قرارداد اعطای ناسا برای عملیات پرواز بیش از حد جامعه X-59

واشنگتن، 17 دسامبر 2020 / PRNewswire / – ناسا شرکت هوانوردی لاکهید مارتین را انتخاب کرده است پالمدیل ، کالیفرنیا، برای ارائه پشتیبانی از مرحله پاسخ پرواز بیش از حد جامعه از مأموریت نمایندگی پرواز کم رونق آژانس (LBFD) ، بخشی از برنامه سیستم های هواپیمایی یکپارچه در اداره ماموریت تحقیقات هوانوردی آژانس. این قرارداد از طریق مرکز تحقیقات پرواز آرمسترانگ آژانس در واگذار شده است ادواردز ، کالیفرنیا.

قرارداد قیمت نامحدود / تحویل نامشخص دارای ارزش کلی است 40 میلیون دلار و یک دوره عملکرد که اجرا می شود 14 دسامبر 2025.

این قرارداد اجزای ساختاری و زیر سیستم های اضافی را برای هواپیمای X-59 به عنوان یک استراتژی کاهش خطر برای به حداقل رساندن زمان خرابی هواپیما در هنگام عملیات با سرعت بالا ارائه می دهد.

X-59 به گونه ای طراحی شده است که با تولید سرعت فوق العاده صوتی بدون تولید صوت های صوتی بلند که معمولاً با چنین سرعتی همراه هستند ، در عوض آنها را به تلنگرهای صوتی آرام کاهش می دهد.

در سال 2024 ، ناسا X-59 را بر روی جوامع منتخب پرواز خواهد کرد تا درک عمومی صدا را اندازه گیری کند. داده های این آزمایشات به تنظیم کننده های بین المللی ایالات متحده و بین المللی داده می شود و به طور بالقوه آینده را برای پرواز تجاری مافوق صوت از طریق زمین باز می کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد ماموریت LBFD ، لطفاً به این موارد مراجعه کنید:

https://www.nasa.gov/X59

برای اطلاعات بیشتر در مورد ناسا آرمسترانگ ، لطفاً به این موارد مراجعه کنید:

https://www.nasa.gov/centers/armstrong/home/index.html

منبع: ناسا

لینک های مربوطه

http://www.nasa.gov