گروه ولوو و دایملر کامیون AG توافقنامه الزام آور برای همکاری مشترک سلول سوختی را امضا کردند

گوتنبرگ ، سوئد، 2 نوامبر 2020 / PRNewswire / – گروه ولوو و دایملر کامیون AG اکنون یک قرارداد الزام آور امضا شده برای یک سرمایه گذاری مشترک برای توسعه ، تولید و تجاری سازی سیستم های سلول سوختی برای استفاده در کامیون های سنگین به عنوان کانون اصلی و همچنین سایر برنامه های کاربردی دارند. جاه طلبی هر دو شریک این است که شرکت جدید را به یک تولید کننده پیشرو جهانی در سلول های سوختی تبدیل کنند و از این طریق به جهان کمک کنند تا سال 2050 گامی اساسی در جهت حمل و نقل پایدار بدون آب و هوا بردارد. گروه ولوو 50 درصد از مشارکت در Daimler Truck Fuel Cell GmbH & Co. KG تقریباً 0.6 میلیارد یورو به صورت نقدی و بدون بدهی. انتظار می رود بسته شدن معامله در نیمه اول سال 2021 انجام شود. معامله همچنان تحت بررسی کنترل ادغام توسط مقامات مربوطه و همچنین سایر مصوبات است.

“برای ما در Daimler Truck AG و شریک مورد نظر ما ، گروه ولوو ، سلول سوختی مبتنی بر هیدروژن یک فن آوری کلیدی برای امکان حمل و نقل خنثی CO2 در آینده است. ما هر دو کاملاً به توافق نامه آب و هوای پاریس برای کربن زدایی جاده متعهد هستیم. حمل و نقل و مناطق دیگر ، و ساخت یک شرکت مشترک مشترک موفق که حجم زیادی از سیستم های سلول سوختی را تحویل خواهد داد ، “می گوید مارتین داوم، رئیس هیئت مدیره Daimler Truck AG و عضو هیئت مدیره Daimler AG.

سرمایه گذاری مشترک از تخصص و تجربه گسترده چندین دهه کار توسعه سلولهای سوختی در دایملر بهره خواهد برد.

“در آینده ، دنیا با ترکیبی از وسایل نقلیه الکتریکی باتری-برقی و سلول سوختی همراه با سایر سوخت های تجدید پذیر تا حدی تأمین خواهد شد. تشکیل همکاری مشترک سلول سوختی ما گام مهمی در شکل گیری جهان است ما می خواهیم در آن زندگی کنیم ” مارتین لوندستد، رئیس و مدیر عامل گروه ولوو.

گروه ولوو و Daimler Truck AG دارای تجربه فوق العاده و طولانی مدت در توسعه فناوری ، صنعتی سازی و تولید وسایل نقلیه در مقیاس بزرگ هستند. سرمایه گذاری مشترک آینده می تواند از همان ابتدا که موقعیت بی نظیری برای یک شرکت نوپا است ، از این مزیت بهره مند شود. دانش عمیق و اثبات شده مدولار بودن ، کارایی و قابلیت اطمینان از ابتدای کار و همچنین فرایندهای پیشرو در جهان در زمینه هایی مانند کیفیت ، فناوری تولید و صنعتی وجود خواهد داشت.

دایملر کامیون AG و گروه ولوو به لطف درک عمیق از مشاغل مشتریان خود ، هر دو بازیکنان موفق جهانی هستند که به آنها امکان می دهد ارزش مشتری را به حداکثر برسانند. سرمایه گذاری مشترک آینده بر اساس این سنت خواهد بود تا موقعیت مشابهی را در سلول های سوختی که گروه ولوو و دایملر کامیون AG در خودروهای تجاری دارند ، اتخاذ کند.

علاوه بر کامیون ها ، موارد دیگری نیز برای این نوع سیستم سلول سوختی کاربرد دارد. این شرکت مشترک سیستمی با چندین مرحله نیرو از جمله یک سیستم دوقلو با قدرت 300 کیلووات مداوم برای کامیون های طولانی مدت را توسعه خواهد داد. بر اساس شرایط طاقت فرسا در کاربردهای کامیون های سنگین ، محصولات این شرکت مشترک برای سایر موارد استفاده مانند تولید برق ثابت نیز ایده آل است.

در سال 2020 ، Rolls-Royce plc و Daimler Truck AG توافق نامه ای را برای همکاری درمورد ژنراتورهای ثابت سلول سوختی برای منبع تغذیه اضطراری خنثی CO2 از تأسیسات مهم مانند مراکز داده امضا کردند. هدف این است که گزینه های بدون انتشار برای موتورهای دیزلی ، که در حال حاضر در ژنراتورها برای استفاده اضطراری استفاده می شود ، ارائه شود. قرار است توافق نامه همکاری نهایی تا پایان سال امضا شود.

گروه ولوو و دایملر کامیون AG دارای منافع برابر در سرمایه گذاری مشترک خواهند بود ، اما همچنان در همه زمینه های دیگر مانند فن آوری وسیله نقلیه و یکپارچه سازی سلول سوخت در کامیون ها به عنوان رقبا حضور دارند.

هدف هر دو شرکت این است که در حدود سه سال با آزمایش مشتری از کامیون های دارای پیل سوخت شروع کرده و در نیمه دوم این دهه در تولید سری قرار گیرند.

انتظار می رود بسته شدن معامله در نیمه اول سال 2021 انجام شود. معامله همچنان تحت بررسی کنترل ادغام توسط مقامات مربوطه و همچنین سایر مصوبات است.

2 نوامبر 2020

روزنامه نگاران که مایل به کسب اطلاعات بیشتر هستند ، لطفا با ما تماس بگیرید:

کلز الیاسون، +46 76 553 72 29 ، [email protected]

پیتر اسمودژ ، +49 176 30936446 ، [email protected]

اوتا لایتنر، +49 7 11 17-5 30 58 ، [email protected]

برای اطلاعات بیشتر لطفا مراجعه کنید به volvogroup.com

گروه ولوو از طریق راه حل های حمل و نقل و زیرساخت ها ، ارائه کامیون ، اتوبوس ، تجهیزات ساختمانی ، راه حل های قدرت برای برنامه های کاربردی دریایی و صنعتی ، تأمین مالی و خدماتی که باعث افزایش زمان و بهره وری مشتریان ما می شود ، باعث رونق می شود. گروه ولوو در سال 1927 تاسیس شد و متعهد به شکل گیری چشم انداز آینده حمل و نقل پایدار و راه حل های زیرساختی است. دفتر مرکزی گروه ولوو در گوتنبرگ ، سوئد، تقریباً 100000 نفر اشتغال دارد و در بیش از 190 بازار به مشتریان خدمات ارائه می دهد. در سال 2019 ، فروش خالص در حدود بود 432 میلیارد کرون (40.5 میلیارد یورو) سهام ولوو در Nasdaq Stockholm ذکر شده است.

این اطلاعات توسط Cision http://news.cision.com برای شما آورده شده است

https://news.cision.com/ab-volvo/r/ مشترک- ماجراجویی-برای-تولید-مقیاس-بزرگ-سلولهای سوختی-گروه-ولوو-و-دایملر-و-امضا-باندین ، c3229435

فایلهای زیر برای بارگیری در دسترس هستند:

SOURCE AB ولوو