاد های درگیر به عنوان عامل اصلی موفقیت در اجرای موفقیت آمیز اشاره دارد.

اتحاد Subsea بین Aker BP ، Subsea 7 و Aker Solutions پیشرفت های چشمگیری را نشان داده و ارزش آفرینی را طی چندین سال افزایش داده است. اجرای اتحاد دکل با Odfjell و Halliburton و اتحاد Modification با Aker Solutions با همکاری Kongsberg Maritime ، کلید این دستاوردها بوده است. شروع تولید از فاز 1 نشان می دهد که چگونه اتحاد به ما امکان می دهد ارزش آفرینی را افزایش دهیم و مطابق با برنامه بلند پروازانه پیشرفت خود ، استورویک اضافه می کند.

حقایق درباره زمینه FRFUGL

  • مخزن frfugl با طول بیش از 60 کیلومتر و عرض 2-3 کیلومتر یک مخزن گاز است.
  • در مجموع حدود 300 میلیون بشکه معادل روغن قابل تولید دارد.
  • کل هزینه های سرمایه گذاری برای پروژه frfugl (فاز 1 و 2) حدوداً است 8 میلیارد NOK.
  • کل پروژه “عمر میدان” پایین تر از قیمت زیر است 15 دلار در هر بشکه (تبدیل شده از گاز). این امر باعث می شود که توسعه میدان یکی از سودآورترین مواردی باشد که در قفسه نروژی اجرا می شود.
  • frfugl اولین بار با تولید کننده آزمایش A-1H در سال 2013 به جریان افتاد و از آن زمان تاکنون از طریق Skarv FPSO تولید شده است.
  • در آوریل امسال ، تولید از فاز 2 Ærfugl به خوبی آغاز شد – بیش از سه سال جلوتر از طرح اولیه.
  • دو چاه فاز 2 باقیمانده در سال 2021 به جریان می افتد. میدان fieldrfugl از طریق Skarv FPSO تقریباً 210 کیلومتری غرب Sandnessjnessen تولید می کند.
  • ماژول های زیر دریا در Sandnessjøen تکمیل شده و سپس به خارج از کشور منتقل شده اند. پروژه frfugl اثرات موج داری قابل توجهی را برای تأمین کنندگان محلی در منطقه هلگلند به همراه داشته است.

مخاطب:

مخاطب:
تماس با سرمایه گذار: کجتیل باکن، روابط سرمایه گذار VP ، تلفن: +47 918 89 889
تماس با رسانه ها: اوله-یوهان فارت ، سخنگوی مطبوعات ، تلفن: +47 402 24 217

این اطلاعات توسط Cision http://news.cision.com برای شما آورده شده است

https://news.cision.com/aker-bp-asa/r/aerfugl-phase-1-project-starts-production،c3236392

فایلهای زیر برای بارگیری در دسترس هستند:

منبع Aker BP ASA