قرارداد خدمات راه اندازی جوایز ناسا به Blue Origin برای خدمات راه اندازی جدید گلن

واشنگتن، 16 دسامبر 2020 / PRNewswire / – ناسا مطابق با پیش بینی های موجود در قرارداد ، قرارداد راه اندازی خدمات ناسا (NLS) II را به Blue Origin و سرویس راه اندازی New Glenn اعطا کرده است. سرویس راه اندازی New Glenn در دسترس برنامه برنامه های راه اندازی ناسا (LSP) خواهد بود تا برای مأموریت های آینده مطابق با پیش فرض NLS II استفاده شود.

NLS II یک خودروی قراردادی چند منظوره ، چندین جایزه ، تحویل نامحدود / مقدار نامحدود با یک دوره سفارش از طریق ژوئن 2025 و یک دوره کلی عملکرد از طریق دسامبر 2027. هر تأمین کننده ای که بخشی از NLS II باشد قرارداد شخصی خود را با LSP بسته است. NLS II در سطح شیب دار سالانه فرصتی را برای ارائه دهندگان خدمات پرتاب جدید فراهم می کند تا به عنوان یک منبع بالقوه اضافه شوند و برای ماموریت های آینده ناسا رقابت کنند. مقررات موجود در سطح شیب دار همچنین به ارائه دهندگان خدمات راه اندازی NLS II اجازه می دهد تا وسایل پرتابی را که فعلاً در قرارداد NLS II آن نیستند ، معرفی کنند.

پیمانکاران NLS II باید توانایی راه اندازی موفقیت آمیز و تحویل محموله به مدار را با استفاده از سرویس پرتاب داخلی داشته باشند که حداقل بتواند محموله 250 کیلوگرمی (551 پوند) را در یک مدار دایره ای 200 کیلومتری (124 مایل) در یک شیب قرار دهد. از 28.5 درجه

قراردادهای NLS II از اهداف و اهداف اداره مأموریت علمی ، اداره کاوش و عملیات انسان و اداره مأموریت فناوری فضایی پشتیبانی می کند. بر اساس این قرارداد ، ناسا همچنین می تواند خدمات پرتاب را به سایر سازمان های دولتی مانند اداره ملی اقیانوس و جوی ارائه دهد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد برنامه خدمات راه اندازی ناسا ، به این آدرس مراجعه کنید:

https://www.nasa.gov/centers/kennedy/launchingrockets/index.html

منبع: ناسا

لینک های مربوطه

http://www.nasa.gov